Uredjivanje dela za vocarstvo(primedbe i sugestije)

Dragojlo

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2010
Poruka
821
Lokacija
Selo moje ravno
Molim Administratore ili moderatora da ovo sto je zapoceto da se malo sredi, ako nemte vremena ovlastite nekoga ovde od nas koji cesce ovde posecujemo forum da ove teme ako je moguce uvrstimo u odgovarajuce pod teme ili kategorije...

Da se malo uredi: Jabuka i Kruska, pa kosticavo voce, pa jagodasto voce, bobicavo voce, pa jezgrasto voce, zastita je vec postavljena, rucni alati u vocarstu, pumpe i atomizeri... i sl....

Mnogo ce biti preglednije, mnogo ima slinih otvorenih tema da se iste uvrste pod istu kategoriju...

Pozdrav
Post je spojen: [time]уторак, 01. март 2011. 07:37:25 CST[/time]
_________________________________________________
I dalje svi clanovi koji imau sve dalje pregloge za izgled ove teme, nazive novih pod tema i kategorija da ovde predloze i da ovo lepo uredimo :D
Post je spojen: [time]среда, 02. март 2011. 05:22:58 CST[/time]
_________________________________________________
Ovde izgleda sem nas vocara niko i ne ulazi, pa i urednistvo zaspalo :haha: :ppozdrav:
 
Slažem se u potpunosti s Dragojlom, treba kategorisati i grupisati odgovarajuće teme. Npr, jagodičasto, koštičavo, košpičavo.
Post je spojen: [time]среда, 02. март 2011. 07:47:29 CST[/time]
_________________________________________________
Takođe, u mnogo slučajeva se u određenoj temi započinju sasvim neke druge pa to odlazi u nedogled. Jednostavno, da se nečija pitanja prebacuju u podforume i teme gdje im je mjesto.
 
Sve vaše predloge treba da najpre kažete članu Topalović, jer je on urednik u Voćarstvu.
 
eto vidiš dragojlo ovo i nisam pročito a imamo isto mišljenje dosta je istih i sličnih tema tako da je malo sve zbrka
 
Ma ako su vec resili da ovu oblast urede neaka urade do kraja... da se jos doda adekvatnih tema i da se vec otvorene prebace i razvrstaju u iste...sta nam znace ove gore prazen otvorene teme, a ove dole su i vise nego dragocene i treba ih sve sacuvati i sloziti u odgovarajuce a ostale slice obrisati...pa da nastavimo dalje...

Ovo je sve dobronamerno :ppozdrav:
 
mi i imamo pravo njima uputiti kritike da nije nas svih na forumu oni bi to mogli i ugasit tako da se nemaš razloga njima pravdati oni bi mogli nama da se pravdaju to je tako u cijelom normalnom svijetu
 
novi voćar je napisao(la):
mi i imamo pravo njima uputiti kritike da nije nas svih na forumu oni bi to mogli i ugasit tako da se nemaš razloga njima pravdati oni bi mogli nama da se pravdaju to je tako u cijelom normalnom svijetu

Ne razumem, ko za šta treba da se pravda?
Malo strpljenja, pa predlozima pomognite Topaloviću.
 
neznam prijatelju nisi dobro razumio ja sam rekao da su gospoda Topalović i ostali tu jednom na mjesec pa bi mogli samo zbog toga napraviti pravdanje oni su tu zbog nas a ne mi zbog njih da li si sada razumio BRANKO
 
@ novi voćar

Malo lakše sa kritikama.
Ljudi koji rade na održavanju foruma to rede volonterski i u svoje slobodno vreme. Svi oni imaju i neki posao od koga žive. Dakle oni JESU tu zbog nas i to treba poštovati. A zbog čega smo mi tu to svako od nas zna.
Sa Topalovićem sam pričao na tu temu i obećao je da će biti sve sređeno. Malo strpljenja.
 
hvala na pojašnjenju ja samo govorim koji je to pravac zašto mi uvijek obični ispaštamo,ipak ovo je najbolji forum u ex yugoslaviji pročešljo sam ja njih puno i na ovom se zaustavio i to bez ičije preporuke tako da ja ne dajem kritike bez veze mercedes je mercedes al nebi bio to da ga nisu kritikoval mislim da razumijete u čemu je štos.
 
A mogli bi i vi malo da pogledate prvo naslov teme pa pisati a ne samo gde se koja strana otvori pise sta kome padne na pamet. Cast izuzecima ali oni koji pisu kako njima odgovara posle trebaju urednici da sreduju. Po mom bi takve postove brisao pa ce se u buduce pogledao naslov i sta se pise.
 
Evo mog prijedloga za Topalovica kako da se organizuje forum, da se naprave sledeći podforumi a da se postojeće teme sortiraju u njih:

- Kruška
- Jabuka
- Šljiva
- Jagodičasto voće
- Orah i ljeska
- Ostalo voće
- Pomotehnika u voćarstvu
- Mehanizacija u voćarstvu
- Navodnjavanje
- Zaštita od leda
- Hemijska sredstva i zaštita voća
- Rasadnik, kalemljenje voća i izbor sadnica
- Cijena, kvalitet voća i stanje na tržištu
- Razne teme (ili caffe npr.) :)
 
Voćar
Pa valjda našem mentalitetu više odgovara: KAFANA, KRČMA, BIRTIJA ... caffe me asocira na mesto gde se pije espreso kafa i sokovi a ne puši se :nono:.

Bez ljutnje i uvrede evo po jedna virtualna rakija u pivskim čašama (nema drugih trenutno) :ppozdrav:
 
Ljudi stvari stoje ovako predlog je poslat pre jedno mesec dana ja jesam urednik za povrtarstvo i vocarstvo ali nemam ovlascenja da pravim podforume .To ovlascenje ima jedino administrator novil.Covek je lepo zamoljen da to uradi ali zbog posla oko sredjivanja foruma i svog privatnog posla rekao je da ce uraditi, iz postovanja prema administratoru necu da mu dosadjujem.
Strpljenja malo evo prilazem fotografiju kako sam ja zamislio da to izgleda ,svaka primedba i sugestija je dobro dosla .Ovde smo da jedni drugima pomognemo i ucinimo da ovaj forum bude jos bolji :D

2zhjcsl.jpg
21o4wf7.jpg

Post je spojen: [time]четвртак, 03. март 2011. 10:26:24 CST[/time]
_________________________________________________
 
Topaloviću, pošto vidim da već sortiraš teme ne znam koliko koristi da ovo pišem ali ipak ću još jednom pokušati dati svoj prijedlog da malo doprinesem, možda ti i pomogne:

Pošto imaju 2 glavna foruma:

VOĆNJAK I RADOVI NA NJEMU

Podforumi:

- Jabuka, kruška, šljiva... (košpičavo i koštičavo voće imaju dosta tema koje su bliske)
- Orah, lješnik
- Jagodičasto voće
- Mehanizacija i alati u voćarstvu
- Prskanje voća i protivgradna zaštita
- Pomotehnika i navodnjavanje


VOĆARSKI PROIZVODI

Podforumi:

- Jabuka, kruška, šljiva... (opet ima dosta zajedničkih tema)
- Jagodičasto voće
- Rakije i vina (o svim vrtama rakija, vina itd. kao i načinima njihove proizvodnje)
- Berba, transport i cijene na tržištu
- Ostalo

Eto, možda će koristiti. Pozdrav! :cao:
 
Nazad
Vrh