Klen

zdravko84

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2010
Poruka
133
Kako ga pecati gde ga pecati, na sta ga pecati..
 
Kod nas je najveći gušt po ljeti, kad su vode niže nego inače, na višnju. Samo udica, bez olova i sistema, mekši štap i uživaj. Inače rade i skakavci, hruštevi a na ružno pače sam čuda radio, kao i na mali Salmo vobler.
 
klena imas svuda sada u prolecni deo najbolje ga pecati u zavircima na glistu i 8 udicu
 
interesuje me dal neko peca klena sistemom pracka i crvi , ako neko to zna nek objasni.
kaqko koji sistemi kako vozi zadrzavanjem ili pusta...
 
Interesuje me da li u ovo doba moze da se peca klen na gleste?
 
u ovo doba klen inace je lijen tek krce za 10-15dana ali alo je mjesto citav dan osuncano mozda bi i htio ali bi trebalo malo prihrane na jednu glistu nemi ali zato na smot glista i vecu dubinu mozda i hoce :ppozdrav:
 
Moja omiljena riba za pecanje ima ga svugde od brzih voda do ckalja i velikih dubina narasta oko 4 kg radi na sve i svasta pocevsi od hleba crva glista pa do visnje dzigerice .Pecam ga na plovak na varalicu bombera blinker na dubinski .Lepa i rasprostranjena riba
 
Sad tek videh ovu temu, imam 20 godina staza u pecanju klena :osmeh:
Ovo su neki od ulova koje sam uspeo da uslikam:
moravski-klen.jpg

klen-morava.jpg

slika0741.jpg

slika0752.jpg

klen-sa-jasenice.jpg

slika1469.jpg

slika1470.jpg


Pred kraj leta i pocetkom jeseni pecam na varalicu, ostalim dobima pecam na prirodan mamac najvise na kedera i visnju... :ppozdrav:
 
Ja sam klena jos kao decak lovio na gusce pero sa skoro svim i svacim. Skakavac, glista, crv,mravi, krompirova zlatica, muve(zunzare), visnja, jezgro mladog oraha, prezrela sljiva, korica sovog hleba koji pluta na povsinu(vrlo cesto koricu zgrabi bandar i stuka), hleb, kukuruz, zito.U zimu klena sam velikim uspehom hvatao na crva iz trulog drveta, na beavicu kao keder i maltene sta ti je pri ruci. Sada uglavno pecam fider tehnikom jer zbog zdravlj ne mogu vise da gazim za skobalja i jurim klena i stuku. Iskljucivo pecam sa obale i iz camca skoro svu ribu.
 
Nazad
Vrh