Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

kakva je procedura pri kupovini traktora koji je zalozen kao deo garancije u uzimanju nekog kredita?Znaci hocu da kupim traktor.Traktor je legalan i registrovan.Hocu li pri prevodu ili negde naici na to dali je zalozen kao garancija?Hoce li se to pojaviti pri prevosu ili plaćanju poreza?

Takvo vozilo ne mozes prevesti na sebe dok vlasnik ne otplati kredit, a ako ne otplati ostaces bez traktora iako imas kupoprodajni ugovor a nisi ga mogao prevesti na sebe, bolje taj traktor zaboravi.
 
Moze se prometovati sa vozilom ali zaloga ostaje. Zaloga se ne vezuje za vlasnika nego za predmet i vodi se samo u APR-u.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Zalozno pravo je jace od imovinskog..pazi se..moci ces da registrujes verovatno,sto ne znaci ako nije skinut u apr u da neko sutra ne dodje po njega..
 
Proverio upravo.U APR se moze proveriti jel upisano zalozno pravo.U slucaju kupovine takvog traktora to zalozno pravo se nigde pri prenosu vlasnistva i registraciji ne pojavljuje.Jedino sta je problem sto ja taj traktor ne mogu zaloziti dok prvo zalozno pravo ne istekne i sto ako prethodni vlasnik ne plati rate meni mogu uzeti traktor ukoliko ga nadju.
 
Moze ga kupiti ali ako odobri banka brisanje iz APR.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko iskustva skoro u Beogradu prilikom registracije traktora sta treba od papira, ako je kupljen polovan traktor sa starom saobracajnom izdatom 1988.godine, trajna registracija?
 
Kad sam pokusao da registrujem ursusa ove godine, nisam mogao jer nema atest na kabinu. Svi papiri su okej, ali nema nekakav glupavi atest. Kabina isla sa traktorom. Sta sad da radim?
 
Nema ni kod mene kabina plocicu ali ima svoj serijski broj. Moj savet,promeni firmu u kojoj registrujes. Mozda ce neko da zazmuri. To bar u Macvi nije bio problem:ppozdrav:.
 
Prosle godine kada sam kupovao 542 lepo onom na tehnickom kazem upisi da ima kabinu jer u staroj saobracajnoj to nije navedeno,kaze NE MOGU JER NE ZNAM DA LI POSTOJI TA STAVKA U OVOJ NOVOJ SAOBRACAJNI,NEMA PROBLEMA SAMO TI VOZI PA NEKADA KADA BUDE BILO OBAVEZNO TAD CEMO JE UPISATI.I sad eto ove godine kada odem ponovo na reg. i bude neko zapenio za kabinu ja moram dokazivati da je fabricka da je tako dosla i sta sve ne.Srecom u kaseti sam nasao plocicu kabine zajedno sa rezervnim kljucevima i to ocigledno tu stajalo tolike godine a da se ne izgubi,i kako fabricki nije nigde zanitovana gde ona treba da stoji pa da ja to fiknem i da tako izbegnem raspravu.
 
Slično je i kod mog fergusona bez kabine.Uradili mi ljudi zaštitni ram ali nemam atest od rama pa opet ništa od registracije.Raspitivao se ko pravi ram sa atestom ali mrka kapa.A vidim da neki voze sa dobrim ramovima,čak se može i preklopiti,zbog niskih garaža.
 
Slično je i kod mog fergusona bez kabine.Uradili mi ljudi zaštitni ram ali nemam atest od rama pa opet ništa od registracije.Raspitivao se ko pravi ram sa atestom ali mrka kapa.A vidim da neki voze sa dobrim ramovima,čak se može i preklopiti,zbog niskih garaža.
ARMA BAC je radila ramove za IMT I MANHIDRA to znam skoro Sam bio kod njih imaju par komada u prodavnici

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi kako poceti sa registracijom? Imam 5 traktora svaki je po jednom registrovan kod mene i posle se nisu ibnavljale registraci. Sta raditi?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh