Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

jedno pojašnjenje u vezi slikanja , radnici na tp kad slikaju auto prva slika (tj vreme na prvoj slici koje mora biti utisnuto )se uzima kao reper za početak tp
 
Da bi pokrenuo aplikaciju moraš da imaš internet. Apl je preko neta povezana sa bazom podataka i kad uslikaš slika se automatski šalje tamo sa podacima o vremenu slikanja... Znači nije gprs nego internet...
I da, slika se telefonom a ne foto aparatom...
Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nema bas takvih aplikacija,samo je povecan strah radnicima.
Ni pre vlasnik vozila nije smeo da prisustvuje dok je auto na valjcima,moralo je da se pauzira prilikom rada na valjcima ali se to lako resavalo promenom vremena u samom kompjuteru.
Svako auto ima spram kilaze i tu neku "silu" kocenja,npr Jugo ima daleko manju od Citroena C5, ALI dok se lagano stiska kocnica na C5 koji je na valjcima umesto Jugica na ekranu postoji skala koja pokazuje silu kocenja i u momentu kad dodje do vrednisti koju ima Jugo na daljinskom stisnem stop i onda snimim rezultat.

- - - - - - - - - -

Za 10-15 auta se snime rezultati za 1h od prilike samo sa 2 auta.
 
Ako pričaš o ovim aplikacijama o kojim i ja onda nisi u pravu. Lično sam gledao kada je pokrene na telefonu i onda bira marku i model vozila pa onda kreće foto shooting...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Znam kako sam traktor registrovao. :osmeh:
Mislim sve je to tu retrovizori,ispravna instalacija al na Rusu 98mo godiste uvek moze da nadje nesto npr nema motor zadnjeg brisaca...kao sto su neki pisali da su imali problem zbog toga.
 
@NA i ja sam juce sedeo u kancelariji i kako je slikao odmah jdd bilo na monitoru..spreda,bocno,pozadi i kilometrazu..
 
Stvarno ne znam o cemu pricate? Kod mene slikaju klasicnim digitalnim fotoaparatom. Onda te slike iz njega prebacuje u racunar. Znaci ne mora telefonom i nema aplikaciju jer ne slika telefonom. I meni su jos slikali i broj sasije i dimenziju guma.
 
uff šta se sve ovde reklo i kazalo
običan digitalni fotoaparat je dovoljan za rad na TP a sve ostalo je može a ne mora
TP mora biti povezan u svakom momentu sa bazom ABS-a da proveri podatke o vozilu
a ne da upload-uje slike ili šta već što je u prethodnim postovima pisano
 
Почеће и овде цигле да лете

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Hoće li ponavljati onu akciju da se reg. vozila, tj polj.mašine bez papira???
Nešto sam se presabrao pa kakve sam sreće pisaće mi kaznu za mtk a onda ode sve u tri.....
 
Clan 264.
Redovni tehnički pregledi su godišnji i šestomesečni.
Redovnom godišnjem tehničkom pregledu vozilo se podvrgava pre upisa u jedinstveni registar vozila, odnosno izdavanja registracione nalepnice. Ovaj tehnički pregled se može izvršiti do 30 dana pre podnošenja zahteva za upis u jedinstveni registar vozila, odnosno zahteva za izdavanje registracione nalepnice.
Izuzetno od odredaba stava 2. ovog člana, vozilo proizvedeno u godini pre, odnosno u godini kada se registruje, podvrgava se sledećem redovnom godišnjem tehničkom pregledu najkasnije nakon dve godine od dana prve registracije u Republici Srbiji, a priključna vozila za traktor namenjena za obavljanje radova ne podležu redovnom godišnjem tehničkom pregledu. IZUZETNO OD ODREDABA STAVA 2. OVOG ČLANA, NOVOPROIZVEDENO VOZILO (VOZILO KOJE JE PROIZVEDENO U GODINI KOJA PRETHODI DATUMU PRVE REGISTRACIJE, ODNOSNO U GODINI KADA SE PRVI PUT REGISTRUJE), KOJE JE PRVI PUT REGISTROVANO U REPUBLICI SRBIJI, PRVOM REDOVNOM GODIŠNJEM TEHNIČKOM PREGLEDU PODVRGAVA SE NAJKASNIJE NAKON DVE GODINE OD DANA PRVE REGISTRACIJE. PRIKLJUČNA VOZILA ZA TRAKTOR, NAMENJENA ZA OBAVLJANJE RADOVA, NE PODLEŽU REDOVNOM GODIŠNJEM TEHNIČKOM PREGLEDU.
 
To je od ove godine. Prosle je bilo da je isto tehnicki tek druge godine ali imao je prvi pre prve registracije. Sad su njega ukinuli i ima tek posle dve god. Ja dzipa nisam vozio na tehnicki, ali sam zato morao nalepnicu u supu da uzmem.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Malo zanimljivosti iz prakse:

2cbf7a7a-f221-46ab-985c-b6a668006f8a.png


Inače na ovom forumu kažu da je ipak bolje uraditi prvi tehnički kako bi se proverili svi podaci i da kasnije ne bi bilo problema ili zamene saobraćajne dozvole. Sad, kome verovati...
 
Clan 264.
Redovni tehnički pregledi su godišnji i šestomesečni.
Redovnom godišnjem tehničkom pregledu vozilo se podvrgava pre upisa u jedinstveni registar vozila, odnosno izdavanja registracione nalepnice. Ovaj tehnički pregled se može izvršiti do 30 dana pre podnošenja zahteva za upis u jedinstveni registar vozila, odnosno zahteva za izdavanje registracione nalepnice.
Izuzetno od odredaba stava 2. ovog člana, vozilo proizvedeno u godini pre, odnosno u godini kada se registruje, podvrgava se sledećem redovnom godišnjem tehničkom pregledu najkasnije nakon dve godine od dana prve registracije u Republici Srbiji, a priključna vozila za traktor namenjena za obavljanje radova ne podležu redovnom godišnjem tehničkom pregledu. IZUZETNO OD ODREDABA STAVA 2. OVOG ČLANA, NOVOPROIZVEDENO VOZILO (VOZILO KOJE JE PROIZVEDENO U GODINI KOJA PRETHODI DATUMU PRVE REGISTRACIJE, ODNOSNO U GODINI KADA SE PRVI PUT REGISTRUJE), KOJE JE PRVI PUT REGISTROVANO U REPUBLICI SRBIJI, PRVOM REDOVNOM GODIŠNJEM TEHNIČKOM PREGLEDU PODVRGAVA SE NAJKASNIJE NAKON DVE GODINE OD DANA PRVE REGISTRACIJE. PRIKLJUČNA VOZILA ZA TRAKTOR, NAMENJENA ZA OBAVLJANJE RADOVA, NE PODLEŽU REDOVNOM GODIŠNJEM TEHNIČKOM PREGLEDU.
Cisterna za osoku, je prikljucno vozilo namenjeno za obavljanje radova, zasto onda se tehnicki radi, kao i prikolica za rasturanje stajnjaka, nisu nista specijalniji od velikih rasipaca za vestak.
 
Komšija ima registrovanu kuku ,odvešće je on na tehnički.Ovo pišem napamet.Inače sam u toku registracije kuke.Auto sam morao da registrujem a nisam sredio papire za kuku.Sada sam pribavio papir od ovlašćene firme koja mi je ugradila kuku,saglasnost proizvođača da mogu da ugradim kuku.Hoću da uradim atest ali me nerviraju što moram ponovo da plaćam tehnički pregled posle atesta.Zbog toga zatežem ali izgleda da ću (kao i sve ) morati da platim .

Ja se se prvo raspitao...napravio atest za kuku, sutra vucem prikolicu i ako sve ok napravim sve odjednom, posle tehnickog za auto i kuku saljem papire za ns gde ce mi napraviti atest i poslati postom...
Ovo je planski a uzivo sve cu videti sutra!
 
Automobili koji su uvezenj do 2014 ne znam tacno kog datuma ne moraju da poseduju atest kuke ako je kuka za oznakom proizvodjaca na plocici i naravno ako je model sa euro kacanjem
 
Montoya
Kad kažeš "sa oznakom proizvodjača",je l to znači ako je auto npr VW,to mora da piše i na kuki? Ili nema veze sa markom automobila?
 
Nazad
Vrh