Maticnjaci za rasad Jagoda

Ajde ljepo molim te da objasnis cjeli postupak pravljenja sadnica , od uzimanja pelcera sa stalona pa sve redom , ako nije problem.
 
Evo i ja cim vidim kako ce napredovati moje kontenjerske sadnice sa gustom sadnjom od 10 sadnica u duzni metar , odmah okacim slike i koji komentar
 
[ IMG]http://i55.tinypic.com/200r2hl.jpg[/IMG]
ev11q8.jpg
2ah5btj.jpg
ZA mojalovaa, to su sadnice iz casa sto sam ih letos uradijo.
 
Fino , fino , bas su ljepe , koja si rekao da je to sorta , ja sam ove godine posadio nekih 350 sadnica mojih kontenjerskih pa cu vidjeti rezultate , ali tek na godinu jer ih nisam htio ostaviti da rode vec samo da imam stalone za rasad.
Kad stignem ima da okacim pa da vidis razliku izmedju kontenjerskih i cupanih , sadjene isti dan ali razlika ogromna , sistem sadnje je 10 zivica u 1 metar duzni. , sto znaci da na povrsinu od oko 1000 m2 stane oko 7000 sadnica.
 
@ jokisic

Zanima me gde ima da se kupe case i koja im je bila cena. I da li mozete i meni da posaljete pp o detaljima rasadjivanja.
Hvala
 
Evo nekih slika...

Jesi li prvo zalivanje uradio odma po punjenju casa zemljom, pa onda pikirao ili si, u koritu napravio smesu, natopio hemijom i starterom pa onda punio case i pikirao ili si isao folijarno posle pikiranja(mislim na starter)?
 
Poslednja izmena od urednika:
Prvo zalivanje odma po punjenju casa, nista folijarno sve u zalivanju je dodavano a izmedju i sa cistom vodom al bunarskom, posto ima 3 zalivanja sa prihranom i fungicidima.
 
Znaci u drugom zalivanju si u svaku casu posebno pomalo nasuo ratvor djubriva i hemije, bez da pokvasis list.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma nebitno i listic da pokvasis nece joj nista faliti, bitno je da svaka sadnica dobije minimum 50ml. to je dovoljno da se casa lepo zalije pa posle dva dana sa sledecom prihranom.
 
Ja nisam posisao list , pa mi se sve sasusilo , dali ce ista biti nemam pojma , ajde uslikaj kakav pelcer stavljas , kolike ti budu zile i to.
Danas sam i ja kupio mrezu za zasjenjivanje pa cu morat ispocetka.
Dali netko zna kad na zivicima ima naj vise stalona , ja saam prestao brati prije 3 tjedna ali jako slabo imam stalona , ne znam zasto
 
Zavisi i od zemljista i same sadnice dali ima dovoljno snage da izgura dosta zivica, i ako nema vlage dovoljno pogotovo onda nece.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozzz svima .Ja ne ostavljam biljku bez i jednog lista ili mali list ili veliki zbog fotosinteze ALI SAMO JEDAN LIST. Nikad nisam radio ovoliko kontenjera radio sam pre ovoga jedan kontenjer i uspe videcu sta ce biti .
Koi supstrat koristite ja 3 ali naziva ne moguda se setim.
 
Ja supstrat pravim ovako dodam jednu trecinu humusa , jednu trecinu kupovne zemlje i jednu trecinu finog pjeska za frajkanje , sve izmjesam i to je to.
Dosta dobro drzi vlagu zbpg pjeska i zemlje a bude rahla zbog humusa.
Ja sam ostavljao sve listove e sad dali ce sta biti ne znam , napunio sam za pocetak 220 rupa pa cu vidjeti ako se prime pravim dalje.
 
Imam oko 50 ari jagoda,koje su ove godine u drugoj godini.Sorte su too champion.Hteo bih da ih rasadim i napravim kontejnerske sadnice,posto sam spremio jos 30 ari.Zamolio bih Vas da mi kazete koje dimenzije treba da bude casa(ili vec sta) u koju ide supstrat,koju hemiju koristite za takve zivice,i jel stolon mora da pusti zilice da bi se posadio u supstrat ili ne.
 
Nestale su druga i treca slika u prethodnoj poruci, ako ih neko nadje nek javi.@mladenjagodi ne smeta malo zasencenje, i dok breskve dobro razliste jagode su vec pri kraju.
 
A prskanje bresaka i jagoda istovremeno? Sigurno pada hemija na jagode kada prskas breskve. Meni se to cini kao najveci problem u medjurednoj sadnji.
 
Pre 4-5 godina kada kada sam koristio hemiju bez spremnog programa, imao sam dosta problema sa breskvama jer nisam smeo prskati zbog berbe jagode. Sledecih godina sam pripazio na karencu preparata do berbe jagoda i fala bogu vise nisam imao problema. Ove godine mi je bila prva u proizvodnji jagode u plasteniku, i ovde pri kraju mi se pojavila pepelnica koju sam jedva drzao pod kontrolom.
 
Nazad
Vrh