Postupci sa jaradima od jarenja do odlucivanja !

Па макар ти имаш вашар у Руми на дохват руке, за информацију из прве руке :osmeh: Прошле године је један мој познаник купио тамо неколико тек одбијених јарића за 1000 динара комад. А за килажу не'ам појма, али су били "добри". И ја сам прошле године купио по 1000 динара у Алибунару, али нису имали ни 10 дана, а ни 5 кг, иако је телефоном тврдио другачије. Макар знам код кога нећу више ништа куповати.

Ајд' :ppozdrav:
 
Ma pitam onako, juce na pijaci u Sapcu slucajno naletim, i uzmem 5 komada tu oko mesec dana starosti za 11 000 din... Nikada nismo imali koze, posto drzimo dosta krava, i ja hteo da uzmem jedno malo zbog dece, ali da bi imalo drustvo ja uzmem svih 5...
E sada malo pomoci... Hranim ih kravljim mlekom, malo razblazim sa vodom, ali dvoje nece nikako na flasivu da pije... E sad jel mogu ja njih da zalucim, posto svi vec jedu seno po malo ? Ijel sme da im se daje jarma, ili treba zrno kukuruza ?
 
Kolega, kravlje mleko nemoj razblaživati (slabije je od kozijeg), a ovi dvoje što neće da sisaju i već jedu...neće im ništa biti, jedino će možda malo slabije napredovati od ostalih.
 
Hvala na informaciji od sutra ga vise necu razblazivati... Nasuo sam im danas kukuruza, jedu svi po malo... Sutra cu da im uzmem neke granule... E sad jel imaju posebno za jarice ili mogu granule za jagnjad ?
 
jedno pitanje. sta da dam jaretu sinoc je dojilo kozu i jelo je sve dok nije htelo da puknu. jutros je dobilo proliv od prejedanja. hoce li to samo da ga prodje. ono je onako veselo i hoce da jede seno. pije vodu i sve normalno.
 
U mene neće na flašicu jarici da doje dzaba sam dao 10 eura za mlijecnu zamjenicu i cuclu
 
Nazad
Vrh