Aparati za točenje goriva

mindjušar

Član
Učlanjen(a)
24 Nov 2010
Poruka
12.384
Lokacija
Vojvodina,NS srez
Nisam našao sličnu temu,hteo bih da čujem razna iskustva,kako ko toči gorivo na svom gazdinstvu u mašine,a i da podelim svoje iskustvo
 
mi na pumpu svratimo pre odlaska na njivu i naspemo... ne lagerujemo kuci gorivo niz godina. a i za 20tak jutara koliko radimo nema ni potrebe... ::namigivanje::
 
mzupunski je napisao(la):
mi na pumpu svratimo pre odlaska na njivu i naspemo... ne lagerujemo kuci gorivo niz godina. a i za 20tak jutara koliko radimo nema ni potrebe... ::namigivanje::
lako je vama kad imate pumpu u selu
 
nikola ilic je napisao(la):
Najjeftinija varijanta pumpa na bušilicu,al malko kvalitetnija,5min bure :D
loša varijanta,kokotrljaš bure,naspeš,pa menjaš filtere,znam iz iskustva,i dok se trošilo 2-3000litara,bila je još i zanimljiva varijanta
Post je spojen: [time]1298929648[/time]
_________________________________________________
Matić je napisao(la):
A kobra je....:haha:?
 
Ima onih aparata kao na benzinskim pumpama.Ima raznih modela sa meračem,bez merača sa pištoljem za točenje,bez pištolja.Video sam jednom u Rumi na vašaru i reče mi tip za onaj sa sve meračem i pištoljem oko 300 eura
 
Pa šta ga kotrljaš koji đavo,skladišti u šupu i ostavi da se slegne,ako nemože da dojti duže crevo,i što crpiš do kraja skrati crevo da nedođe do dna bureta,posle izvrni bure i kroz levak u kantu,ili okači na crevo filter za bazene.
P.S.A sta ti misliš da taj ozbiljni neće povući mulj?
 
mindjušar je napisao(la):
A na crno ništa:haha:
nista na crno... jesenas prodao 200 bala sena za bure od 200 litara lozike... :D tako da sad imam za prolecne radove ne moram na pumpu... to bi bilo zgodno ko ima cisternu neku da nabavi neki stari aparat za tocenje sa pumpi nisovih i beopetrola... to sam video kod nedeljkovica u sasincima :D
 
ja naftu uzimam uglavnom sa kosova jer je tamo oko 72din, sipam je iz buradi i knistera a to i nije tako jednostavno.a bas cu da vidim koliko su na kosovu aparati za sipanje goriva.
 
Imam aparat sa brojčanikom,kao što je bio na pumpama pre ovih digitalnih,imam ga 7godina već,prikopčan na cisternu od 3200litara,sad spremam još jednu od 2500 litara,ja otad jednom godišnje menjam filtere RADI REDA,aparat ima sito na usisnoj korpi,sito u pumpi i sito u pištolju,strava stvar! Taj u Rumi je veliki prevarant,aparat na kile u NS na otpadu košta 200-250eura kompletan,VEROVATNO NEISPREVAN,ali sve može da se opravi,osim ako nije volumetar zapeko
 
Mindjusar, je'l to onaj otpad na rumenackom bulevaru pre groblja?

Vise mi je dosadilo da prolivam naftu iz kanistera.

Inace od kada kupujem na veliko (1000 litara i u cisternu) smanjila mi se potrosnja u odnosu "na crno".
Pitam se zasto :sta:
 
ima u metrou da se kupi aparat za tocenje goriva video sam pre neki dan...
radi na elektro motor ima pistolj kao na pumpi samo manji a ima i brojcanik
 
Nazad
Vrh