Jinma

Jinma 454, kupljen 2008. godine, 2500 sati, do sad nije bilo nekih vecih kvarova. Sad je otkinuo srce lamele i ne mrda. Nije to tolko veliki kvar ali jugometal nema novu lamelu !!! Znate li neko resenje ? Prodaje li neko iz Bosne ili Hrvatske delove za njih ??
 
Jinma 454, kupljen 2008. godine, 2500 sati, do sad nije bilo nekih vecih kvarova. Sad je otkinuo srce lamele i ne mrda. Nije to tolko veliki kvar ali jugometal nema novu lamelu !!! Znate li neko resenje ? Prodaje li neko iz Bosne ili Hrvatske delove za njih ??
Treba videti odgovara li od Fotona ili ostalih Kineza. U osnovi svi su oni slicni
 
Vidi da li odgovara od yto traktora, meni su oni najslicniji jinmi, a ako ne budes nasao imas u hrvatskoj mislim da se forma zove danijel doo prodaje eurowolf, to je isti traktor kao jinma. Javi sta si uradio, i ja bih trebao lamelu na jesen da menjam, kod mene se iskrivila.
 
Treba videti odgovara li od Fotona ili ostalih Kineza. U osnovi svi su oni slicni
To se i ja nadam, Foton 404 i Jinma 454 nose isti motor, SL3105 ABT (Jinma nosi ABT, foton BT razlika je radilici-ABT ima duzi hod klipa, i mozda jos po necemu)

Vidi da li odgovara od yto traktora, meni su oni najslicniji jinmi, a ako ne budes nasao imas u hrvatskoj mislim da se forma zove danijel doo prodaje eurowolf, to je isti traktor kao jinma. Javi sta si uradio, i ja bih trebao lamelu na jesen da menjam, kod mene se iskrivila.
Verovatno imaju samo je pitanje da li salju medjunarodno...300 km u jednom pravcu :udri:

Imam ja lamelu... :-D
Na prodaju ? Gde je nadje ?? :osmeh:
 
Nisam uspeo da nadjem nigde lamelu, nisam video dal odgovara od nekog drugog kineza al izgleda da ne. Pantic me je ceo dan zavlacio prica kako ide u skladiste da vidi javice za pola sata, pa zaboravio, pa za 5 minuta, pa da dodje kolega da vidi i tako ceo dan, 10 puta sam ga zvao. Dojadilo mi i odemo i zanitnujemo srce za lamelu novim nitnama, majstor kaze da su kvalitetnije. Ne znam dal je malo zavario lamelu za srce, nisam bio tu kad je sklapan. I zanitnovane nove obloge, sto nije bas najbolje ispalo jer izgleda da su malo deblje nego sto bi a je nastelovana do maksimuma i opet se tesko ubacuje u brzinu, sad je ko 539 po tom pitanju. Vec se malo razradila pa ide lakse nego pre a tek je prosao 1 dan. Nadam se da ce biti bolje. Sve u svemu nisam zadovoljan po tom pitanju.
Evo slika:

1_zpsg7ktdnbp.jpg


2_zps1tkqcepi.jpg


3_zps4mzxe5kb.jpg


4_zpsub4l8qbj.jpg


5_zpszqs3w3ki.jpg


6_zpsifktncod.jpg


7_zpsk2tp6xip.jpg
8_zpsv8ihxlow.jpg
9_zpsmc3gx4ci.jpg
10_zpsugemoygk.jpg

11_zps8fyopp7o.jpg


12_zpsvk6sxxn2.jpg


13_zpsiguj3rxo.jpg
 
Sto bi prodavao, ja sam ih vidjao i sa 7000 sati pa jos rade bez problema. Moze to jos da ide bez vecih problema.
 
Pa ako nesto ozbiljnije otkaze npr nesto u menjacu, a delova nema moze samo u staro gvozdje itd. Mada deda i cale vec imaju iskustva sa traktorima za koje delova nema - Leyland 154 25ks kupljen jos 74. god. Prodat je pre 15ak godina, i nakon par preprodaja vozi ga moj prvi komsija. Generalna uradjena, klipovi novi napravili u fabrici Petar Drapsin po meri itd. Inace traktorom sam zadovoljan, jugometalom i njihovom servisnom podrskom nisam

Taj traktor se nece prodavati pre sledece godine u ovo vreme, a tad mozda padne neki Foton ili Yto

Jedan savet za sve koji imaju Jinma traktore, a vuku jednoosovinske prikolice. Ojacajte poteznicu !! Previse je slaba za taj teret. Nama se odvalila pre 5-6 godina u vuci psenice, doduse nije skroz otpala nego je visila sa sve prikolicom na prednjim srafovima. Kuka bi bila bolje resenje za jednosovinku.
 
Poslednja izmena:
I moji su takvi planovi, da rade jos koju godinu i onda cE valjda moci da se priusti neki novi. A te poteznice sam prepravio na obe jinme, cim sam je video onako dugacku znao sam da nije to za veci teret.
 
Nisu ti traktori naucna fantastika. Kod njih je sve mehanika tako da se 90% delova moze napraviti kod nas.
 
Bas tako, a i kinenezi nista ne izmisljaju sami, samo kopiraju nekoga, tako da sve odgovara od neceg samo treba naci od cega.
 
Ja sam za te kineze do sada pravio nekoliko zupcanika. Sve je bilo po metrickom sistemu, mada nisu ni colovnjaci problem.
Zupcanik koji se pravi pojedinacno je nesto skuplji od rezeervnog dela, ali je sigurno kvalitetniji.
Cinjenica je da su originalni zupcanici relativno mekani, i imam utisak da im se ne radi cementacija, vec prosto zakaljivanje(indukciono ili obicno).

Sto rece @vladj, sav prenos se moze napraviti bez vecih problema, tu moze jedino biti problem sto to traje, a u sezoni to nije pozeljno..
 
Znaci sad znamo kome da se javimo ako nesto zatreba, nisam znao da i to radis oko izdrade zupcanika.
 
pozdrav, imam jinmu454 vec 2 godine, nisam hteo nista pisati bez licnog iskustva, posle1500 sati mogu reci da sam zadovoljan, bar mi je bolji od imt. jedin problem nabavka stakala originalnih posto su savijena.zadnje sam preradio na ravno ali od vrata ne mogu. znacila bi mi pomoc oko ovoga.
 
Ovih dana ociscen rezervoar od svog sljama koji se nakupio, traktor prodisao. Desavalo se da se zapusi dovod goriva i traktor pocinje da trokira, ponekad se i gasi.
Odradjen je donji auspuh posto je fabricki gornji imao bliski susret sa betonskom gredom garaze :osmeh:, odvaljen i progoreo skroz kao da nisam ni imao lonac. Stavljen neki lonac od Mercedesa W123 koji je stajao u dvoristu, sad je auspuh jedva cujan:ppozdrav:
Takodje sad uopste nema crnog dima i ne zalece se na leru vec radi stabilno, da li ga je onaj progoreli raspali lonac gusio ili je to bilo do dovoda goriva ne znam. Ali sad radi kao sat :osmeh:

20170602_172110_zpsr2xzkbcu.jpg


20170602_175134_zpsmuxcajbk.jpg


 
Gusio ga dovod goriva, a ne busan lonac. Prije ga moze gusiti taj lonac sto si stavio, ako nema odgovarajuceg prolaza za gasove.
 
Osovinica povratne sprege hidraulike je zaribala, i to u polozaju da ima vrlo malo protoka

Poluge su podizale ali jako sporo. Nije imao kontrolu polozaja, podignes do kraja podize, vratis u sredinu drzi, spustis rucicu da spusta.
Na kraju je skroz prestao da podize.
Rasturili smo razvodnik, izbili, osmirglali i razradili osovinicu, i nakon dosta muke oko ispustanja vazduha hidraulik je proradio normalno.
Evo slika kako je to izgledalo

Visina dizanja se steluje na ovoj polugici ovde. https://prnt.sc/q5lix0
Ako je rastelovana nece uopste da podize, ako je previse produzena podize previse i otvara sigurnosni ventil.

Medjutim sada mi se javlja drugi problem,ostavim traktor preko noci i sutradan sistem opet pun vazduha i ne podize.Sumnjam na pumpu ili filter, to cu istraziti narednih dana
 
Poslednja izmena:
Ovih dana ociscen rezervoar od svog sljama koji se nakupio, traktor prodisao. Desavalo se da se zapusi dovod goriva i traktor pocinje da trokira, ponekad se i gasi.
Odradjen je donji auspuh posto je fabricki gornji imao bliski susret sa betonskom gredom garaze :osmeh:, odvaljen i progoreo skroz kao da nisam ni imao lonac. Stavljen neki lonac od Mercedesa W123 koji je stajao u dvoristu, sad je auspuh jedva cujan:ppozdrav:
Takodje sad uopste nema crnog dima i ne zalece se na leru vec radi stabilno, da li ga je onaj progoreli raspali lonac gusio ili je to bilo do dovoda goriva ne znam. Ali sad radi kao sat :osmeh:

20170602_172110_zpsr2xzkbcu.jpg


20170602_175134_zpsmuxcajbk.jpg


jel to fabricki auspuh na dole ili je prepravljen?kod nas su hteli da prepravlaju zbog vocnjaka al su svi nekako odustali
 
Nazad
Vrh