Som

zdravko84

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2010
Poruka
133
Kako pecati soma , koji mamac koristimo i naravno kakav pribor koristimao itd.
 
soma pecam iz camca,uglavnom na durdubaka,crnu glistu i na cvet,,,,nisam jos zabelezio nijedan spektakularni primerak,uglavnom su do 10tak kg,stap je shimano speedmaster 50-100 koji koristim i za varalicarenje smudja a masina je ryobi...
 
pocelo da greje :D
jos malo pa ce i brka da pocne da radi

varalicari li ko od vas soma, kakve varalice koristite i na kakvim terenima pecate,
ja sam do sad na varalicu hvatao samo stuku,a od ove godine planiram i soma jer sam ga do sad samo na dubinsku metodu pecao i to ne tako mnogo
pa je svako iskustvo sa varalicarenjem ove ribe dobrodoslo :cao:
 
sve zavisi od terena gde ti pecas....u sustini su se za soma najbolje pokazale glavinjare pa silikonci mada se nesto ne gadi ni na voblere.....mi ga najcesce dobijamo na glavinjare..mada za tu budalu treba da bacas i da bacas i da bacas dok te ruka ne zaboli...il dok ne dobijes teniski lakat :haha: :haha: :haha: i da,jel pecas sa obale ili iz camca?
 
Pecam filete u ribarnici :D, ubedljivo najbolja riblja hrana, još ako se ispeku na talandari,pa mojoj sreći nema kraja, špricer i udri ! :D
 
onda silikonci i vobleri,a mogo bi da probas i kasike....za talandaru i spricere se potpuno slazem :bravo: :bravo: ali za one filete od kobajagi soma :udri: :udri: :udri: :udri: :nono: :ppozdrav:
 
Što se tiče voblera kupiš shelow raner i miran si.
Imaš ga u tri veličine,uzmeš srednji,on je neki standard.
Mislim da je oko 1000 din,ali vredi svaki dinar.
 
kod mene sava 18km oko mog sela a ima ih najmanje 15ca koji ribu ubijaju strujom tako da mozes da upecas samo cipelu kesu ili neki upotrebljeni kondom .obracao se svima ne vredi,, propala drzava nema vlasti nema zakona nema odgovornosti,,
Post je spojen: [time]1299882008[/time]
_________________________________________________
 
shaekespeare bigg s,,bomber fat a 7cm,ujka,husky,rapala ratlin rap,rapala shad rap....ma ko sve da ih nabroji,,uglavnom su se najbolje pokazali oni sa zvecku :D voli da se igra ko dete sa zvecku :haha: :haha:ali obavezno probaj i neke glavinjare one su neprikosnovene,,moja preporuka ako mozes da nadjes su mrsa glavinjare :cao:
 
Nazad
Vrh