Bourgoin

To dali zna neko ili nezna za LAGER TON ja nemogu nikome da citam misli kupis kagrdan i navaruj to da nadjes tesko izjedno

- - - - - - - - - -

Nisam otvarao trebalo bi sutra ili prekosutra da razturim jedno po jedno da vidim staje problem,ostavio sam ga izpavnog od proslu sezonu a kada sam ga upalio i teo da ga pomerim blokirao tako mi se desilo i pre 4godine sa desni tocak jedva smo odlepli kocnice kako su mogle da zablokiraju neznam, cele godine je pokrije berac pa da kazem da je usla voda
 
Danas stigao u selo, sutra se pusta u rad, bere KWS semenski 40 vlage, navodno bere sat i po kamion.
180820141175.jpg

180820141176.jpg

180820141177.jpg

180820141179.jpg

180820141181.jpg

180820141182.jpg

180820141183.jpg

180820141184.jpg

180820141187.jpg

180820141188.jpg
 
Auuu ganc nov.Čovek koji vozi Bourgoina na institutu Z.P kaže da za sat ipo napuni kamion i prikolicu lako.Danas sam kontaktorao predstavništvo ITN u vezi gumica za komušačke valjke.Očekujem odgovor pa ću ga podeliti ovde.
 
Ja mislim da cela Evropa ako ne i sire koriste ove berace za branje kukuruza za seme.
 
Da napišem tačnu cenu originalnog kompleta gumica za komušački sto.Za ceo komušački sto sa 12 valjaka potrebno je 708 komušačkih gumica.Bourgoin prodaje ove gumice u paketu od 600 komada.Cena jedne gumice je 1.30 eura puta 600 komada je 780 eura plus PDV koji iznosi 156 eura.Suma sumarum 936 eura.
 
Remont i priprema berača za sezonu je u toku.
unnamed (1).jpg unnamed.jpg
Ovako izgledaju ležaj i biksna otkidačkog valjka koji se nalaze u zečjim ušima.Inače namenski vanstandardni.Imao sam sreće da ih pronađem jedino kod generalnog zastupnika Bourgoin berača.Na ostalim mestima je nemoguća misija.
 
Poslao sam ti sve potrebne podatke i informacije na p.p.Danas sam bio direktno u predstavništvu ITN Zemun.Čovek mi reče da je kompanija KWS kupila 3 nova kombajna od njih a jedan je ovaj gore čije je slike postavio vlada88.Još nešto da dodam a tiče se kataloga rezervnih delova za MD8 koji većina nas poseduje.Katalog nam je ne kompletan jer u pravom izdanju postoji mnogo više podataka i fabričkih alternativa za pojedine sekcije berača koje znaju da zadaju muke.
 
Pozdrav druze ako nije tajna koliko si platio berac, to je berac iz susednog sela pored mog, nek te sluzi lepo
 
uzdravlje masina, dolazim na debelo meze ....

- - - - - - - - - -

ja juce ugradio tarup, probali smo ga i exstra smo zadovoljni, a evo i slika
mh4w2f.jpg


- - - - - - - - - -

uradio ga majstor Zoran iz Aleksinca, svaka mu cast .... i sto je najbolje od svegai na moje iznenadjenje, ne primecuje se nikakvo dodatno opterecenje na beracu vec radi na istom gasu kao i kad je radio bez tarupa .....
 
nije tajna, 1.400 eura, sve komplet sa delovima i ugradnjom, ali vredi svaku paru, silno smo gorivo do sada trosili na traktorski tarup, otplatice se on do pola sezone, ako ga ne prodam u medjuvremenu jer nema ko vise da radi, oca nesto zeza zdravlje te bih ga zbog toga i prodao ....
 
Nazad
Vrh