Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Mora. Obavezne su nove tablice, saobracajna i polisa osiguranja motornog vozila.
 
Mora. Obavezne su nove tablice, saobracajna i polisa osiguranja motornog vozila.
Ja sam juce registrovao oba traktora.Samo treba tehnicki pregleg i nista vise ni osiguranje nije obavezno.Zamena tablice za nove je potrebno ako se menja vlasnik,to je juce provereno i uradeno tako da sam miran godinu dana.Kostalo mi svega 3000 din(1500 po traktoru)
 
Takodje i ja registrovao. Stare tablice na stari nacin,a nove na novi nacin. Tj stare saobracajne su dobile pecat u karton a nove:polisa osiguranja,nalepnica i 9900din za jedan traktor od 120ks,dok je za tri prikolice i dva traktora na stare table bilo dovoljno 7500din.... Lud zbunjenog.....
 
Pa ja sam podneo u sup zahtev pre nego su izjavili da će biti trajna. I morao sam novu saobraćajnu jer je stara izgubljena a i preveo sam sa dede na sebe. Pa sam naravno dobio i nove tablice, osiguranje i nalepnicu na godinu dana koju nisam zalepio jer su najavili da će biti trajna reg. Dogodine samo tehnički i osiguranje. A u utorak sam išao po saobraćajnu, inače čekao sam je mesec ipo dana od kako sam dobio tablice, i usput sam pitao za skuter od 50 kub. Kažu sačekaj još malo trebalo bi i to da bude trajno ali svakako je obavezna nova saobraćajna i tablice, naravno tehnički pregled i osiguranje. I ako ne bude trajna i nalepnica. Sadašnja cena registracije sa nalepnicom za skuter koji je već po starom registrovan trajno na moje ime i imam staru saobraćajnu i tablicu košta 7800 u supu ša. A za imt 558 me koštalo nepunih 10000 bez takse na prenos vlasništva pošto je u pitanju nasledstvo. Koliko ja kapiram izgleda cene taksi nisu iste u svakoj opštini. Kao i priključci za gas, struju i sl. To valjda ide i po razvijenosti opština. Ovi u Ša izgleda baš deru. A i neki supovi po ovom postu iznad očigledno još registruju na stare tablice iako one po ovom novom zakonu ne važe i vozilo sa njima je faktički neregistrovano. I ko je sad tu lud. Izgleda treba da registrujem u Rumi npr kamion jer je tamo jeftinije iako živim u Ša? Čuo sam od matorih kamiondžija da se tako nekad radilo samo ne znam da li onda mora i promena prebivališta što opet povlači druge komplikacije.
 
@vulkan razlikuje se i to itekako kod mene u jagodini recimo za registraciju auta(marea)sa novim tablama i saobracajnom kosta 27500,stotinak din. gore dole,do za isti takav auto u paracinu,znaci svega 20-tak km dalje,kosta oko 2500-3000 din manje a zasto pa samo zato sto se tretira kao nerazvijena opstina i nista drugo,to je krajnji idiotizam vlasti koji se placa po ledja gradjana koje niko nista i ne pita kao i uvek:ppozdrav:
 
ja sam registrovao traktor i 2 prikolice jos u decembru prosle godine,nije me izaslo puno i nisam bio na tehnickom ,samo sam odneo saobracajne i sredili su mi to tamo ali tablice su bas glupave,velike i pise na njima i latinikom i cirilikom,i na sofersajbi je ona nalepnica do kad vazi registracija, ebem ti drzavu, e sad dali ce se traktori i prikolice svake godine morati registrovati i lepiti te nalepnice ili je dovoljno samo jednom,znaci samo promeniti tablice i dobiti trajnu registraciju
 
sada sam bio kod drugara koji radi na tehnickom i on je dobio informaciju da od sutra ko dodje po tehnicki za traktor mora da menja i tablice.Do sada smo se provlacili sa starim tablama i kartoncicem ali od sutra nove table i saobracajna
Dali je neko samo registrovao )bey prevoda) juce ili prekljuce i dali je morao da menja tablice
UNAPRED HVALA
 
sada sam bio kod drugara koji radi na tehnickom i on je dobio informaciju da od sutra ko dodje po tehnicki za traktor mora da menja i tablice.Do sada smo se provlacili sa starim tablama i kartoncicem ali od sutra nove table i saobracajna
Dali je neko samo registrovao )bey prevoda) juce ili prekljuce i dali je morao da menja tablice
UNAPRED HVALA
Kao sto sam pisao prekljuce sam registrovao oba traktora,tablice se menjaju ako se menja vlasnik,polisa nije obavezna samo tehnicki i vozi.Reci tvom drugaru da se raspita u vezi nove tablice,ja sam u SUP-u pitao sve pre registracije valjda bolje znaju.:ppozdrav:
 
Sad bio do Sup-a da vidim,posto mi je istekla registracija traktora 30.01. Za nove tablice ko ima mora se odraditi tehnicki i polisa osiguranja.Dobijaju se TRAJNE nalepnice prilikom predaje papira u Sup-u.Za stare ide po starom za sad.
 
Tako je...evo sad mi javili cenovnik...Za traktor IMT 577 sa novim tablicama,osiguranjem i ostalim budalastinama kosta 10600 din.plus tehnicki. U mom slucaju kada imam nove tablice cena je 6900 din. i kao navodno onda dobijas tu TRAJNU nalepnicu...sve to plus jos tehnicki.E onda pocinje da vazi ona nova uredba o trajnoj registraciji.Sad ko je kao ja vec jednom registrovao na nove tablice,ponovo placa registaraciju...Eto koliko ova bagra na vlasti misli na nas...::jako_besan::
 
Hajde da se ovde nesto razgranici,
kad se kaze stare table,da li se misli na table sa crvenom zvezdicom ili se misli na stare od prosle godine!
 
ja mislim na one sa zvezdicom sto u saobracajnoj pise socijalisticka autonomna pokrajina VOJVODINA
 
Ovde je neko da nekažem šta, prošle godine smo registrovali dve prikolice i dobili nove tablice, vidim da ljudi koji su kupovali traktore imaju nove tablice, odakle sad one sa petokrakom? Ima na buvljaku?
 
Ovde je neko da nekažem šta, prošle godine smo registrovali dve prikolice i dobili nove tablice, vidim da ljudi koji su kupovali traktore imaju nove tablice, odakle sad one sa petokrakom? Ima na buvljaku?
Kolega sta Vama nije jasno?
U opstini Novi Becej,samo su novi i mozda 5% traktora registrovano,sa novim tablama od prosle godine.
Ostatak vozila i dalje vozi table sa zvezdicom.
Verujem i da ostatak drzave vozi isto.
 
Ja sam razumeo da je čovek rekao da je registrovao traktor prvi put sa starim tablicama. Šta ima da registruje kada je reg. trajna.
 
Nazad
Vrh