Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 91011
Rezultati 201 do 209 od 209

Tema: Maticnjaci za rasad Jagoda

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    176
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To sam mislio posle nekog vremena na prskalicu staviti zastitu i krenuti nekim herbicidom poprskati prazne rupe kad krene trava

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    241
    Zahvalio se
    26
    Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav jagodari planiram ove godine da posadim maticnjak da bih proizveo Sadnice za 50 ari Sadnice koliko mi je potrebno sadnica tj maticnjaka da bih naparvio za tu povrsinu I na Koji razmak se Sadi koje sorte bi ste mi preporucili uglavnom znam za albu hvala za svaki savet
    Poslednji uredio Jocica; 23-03-18 u 19:30.

Član riciboy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    172
    Zahvalio se
    20
    Zahvaljeno 50 puta na 35 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Pozdrav, dali je neko pokusavao razmnoziti jagode iz semena, svoje ili upakovano? i kakvi su bili rezultati?

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    42
    Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Колеге једно питање: како заливате расад јагода у контејнерима са више рупа, мора ли то ручно или знате неки други систем који би сте хтели да поделите како са мном тако и са другим колегама. Унапед захвалан на сваком предлогу, савету, фотографији, видеу......

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Poruka
    20
    Zahvalio se
    8
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li se uzima rasad iskljucivo od prve godine jagoda??

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Драге колеге молио бих Вас за одговро: да ли неко припрема саднице у пластичне чаше, контејнере и слично и ако то ради да ли их залива прскалицама или не. Конкретно ме занима то искусто са прскалицама. Наиме, да ли се у том случају јављају болести листа или не ако се залива сваки или сваки други дан и слично. Молио бих на брзом одговору ако ико има искуства јер ускор морам да спремама расад јагода. Унапред хвала свима. Надам се да сам добро објаснио шта ме занима. Поздрав.

- - - - - - - - - -

Прегледао сам овај форум али сам нашао све осим овог дела око заливања прскалицама па оне који имају искуста са оваквим заливањем молим да мало приближе начин рада. Хвала још једном унапред,

- - - - - - - - - -

Ја сам користио живиће и оних које су друга година и нисам имао разлике у родности. То је моје искуство са албом.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    609
    Zahvalio se
    206
    Zahvaljeno 219 puta na 164 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ma zalivaj slobodno preko lista ujutro i uvece po 10 minuta.Bilo bi dobro da skupis visak vlage na listu sa npr briskom za prasinu ujutro posle zalivanja al ja to nisam radio.Bitno je samo da izvuces rasad na sunce i da ga zasencis.
    Citiraj Citiram: kupina ovo ono Pogledaj Poruke
    Драге колеге молио бих Вас за одговро: да ли неко припрема саднице у пластичне чаше, контејнере и слично и ако то ради да ли их залива прскалицама или не. Конкретно ме занима то искусто са прскалицама. Наиме, да ли се у том случају јављају болести листа или не ако се залива сваки или сваки други дан и слично. Молио бих на брзом одговору ако ико има искуства јер ускор морам да спремама расад јагода. Унапред хвала свима. Надам се да сам добро објаснио шта ме занима. Поздрав.

- - - - - - - - - -

Прегледао сам овај форум али сам нашао све осим овог дела око заливања прскалицама па оне који имају искуста са оваквим заливањем молим да мало приближе начин рада. Хвала још једном унапред,

- - - - - - - - - -

Ја сам користио живиће и оних које су друга година и нисам имао разлике у родности. То је моје искуство са албом.
    Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku pop step na ovoj poruci:

kupina ovo ono (10-06-18)

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Предходних годујна расад држин на отвореном простору који сам покрио мрежом за сенчење. Ја сам доове године у пластичне чаше спремао расад и то до неких 2000 комада и таок од засађених 4 000 два сам сваке године мењао младим засадом. Значи 2000 прва година и 2000 друга година. Е сада бих све 4000 заменио и још мало проширио на око 5000. Ове две хиљаде сам заливао цревом па испод лисат из чаше у чашу и то траје охохооо па свако веече и тако месец ивиеш дана. Е сада то пута 2,5 па биће мого. Ова инфорамција ми еј зато битна да ли је неко радио заливањем распрскивачима и да ли то повећава пјаву болести или не. Планиорам исто да засенчим све и заливање да вршим увече. Обзиром да цео засад мењам ако за...ем ствар оде следећа година.... Зато сам молио за сваки савет ако је испробан. Хвала на одговору.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: pop step Pogledaj Poruke
    Ma zalivaj slobodno preko lista ujutro i uvece po 10 minuta.Bilo bi dobro da skupis visak vlage na listu sa npr briskom za prasinu ujutro posle zalivanja al ja to nisam radio.Bitno je samo da izvuces rasad na sunce i da ga zasencis.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
    Значи имате искуство са таквим заливањем. И нема већих проблема са одржавањем засда (пламењача, пепелница и сл). Хвала ан одговору.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    609
    Zahvalio se
    206
    Zahvaljeno 219 puta na 164 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: kupina ovo ono Pogledaj Poruke
    Предходних годујна расад држин на отвореном простору који сам покрио мрежом за сенчење. Ја сам доове године у пластичне чаше спремао расад и то до неких 2000 комада и таок од засађених 4 000 два сам сваке године мењао младим засадом. Значи 2000 прва година и 2000 друга година. Е сада бих све 4000 заменио и још мало проширио на око 5000. Ове две хиљаде сам заливао цревом па испод лисат из чаше у чашу и то траје охохооо па свако веече и тако месец ивиеш дана. Е сада то пута 2,5 па биће мого. Ова инфорамција ми еј зато битна да ли је неко радио заливањем распрскивачима и да ли то повећава пјаву болести или не. Планиорам исто да засенчим све и заливање да вршим увече. Обзиром да цео засад мењам ако за...ем ствар оде следећа година.... Зато сам молио за сваки савет ако је испробан. Хвала на одговору.

- - - - - - - - - -

Значи имате искуство са таквим заливањем. И нема већих проблема са одржавањем засда (пламењача, пепелница и сл). Хвала ан одговору.
    Bude problem samo ako je rasad negde u senci.Krajevi kontejnera isto znaju brze da zasuse.Najbolje bi bilo kad bi dobijali vodu u koren al to je ogroman posao.Dobra preventivna zastita i ne brini.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku pop step na ovoj poruci:

kupina ovo ono (10-06-18)

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 91011