Uredjivanje dela za vocarstvo(primedbe i sugestije)

Ne bih ja ovde nista menjao :ppozdrav:
Sem da clana koji jedno pitanje postavi u 3 teme, opomenuti , poruciti mu da procita , pa da se obrati sa konkretnim pitanjem , pa kako hoce , dobice odgovor svakako siguran sam .. Nisu ni svesni koliko je savet sedi procitaj odlican ..
A ti druze moderatore , nemoj da nam se jedis, ne ulazi u rasprave i to je to , po meni odlicno radis posao ovde i samo tako nastavi :ppozdrav:
 
Zasto???

Mislim da je ovo pravo mesto za postavljanje ovakvog pitanja.
Novii@
Zasto nam Oktopod@ nije vise moderator ???
Hvala na odgovoru, unapred!!!
 
Један од најбољих форума, све похвале власницима и уредницима, али - ПРАВДА ЗА ГЕБЕРА!!!
Hvala na nesebičnoj i istrajnoj podršci svima koji su se na bilo koji način oglasili ili samo podijeli takvo mišljenje i stav. Volio bih da svi skupa i dalje ostanemo svjesni svoje ljudskosti pa u to možda uvjerimo i druge, jer nas vrijeme i put ka modernom zapadnom društvu tjera ne samo na organizovanost i nešto što je pozitivno nego i u pakao individualnog otuđenja u kome je samo bitna forma i ono deklarativno, a ne više suština, emocija, doživljaj i ono itekako vrijedno, odnos prije svega prema čovjeku sa svim svojim manama i vrlinama: komšiji, poznaniku, prijatelju ili slučajnom prolazniku. Ako to ne budemo znali sačuvati pretvorit ćemo se u bezličnu brojku kojoj ni do čega nije stalo, koja ne samo da nema odnos i stav nego sve to pretvara u zlobu i pakost, i na kraju ostaje otuđena, napuštena i sama da skonča svoj bijedni život uskraćena za sjećanja ispunjena lijepim mislima, dobrim namjerama i još boljim djelima.

Hvala i tebi radashine još jednom za sve misli, doživljaje i „vibru“ koju smo razmijenili na ovom forumu. Zato oktopod, vidno si mlađi pa ću sebi uzeti za pravo da ti kažem, vrati se na forum i ne doživljavaj sve ovo nikako drugačije nego kao svoj doprinos ljudskosti u kojoj postoji samo jedan pobjednik, onaj koji šalje takvu poruku bez obzira na trenutnu cijenu, odnosno ličnu štetu. Ako je neki ipak ne žele ili ne znaju prihvatiti, to je do njih, ali oni ionako nisu bitni, bitni su oni koji razumiju ili se bar potrude da razumiju. Nemoj dozvoliti da ti takve situacije uskrate bilo koji oblik užitka u ispoljavanju ljudskosti, a jedna od njih je svakako i kroz djelatnost, voćarstvo... Nemoj sebi samo zbog onih koji „ne razumiju“ uskratiti ono što voliš, vrati se na forum i uživaj. Ako to uradiš, a ja budem u „mogućnosti“, rado ću se pridružiti.
 
Tu sam. Sam sam predložio da mi se skine uloga moderatora jer ne vidim sebe kao policajca oko nebitnih stvari kao što je lokacija, dovoljno sam se i ovako svađao sa članovima i udaljavao od naroda zbog provođenja normalnih pravila tipa psovke, uvrede...još kad je Geber blokiran jer nije hteo da unese lokaciju e tu sam pukao, time da se bavim nemam nameru.

Toliko sam se i naradio sređivajući teme a evo narod i dalje piše gde stigne, ima trešnje koje je prskao pa piše u temi Trešnja pitanje vezano za preparate i slično, umorio sam se od toga da budem jedini koji sređuje forum o voćarstvu, nek ide dođavola :D

Dalje učestvujem kao običan član, znači manje ću posećivati forum i pratiti samo teme koje mene interesuju, izvinjavam se unapred i na izgubljenom entuzijazmu da svima pomognem odgovorima na pitanja raznorazna, kako u temama tako i na poruke.
 
Hvala na nesebičnoj i istrajnoj podršci svima koji su se na bilo koji način oglasili ili samo podijeli takvo mišljenje i stav. Volio bih da svi skupa i dalje ostanemo svjesni svoje ljudskosti pa u to možda uvjerimo i druge, jer nas vrijeme i put ka modernom zapadnom društvu tjera ne samo na organizovanost i nešto što je pozitivno nego i u pakao individualnog otuđenja u kome je samo bitna forma i ono deklarativno, a ne više suština, emocija, doživljaj i ono itekako vrijedno, odnos prije svega prema čovjeku sa svim svojim manama i vrlinama: komšiji, poznaniku, prijatelju ili slučajnom prolazniku. Ako to ne budemo znali sačuvati pretvorit ćemo se u bezličnu brojku kojoj ni do čega nije stalo, koja ne samo da nema odnos i stav nego sve to pretvara u zlobu i pakost, i na kraju ostaje otuđena, napuštena i sama da skonča svoj bijedni život uskraćena za sjećanja ispunjena lijepim mislima, dobrim namjerama i još boljim djelima.

Hvala i tebi radashine još jednom za sve misli, doživljaje i „vibru“ koju smo razmijenili na ovom forumu. Zato oktopod, vidno si mlađi pa ću sebi uzeti za pravo da ti kažem, vrati se na forum i ne doživljavaj sve ovo nikako drugačije nego kao svoj doprinos ljudskosti u kojoj postoji samo jedan pobjednik, onaj koji šalje takvu poruku bez obzira na trenutnu cijenu, odnosno ličnu štetu. Ako je neki ipak ne žele ili ne znaju prihvatiti, to je do njih, ali oni ionako nisu bitni, bitni su oni koji razumiju ili se bar potrude da razumiju. Nemoj dozvoliti da ti takve situacije uskrate bilo koji oblik užitka u ispoljavanju ljudskosti, a jedna od njih je svakako i kroz djelatnost, voćarstvo... Nemoj sebi samo zbog onih koji „ne razumiju“ uskratiti ono što voliš, vrati se na forum i uživaj. Ako to uradiš, a ja budem u „mogućnosti“, rado ću se pridružiti.
Vocarsku to jest rakijsku temu pratim vise onako informativno koristeci savete uvazenih clanozva, ali su me uvek odusevljavali postovi clana Geber jer su puni srdacne zelje da se stvari objasne, a ljudima pomogne. Zato me je zadnja recenica iz citiranog posta obradovala, jer zbog takvih ljudi normalnih i strucnih vredi biti clan ovog foruma.
 
Jeste bilo čarki sa ostalim članovima uredništva, oko cele priče sa Geberom, pa sam zato "dao ostavku" i malo hladio glavu. Nisam napustio ali mi nije više stalo da se trudim.
 
Jeste bilo čarki sa ostalim članovima uredništva, oko cele priče sa Geberom, pa sam zato "dao ostavku" i malo hladio glavu. Nisam napustio ali mi nije više stalo da se trudim.

Ej druze , ne odustaj! Ja sam iskoristio svoje pravo i razgovarao sa Gazdom, i neke stvari su mi jasnije, ali...
E vidis, ispada ( moje vidjenje) da je sve u redu, da nista narocito nije bilo, i da ste se vi nesto naljutili ( ne zna se ko na koga i zasto) i sami odlucili da se povucete i sve je ravno "ko Srem".
E vidis to oko "ravnanja", ove poplave su me tome poucile ( a za mojih 56 god. doziveo sam ih ravno 10 (deset)). Nadodje voda tako i sve je ravno, svako dvoriste u istom nivou, nema tu neko ili necije da strci, voda ,tjt. poplava ( citaj priroda) sve iznivelise kao "vagres" , majstorski.
E, al zato, ta ista voda istera svu prljavstinu na povrsinu, na videlo.
Pa ovo sa vama mi lici na to.
Meni licno si odgovarao na mestu urednika, jer si mi na neki nacin bio oslonac u snalazenju na forumu, i svakako sa strucne strane, narocito oko kalemljenja i sadjenja voca i sve oko toga ( da ne nabrajam , ima toga dosta). Mada , moram reci ponekad sam se ljutio i nisam se slagao sa tobom oko prekomernog prskanja i svako malo potezanja brze bolje pa odmah prskanje, bez razmisljanja o necem drugom. Ali dobro, to su neke stvari meni licno vazne.
Znam da si se umorio u sredjivanju, ovog dela foruma, jer ima dosta nediscipline ( verovatno sam i ja nekad bio deo toga), a ti si imao viziju kako to treba da izgleda, pa si goreo izmedju dve vatre, bez ikakvog "priznanja" odozgo ( znam da ne volis dugacka, prazna pisanija, i evo skracujem).
Ali ne jedi se , oni to gledaju kao poplavu.

Zato, nemoj se predavati i odustajati!!!
 
Ja bih dao predlog, u skladu sa naslovom teme uostalom, a to je da se pojavi neki moderator na ovom forumu sad kad mene nema, teme postaju čisto smeće i to uglavnom od strane istih članova.

Evo čovek mrtav ladan u sred teme višnja pita čime da potruje miševe i to će tu ostati za vjek vjekova (sad neće jer sam skrenuo pažnju naravno): http://poljoinfo.com/showthread.php?75-Višnja&p=890067&viewfull=1#post890067
 
Ja bih dao predlog, u skladu sa naslovom teme uostalom, a to je da se pojavi neki moderator na ovom forumu sad kad mene nema, teme postaju čisto smeće i to uglavnom od strane istih članova.

Evo čovek mrtav ladan u sred teme višnja pita čime da potruje miševe i to će tu ostati za vjek vjekova (sad neće jer sam skrenuo pažnju naravno): http://poljoinfo.com/showthread.php?75-Višnja&p=890067&viewfull=1#post890067


Svaka čast, nešto je urađeno....ladno je za ovo pitanje otvorena nova tema i to u odeljku Voćke sa koštičavim plodovima, ne u Zaštita, čak ne ni samo prebačeno u temu u kojoj se diskutuje o glodarima :haha:
 
Ja sam opet misljenja da od kada ti nisi vise moderator, mnogo manje tenzije na ovom podforumu
I jeste stavka da trebaju svi clanovi reagovati, na kraju krajeva i sama diskusija o necemu sto se ne radi moze dati uvid novijim clanovima koji za taj detalj nisu znali.
 
Poslednja izmena:
Manje je i smeca jer smo se uhodali ako cemo iskreno. Tenzije ne moze da bude jer niko vise ne kontrolise nista osim po prijavi.

Ja sam nesto tipa programer, imao sam potrebu da slozim "kod" kako dolikuje i onako kako je neko drugi napisao Pravilnik.
 
Nazad
Vrh