Maticnjaci za rasad Jagoda

cao svima.
Zanima me da li neko prodaje ove rasade?
Kolika je njihova cena?
Koliki je prinos kod ovakvih sadnica po živiću?
Interesuje me kolika je razlika u prinosu između ovakvih i frigo sadnica?
 
Tko prodaje nemam pojma , prinos bi trebao biti veci bar za 10% ali bit je da se zeleni zivici primaju 99.99% za razliku od frigo koje su otprilike oko 93% , pa sad racunaj na 1hektar koliko je to dosadjivanja .
 
Pozdrav svim jagodarima,javljm se iz Bosne već par godina pratim ovaj forum i već par godina planiram sadnju jagoda ali nikako da počnem,međutim sad sam čvrsto odlučio da počnem pa me interesuje dali neko zna neku firmu u Bosni da prodaje sadni materijal ili ako je neko iz Bosne na forumu a da se bavi jagodama neka se javi mnogo bi mi značilo
 
Evo da sada pokazem postupak pravljenja sadnica za jagode (zelene sadnice).


Tu je par slika , uglavnom ide ovako , odaberete stalone koji su poceli da pustaju zilice , odsjecete listove tako da ostane samo glava i korjencici , napunite posude zemljom i utisnete malo stalon u zemlju zajedno sa zilicama , i pricvrstite ga sa zicom u obliku slova V da se ne pomjera iz zemlje , ja ovdje imam bazen mali u kom je voda i sve posude slozim na 24 sata u vodu da zemlja dobro upije vodu u sebe , to ponavljam svakih par dana zavisno o potrebama , ako ima dovoljno vlage staloni ce se ukorjeniti i izrast ce mlada jagoda.
 
Pozdrav svim jagodarima,javljm se iz Bosne već par godina pratim ovaj forum i već par godina planiram sadnju jagoda ali nikako da počnem,međutim sad sam čvrsto odlučio da počnem pa me interesuje dali neko zna neku firmu u Bosni da prodaje sadni materijal ili ako je neko iz Bosne na forumu a da se bavi jagodama neka se javi mnogo bi mi značilo

Odakle si iz Bosne?Ja se bavim uzgojom jagoda a imacu ove godine kontejnerske sadnice pa se javi privatnom porukom ako si zainteresovan.pozzz
 
Poslednja izmena od urednika:
znaci ako sam dobro shvatio sve ove postove sadnice pravite posle berbe tj. u junu,jagodu malo proredite tako sto joj skinete stalone koje zatim stavite u kontejnere i pravite nove sadnice koje zatim u julu rasadjujete na foliju na stalno mesto.
jel ovako ide ili ima jos nesto tipa da se staloni uzimaju od jagoda kojoj nismo dozvolili da radi skidajuci joj cvetove ili sta slicno
javljajte postupak jer evo ide jun pa valja traziti ko ima jagode sa uzmemo pelcer :osmeh: dok ima
 
ja mislim da cu i ovako izmedju redova napraviti izuzetno kvalitetne sadnice, prosle godine sam zakidao stalone pa sam posle berbe pusti pa se nisu nesto uzilile do sadnje. E ove godine sam frezirao nisam zakidao stalone nego sam ih prilikom berbe jos razvlacio tako da vec sada imam po neki zivic a do sadnje mislim da ce ih biti i za mene pa i za prodaju.
 
Како се праве зелене а како контејнерске саднице?
 
aaaa dokle ce ova kisa vise....:kisa:

da li ove listice treba da sisam s vremena na vreme ili se ostavljaju da rastu koliko mogu... plasim se da ce da se sve umrsi...
kontejner je 50komada 5x5cm rupe...

 
koje, ove moje... :D:D:D

nicim kupio sam malo zemlje, pomesao sa dosta peska vidi se da preovladava pesak i samo zalivao... a one su cak bile i bez zilica tek su bile zilice napupile onako..
 
E hebi ga , a ja dade silne pare za zemlju i slabe jako , ajmo jagodari s cim je naj bolje prihraniti ovakve mlade sadnice.
 
mene izgleda uk*njalo... da lupam malo, da nisi preduboko posadio ili kako vec...
evo jos nekih od pre nedelju dana i od juce... nego ja to krenuo iz dosade :) je l se prodaje taj rasad na pijaci gde ide i npr rasad paradajza ili za jogodu niko ni ne pita..

 
Poslednja izmena od urednika:
@stole77 primetio sam na slikama tvojih jagoda da imas casicu zemlje i stalon u njoj jel tako proizvodis rasadu? jel moras zaseci stalon koji zatrpavas zemljom ili on jednostavno tu pusti korenje pa kasnije odsecec od maticne biljke?
ako ti nije tesko da malo pojasnis to sto si radio :ppozdrav:
 
ja sam se sad licno uverio da je bolje kupiti sertifikovanu sadnicu nego saditi svoju.razlog je vise da rod i cveta svaki struk kod mene jedna sorta cvetala jedna nije.
 
@stole77 primetio sam na slikama tvojih jagoda da imas casicu zemlje i stalon u njoj jel tako proizvodis rasadu? Jel moras zaseci stalon koji zatrpavas zemljom ili on jednostavno tu pusti korenje pa kasnije odsecec od maticne biljke?
Ako ti nije tesko da malo pojasnis to sto si radio :ppozdrav:
Боље да ти не објашњавам пошто ми је то тек прва чашица, радим експериментално и први пут. сталон сам убо малим дрвеним рашљама "y" да га прилепим земљи и мало прекрио земљом у нади да ће тако пре пустити жилице. наравно касније се одсече сталон. то што тебе занима, занима и мене, па се надамо обојица да ће нас неко упутити и посаветовати.

Можда би било добро да модератор твоје питање и мој одговор пребаци у тему "Maticnjaci za rasad Jagoda"
 
Daj te si malo truda pa procitajte Maticnjaci za rasad jagoda , sto vas tamo bude zanimalo dat cu vam odgovor , naravno onoliko koliko ja znam o tome.
 
@norboo,

Marmolada, Kleri i Medena zadovoljna sam sa sve tri kvalitetom i prodajom. Da li neko ima zivice Albe da proda treba mi 750 kom i koja je cena?
 
Poslednja izmena od urednika:
jagodari jelće imati neko ziviće na prodaju trebaće mi za kraj avgusta jedno 5-6ooo od sorti alba,medena ili roksana,pošto planiram da posadim za početak jedno 10 ari i naravno kako se kreću cene zivića u vašem kraju??
 
@skal @kozlica
Ja cu imati sadnice na prodaju, mozemo da se dogovorimo na pm.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh