Bourgoin

Morali smo da izvadimo Bourgoin-a da bi usli sa prikolicama gde skladistimo zito pa je brat slikao malo ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=S9jewqLyAy0[/youtube]
 
16c9rux.jpg
6syi5c.jpg
Evo jos koje slike mog beraca!
 
ima danas tri md 8 u oglasima od 14000 do 15000 jel to skupo
 
Zavisi u kakvom su stanju.Bio je jedan na vašaru u Rumi prošle godine i nije ličio na kombajn a cena 17.5 hiljada video ga je Robert kakav je.
 
Ako ugradiš klasični tarup pošteno ćeš mu smanjiti dnevni učinak jer moraš voziti dosta sporije da bi lepo istarupao a ako ugradiš roto sečku onda nema skoro nikakve razlike u brzini branja jer ona ne opterećuje kao tarup.
 
Matić je napisao(la):
Ako ugradiš klasični tarup pošteno ćeš mu smanjiti dnevni učinak jer moraš voziti dosta sporije da bi lepo istarupao a ako ugradiš roto sečku onda nema skoro nikakve razlike u brzini branja jer ona ne opterećuje kao tarup.
Maticu nebih se slozio!! jeste da tarup zahteva dosta snage pa se i motor time vise optereti ali ne oseti se to u brzini jer i sa ugasenim tarupom ne mogu voziti brze nego sa ukljucenim jer nema kad da ga bere ako se tera brze! Ne znam za secku koliko opterecuje motor al tarup bogami za tarup treba dobro dodati gas!
 
Kombajner ne treba ja da te učim kako se tera Burgon po njivi i još tvoj koji ima opcije ubrzanja iz kabine. ::namigivanje::
Pujol njiva može da se ore posle sečke ali moraš da joj napraviš kanale za sečenje da isecka na parčiće i onda nema problema. :cao:
 
bacan je napisao(la):
danas sam nasao md 8 za 10 000 e jel to mnogo bez tarupa
Svo pitaju dali je mnogo za neku masinu ali kako sad da kazem dali je mnogo ili nije dok ne vidim tu masinu! sve zavisi od stanja tog beraca! ali u principu nije mnogo!
 
Ako daje uzimaj i odmah ga pošteno oprži po njivi da ga ugreješ dobro a onda ga ako je u mogućnosti nateraj na neko uzvišenje i iskontroliši kako vuče uz brdo kada je ugrejan.Ako vuče dobro na malom gasu(leru) onda je pumpa hidro pogona u redu a ako mu treba veći gas da bi krenuo onda remont ne gine.Ja to nisam znao prilikom kupovine svog kombajna a nisu mi ni pređašnji vlasnici rekli da ga to zeza pa zato sada skrećem pažnju potencijalnim kupcima koji bi da kupe Burgona da znaju.
 
a kako da ga proba onaj koji kupuje burgoncica van sezone,vec pre ili posle sezone,na koji nacin ce da proveri da li su dobre hidro-pumpe,ce gleda u pasulj :haha:
 
pujol je napisao(la):
a kako da ga proba onaj koji kupuje burgoncica van sezone,vec pre ili posle sezone,na koji nacin ce da proveri da li su dobre hidro-pumpe,ce gleda u pasulj :haha:
Pa dovoljno je da mu zagrejes ulje! i on ce pokazati kakav je!
 
Nazad
Vrh