Bourgoin

MD 8 ne može da ima gore motor već samo dole ispod komušaljke.Ako imaš posla za njega isplati se kupovina.Voleo sam moju osmicu dok ide a kada stane i još ako ode neki specifičan deo koji mora isključivo iz originala češao sam se gde me ne svrbi.Originalni delovi su izuzetno skupi ali isto tako i kvalitetni dok mala privreda i pravljenje po uzorku nisu nikakvo dugoročno rešenje.Kod mene je bio Fiat motor od 80ks tako da nema šanse da ima motor od 74kw a uz to je 4 cilindra atmosferac bez turba.
 
Svi oko mene sa dvorednim burgonima imaju problema , prilično nestabilan za brdo , a opet preširok za sijanje na 70cm.

I ja sam imao nerješiv problem jer je moj GM3 u točkovima širok 265cm a redovi na 80 , ako nije sijano sa markerima koji su poštovani ( a u mom kraju ih skoro niko ni ne koristi) nema problema , ali ako su redovi stisnuti , i još imaš bošnog nagiba , e onda su muke ježeve , onaj red koji ostaje sigurno gaziš ili krajnji desni obaraš .
Opet sve je dobro ako je stabiljka zdrava i ne pada lako ali ako je sklona rušenju opet muke.

Neki dan sam išao u HR po jedan cijeli red koji ću da dogradim na moj heder , to mi je jedino rješenje.
Još mi fali samo jedan pogonski reduktor koji je gore iznad uvlačnog grla. Ali ima da ga rodim ako treba.

I još nešto mi je zapalo za oko što si rekao , hidromotori i pumpe , nemora da znači da valja ako ne curi iz njega , tek kada ga ugriješ na vrućem danu i natjeraš u brdo onda si siguran dali sve radi uredno.

Onaj što je imao @matić sa dodatim trećim redom je solidna kombinacija.
 
Jeste, slažem se sa vama,a što se tiče jačine motora tako piše u saobraćajnoj i na papiru koji mi je pokazao,tako da stvarno ne znam da li je to tačno...a na pločici ispod sedišta piše tip md 8,serija 778,motor Fiat,tip 8041

- - - - - - - - - -

Savoris,jesi u pravu,kod mene u kraju ima i brda tako da se tu najbolje vidi kakav je,ali ima malo uže gume,tj.zamenio ih,tako da može da bere iz sredine a da ne obara
 
Serija 778 ti je 78 godište.Taj tip motora ima 80ks ali nije problem jer ne oseća berač.Jako je žilav i mali potrošač.Ostalo kako ti se zalomi.
 
Zamjenom širine gume dobio je nekih 5cm , tako da nije ni to neka sreća.
Kod dvorednih je veliki problem i prvi obilazak , kada dođeš na uvratine ti si obrao dva reda koji prave slobodni prostor od 210cm a ti treba da napraviš prostor od 7 metara da uklopiš se poprijeko. Jako nezgodno , još ako ima ograda e onda si pušiona.
Moraš nekoliko puta da ''izbijaš'' ćošak i tu se dosta pogazi.

Ja kada sam uzimao samohodni ni u kom slučaju nisam htjeo dvoredni pa da je neznam kakav , uzeo sam tri reda jer za više i bolje jednostavno nisam imao para jer su cijene beton. A eto ni sam njim nisam zadovoljan.
Sve bi bilo u redu da se sije na 80cm , to bi bila pjesma.
Ove godine sam brao dvije njive koje su sijane na 80 , ma to ide kao mlijeko , nema da misliš ali kada ti kreten stisne redove a još sijao sa dvorednom sijačicom dođe ti da se ubiješ na licu mjesta.
 
drugari,mozete li mi reci koja je dimenzija guma na borgoni md 8,ja ovaj sto sam uzeo njemu su promenjene,stavljene su uze gume i felne da bi brao iz sredine,a original odavno zamenio sa ovim.I naravno jel ima to negde da se nadje,da ja ove prodam a da stavim standardne siroke gume
 
koja je razlika izmedju gr 10 i md 8.sta se vise isplati da se kupi?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
obzirom da je trema malo zamrla evo da je osvezimo malo

2ijhf9x.jpg


masine cekaju na posao
vidim imas GR 10 i Md 8. kako ti se pokazala oba u radu i sta je bolje da se uzme?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Naravno gr 10, noviji je, besumniji i nema lanaca vec je sve na hidropogonu, e sad, to zna da bude i prednostvi mana. Lepo je dok radi ali iz prakse md8 je prostiji, a samim tim i popravka jeftinija ...
 
to sam shvatio i zbog toga je i bolja opcija.. posteno GR je lepsi kabina sve od stakla ali hidro pogon jos ako je malo vise izrandjana masina kostace dosta popravka..md je ipak bolje resenje

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
4iy2vq.jpg
evo upravo je stigla jos jedna osmica, razbucana maksimalno, trenutno se radi remont ...

- - - - - - - - - -

to sam shvatio i zbog toga je i bolja opcija.. posteno GR je lepsi kabina sve od stakla ali hidro pogon jos ako je malo vise izrandjana masina kostace dosta popravka..md je ipak bolje resenje

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Sta da ti kazem, remont cele hidraulike pre dve godine na gr 10 je kostao 2.000 e, lepota ... ali kad ide u odnosu na md 8 je brzi a u kabini 80 posto tise ...
 
Dobra desetka od 18000 pa navise, a osmica se tesko nalazi dobra, ostali su sve krsevi koji setaju od jednog do drugog i tako u krug, u principu naleti neka dobra s vremena na vreme, ali i tu ima razlike ... koji je tip, stanje, sakupljac zrna, tarup sve to utice na cenu. Ako je solidna bez nekih vecih ulaganja znaju da idi od 13 pa cak i do 16000,17000... ima krseva i za 11000 ali cena govori o stanju, a u remontu cas odu 2 do 3000 e.
 
Dobra desetka od 18000 pa navise, a osmica se tesko nalazi dobra, osrali su sve krsevi koji setaju od jednog do drugog i tako u krug, u principu naleti neka dobra s vremenom na vreme, ali i tu ima razlike ... koji je tip, sakupljac zrna, tarup sve to utice na cenu. Ako je solidna bez nekih vecih ulaganja znaju da idi odc13 pa cak i do 16000,17000...
hvala na informacijama druze. jel si ti kupio ovog burgona sto kazes rashodovan skroz?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh