Transport svežih pilića

brankovrdnik

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Apr 2010
Poruka
21
Lokacija
Kuzmin
Poštovane kolege,

započeo bih novu temu, meni veoma interesantnu, a vezanu za čuvanje i transport sveže zaklanih pilića.
Pošto sam skromni početnik u ovom poslu, interesuju me vaša iskustva i praksa u ovom delu posla.
Pošto nas sve čekaju topli dani, i muke sa temperaturama i u tovu, a i nakon klanja, moram da mislim o čuvanju i transportu mesa.
Moja proizvodnja je na 90 km od Beograda i 75 km od Novig Sada, još nemam najpratičnije i najbezbednije rešenje za transport mesa do kućnih adresa u kasnim popodnevnim satima kada su mi kupci kući, pošto piletinu razvozim na kućnu adresu.
Pošto je moja proizvodnja za sada veoma mala, pa razmišljanje o hladnjači je za sada samo razmišljanje, planiram da meso rashlađujem u prepravljenim zamrzivačima koji će meso rashlađivati , a ne zamrzavati, i tako rashlađeno biti spremno za transport do kućne adrese.
Ono što me zabrinjava je transport, pošto sam do sada to radio putničkim kolima, jeste da imam klimu, al meso zahteva nešto više od toga.
Da li neko ima neko bolje rešenje, a da nije kamion hladnjača :nono: ?
Kako funkcioniše, i da li je moguće rashlađeno meso nositi u hladnim torbama, one za plažu i sl?
 
Svi naravno znamo kako bi trebalo,ali nas finansijske mogucnosti teraju na improvizaciju.
Kamperski frizideri su dobro,ali takodje skupo resenje,jel ne moze stati mnogo komada.Predlazem plasticna burad sa poklopcem u koja se osim pilica stave prethodno zamrznute flase sa vodom ili kupiti patrone za male kamperske frizidere (ima po megamarketima na komad i kostaju 80-100dinara).
Jedna napomena: Treba pilice odici od dna posude tj. nesto podmetnuti kako bi izbegli da oni na dnu plivaju u otopljenoj vodi.
Moguce ih je tovariti i u najlonske dzakove a spolja obloziti ledom tj.dupli dzak.U jedan pilici pa sve zajedno u drugi sa ledom.
 
Nazad
Vrh