Bourgoin

Kažu da su ovi na našem tržištu iznjakani do kraja i da se ne isplati uzimati. Momak kojeg sam pominjao da je uzeo dvorednog Berka, je pre dve godine kupio dvoredni Burgon i na sat branja dolazi sat krparenja, sad mu stoji i skuplja prašinu, ako ga nije prodao do sada.
Mislim da nema velikih prednosti i da je bacanje para, ko hoće da bere neka to radi beračem, kada završi otkači ga i ima traktor za ostale potrebe, ovako ti jedan motor bez veze leži zarobljen 11 meseci.
 
NIJE TACNO LJUDI IMAM JA DVOREDNOG DESETKU KUPIO SAM PRE 2 G I DOSTA GA TERAM NIGDE MI NIJE STAO I BERE KAO CUDO ALI SAM GA DOSTA PLATIO...AKO GA JE TAJ TVOJ DRUG KUPIO ZA 10 HILJADA NERMOZE DA BUDE BOG ZNA STA....JEL SE SLAZETE:haha::haha:
 
igx8ck.jpg

29385s0.jpg

2nb7tdx.jpg

Stigla mašina danas.Kombajner nisam brojao koliko ih ima,izbrojaću pa napisati
 
pa ako si kupio od nekog preprodavca,na to sam mislio.
a ovako jel sve ok?
malo mi je malo novaca posto je 3 reda,po te novce ne mozes ni dva reda naci.
 
Nije od preprodavca nego od čoveka koji se kao i mi svi bavi poljoprivredom a ne bere više u klipu nego kruni pa mu ne treba.U odličnom je stanju,urađen motor prošle godine,kod njega je bio 6 godina 3 godine brao po 150 jutara a zadnje 3 samo probirao po selu.Cena je takva jer mu trebaju pare da kupi adapter za kombajn.Sasvim slučajno sam naleteo na njega a inače svi oglasi na koje sam zvao imaju astronomske cene
 
200fu5k.jpg

nlpwjq.jpg

r1h0g1.jpg

2n9an2d.jpg

5chxki.jpg

2416vyp.jpg

Danas privedena kraju montaža rotosečke.Isprobano,radi besprekorno ostaje samo da se namontiraju zaštitni limovi
 
Veoma sam zadovoljan čak i prezadovoljan.To je bila proba i prvo branje pukao nam privodni lanac pa smo terali 2 dok nije stigao novi.Inače sa tri ide samo kada probira i kada su kraće njive a ovako dve jer ne može da stane u bunker pa moram da stajem i razbacujem da bi isterao do kraja
 
e maticu tek sad videh ovo super lepo izgleda lepo zvuci lepo ide :D samo nek sluzi !!!evo i mog BOURGOINA samo u mestu je nisam ga snimao u radu ako beremo jos usluzno ako uspemo da izvucemo vremena od setve snimacu ga obavezno!!!
28vx3zl.jpg
 
Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. šta znači presa sa nagnutim osama
evo slike
9sh1n8.jpg
 
pa to ti je masina na koja sluzi za odvajanja kukuruza iz svojih listova da bi ih valjc lakse istrgli... inace pokrece se preko jednog lancanika i nije uopste pricvrscena samo ulegne iznad valjaka... to je kod ovih novijih sto su valjci gore iznad a motor dole ,kod ovih sto je motor GORE neide to...
 
Imam ja nekoliko slika od ranije,sada mi kombajn stoji u garaži pa je malo nezgodno slikati.Postavljam ove koje imam istina da se baš i ne vidi detaljno.
1216hb8.jpg

Prva slika pokazuje glavni pogon komušaljke(prese sa nagnutim osama)
24x15qv.jpg

24etaht.jpg

Ovako izgleda iz ptičje perspektive.Biće detaljnih slika kada završim oranje i počnem da spremam kombajne za sezonu.
 
Menjao sam ove godine zvezde na komusaljkama MD8 i moguvam reci dasam zadovoljan, direktno sam iz prikolica izrucivao u levator tj. transporter.
 
Imam burgona md8 sa tarupom dve sezone i mogu vam reci da sam zadovoljan, ako nekog nesto interesuje neka se javi
 
A jel fabrički tarup na njemu ili ste vi ugrađivali?Ja sam takođe vlasnik istog tek od prošle godine i takođe prezadovoljan sa svime jedino ne sa sistemom hlađenja motora koji moram nekako prepraviti.
 
Tarup je ugradjivan, imao sam neke prepravke i sadaje u redu. Sto se tice hladjenja ja nemam nikakvih problema motor mi je odlican ne greje se. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh