Šaran

Svaka joj cast....samo joj je i teren dobar.Ovde kod mene postoji jedna "bara" (oko1,5 hektara povrsine) u kojoj ima neverovatnih kapitalaca.Prosle godine su izvadjena dva :21,ookg i 17kg.Ja tu redovno idem na brku ali nisam imao nekog uspeha.Zapravo teren je mnogo zarastao u trsku i prava je umetnost izvaditi ribu napolje.Imao sam prosle godine tri puta dobru borbu sa brkom ali i pored solidno jakog pribora i nemalo znanja nisam uspeo.Jednostavno se zabije u trsku i nema sanse da izadje.Dok je daleko od obale sve je dobro,cim ga privucem ka obali zabija se u korov i jedino sta preostaje je da probas na silu a tu nijedan pribor ne moze da izdrzi.Takodje tu ima jako krupne babuske,sa njom je bilo i te kako uspeha.Imao sam primerke od1 kg~1,7kg,sa njom je dosta lakse...:ppozdrav:
 
Planiram jedno pecanje šarana, dok prođe lovostaj, pa da se pripremim na vrijeme. U te pripreme uvrstio bi savjete kako da to obavim kvalitetno i uhvatim krupnije primjerke. U čemu je problem?
Pecao bi na stajaćoj vodi. To je jedan napušteni ribnjak površine oko 1,5 ha, koji je za ovih 15-tak god dosta zarastao u trsku a ima i raznih grana i ostalog krša. Oni koji su pecali kažu da ima šarana, klena i soma ali uglavnom love samo manje komade. Tvrde da je problem jako meko dno na koji je teško kvalitetno plasirati mamac, da ne upadne u talog a nebude previsoko iznad dna. Mene interesuje kako na takvom terenu izvršiti prihranu, kojim mamcem loviti i na koji sistem?
 
@frkani

Moras prvo hraniti mesto jedno vreme i pripremiti ribu da tu dolazi da se hrani. Moras ispitati koliko ce olovica uci u mulj pa da znas koju duzinu predveza da stavis. Pored mamca na dlaku stvices i podizac i tako sam mamac (boila ili kukuruz) nece propadati u mulj.
 
Dali će i hrana (kukuruz) upadati u mulj i neće biti vidljiv šaranu i šta bi u ovom slučaju još mogao umješati. Možda neka hrana koja se bojom razlikuje od dna a ne tone u mulj? Taj podizač je komadić stiropora ili nešto specijalno? Dali ima bojli koje plutaju ili sve vrste tonu?
 
Dali će i hrana (kukuruz) upadati u mulj i neće biti vidljiv šaranu i šta bi u ovom slučaju još mogao umješati. Možda neka hrana koja se bojom razlikuje od dna a ne tone u mulj? Taj podizač je komadić stiropora ili nešto specijalno? Dali ima bojli koje plutaju ili sve vrste tonu?

Imas silikonske podizace kada se na dlaku stavlja mamac a takodje imas i plutajuce boile. Imaju i da se kupe kuglice stiropora raznih boja koje se prilagode mamku, npr, zuta kuglica stiropora izmedju dva zrna kukuruza na dlaku.
 
@frkani

Moras prvo hraniti mesto jedno vreme i pripremiti ribu da tu dolazi da se hrani. Moras ispitati koliko ce olovica uci u mulj pa da znas koju duzinu predveza da stavis. Pored mamca na dlaku stvices i podizac i tako sam mamac (boila ili kukuruz) nece propadati u mulj.
Dusko to koristi i za druge stvari da se dizu.
 
Pomozite mi da postaim fotografije svojih ulova šarana nikako mi ne ide
 


Jezero Baranda,9,5kg, inače lovim feeder tehnikom i nemam nameru da je menjam.

Hvala Dušane58
 
Pa oni stapovi sto se vide iza tebe cini mi se nisu fider stapovi, mozda je tehnika sa hranilicom pa je nazivas fider.
 
Ovo su moja dva omiljena feeder stapa to su štapovi mog kolege, a ovo su moji u akciji
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh