Rad sa konjima u poljoprivredi

Ljudi kako je krenula cena nafti stvarno se može desiti da će se konji vratiti na njive. Postoji alternativa da se proizvodi i biodizel.
 
Tako je.Kad nestane nafte,trazice te gde ima da se kupi konj.A ta vremena ce doci. Nafta ce nestati.A traktori ce biti u muzeju i ljudi ce ih gledati a nece moci da ga upale jer nemaju nafte.Morace ce se raditi sve rucno.Pa i Bog je nas stvorio kao zivotinje. Mi moramo da radmo ako cemo da prezivimo.Ko nece da radi on nece ni preziveti.
 
Poslednja izmena:
Vama.Nisam pri parama kupio sam ždrebe, pa bi da probam da napravim sam opremu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja ih ne štedim, u to nema sumlje, žive ko u raju, na obrok jedu što nečiji konji jedu u tjedan dana, al zato nema šparanja, kad radimo radimo ne staju.
 
Boga mi..Kako stvari stoje i tek kako ce stajati u buducnosti sa energentima, ovu temu treba oziveti..ja se ozbiljno razmisljam da uzmem jednog vučnog, radnog,..za piljoprivredu..itd..posto se ama bas uopste ne razumem u konje, koju rasu izabrati?
 
Ozbiljna poljoprivreda se ne može raditi sa konjima .Od 93 -2000 dite su probali ljudi nešto sa konjima ali treba i znati sa njima ,redovno "održavati" ...........
 
Ја бих радио до 3-4 х највише..за своје потребе..,а и имало би ту и виска за продају..За коју деценију и тих 300 коњских снага неће бити довољно, јер ćе земљу исте te теšке масине sabijati, dok ne postanu kaо бетон...Потпуно си независан од свих ових срана у свету са нафтом..А ту је и коњски стајњак,..све лаксе и лако би се обрађивала земља.
 
Poslednja izmena:
Pred konjima i za konjima se uvek trči.
Proveri dali ti odgovara taj tempo.
Par konja više troši od fergusona, jer se hrani i održava svaki dan.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
koju rasu izabrati?
Не знам како се зове раса, али изгледа овако:

biodizel_masina.jpg
 
Има један човек у бајши, он ради ај да кажемо полу озбиљно са коњима. Има и два трактора. Коње користи за превоз сламе, детелине и зрнасте робе колико стане на шпедитер. Све што може шпарта са коњима.
Иначе животиње су у топ стању. Има и пар тркачких али то су трговци.
Он каже чим не ради неко време са њима угоје се, а не можеш им смањити храну. Коњи имају баш специфичан цревни тракт и мора се пазити на исхрану.
 
Rad sa konjima je prošlost i tako će i ostati. Nafte će nestati kad ojača proizvodnja druge energije.
Znanje se ne može izbrisati bez brisanja civilizacije a civilizacija uvijek ide samo u jednom pravcu. Prema naprijed. Uništićemo sami sebe ali od lagodnog života nećemo odustati. Možda se nekom čini da ovaj život i nije lak ali nek pokuša današnje prinose ostvariti radom sa konjima i svojom snagom a bez ovih prinosa i sa ovim cijenama ulaganja na kraju prve sezone će zaklati konje da ima šta da pojede na zimu.
Ostaće poneki entuzijast da se bavi konjima a ogromnoj većini današnje populacije da date konja on nebi znao šta sa njim da učini. Već sad u selima nema ko da radi sa konjima a rijetki su koji znaju komande i upravljanje.
 
Ја бих радио до 3-4 х највише..за своје потребе..,а и имало би ту и виска за продају..За коју деценију и тих 300 коњских снага неће бити довољно, јер ćе земљу исте te теšке масине sabijati, dok ne postanu kaо бетон...Потпуно си независан од свих ових срана у свету са нафтом..А ту је и коњски стајњак,..све лаксе и лако би се обрађивала земља.
Jel si imao nekad konja ili neko od tvojih?Moj teča je skoro do kraja 80-ih sedeo ispred stovarišta sa parom konja.Nije to samo kupiš konja i ajde da radi,treba tu dosta truda i znanja.Al on je čovek odrastao sa tim konjima i imao je ko da ga uči kako se radi sa konjima.

Odavno se taj niz prekinuo i skoro je nemoguće nastaviti ga.
 
Nazad
Vrh