Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Danas komsija hteo da prevede traktor koji je registrovan na dva svedoka,napravili ugovor,overili sve OK,kad otisao u policiju da preda papire kaze nemoze da se prevede dok ne prodje proveru u bazi podataka,kad ce biti gotova provera nezna se,mozda ce da potraje dok sve procesljaju.Uglavnom kupio je traktor s MOZDA papirima.
Ja preneo vlasnistvo (tata prepisao) na traktora i prikolicu. Takodje preneo i masine koje je registrovo za komsiju. Sve registrovano na 2 svedoka i nije bilo nikakvih problema. Ima jos nesto da prenese na moje ime i to bi bilo to:ppozdrav:
 
Prosla nova godina pa i registracija. Ko je registrovao registrovao je. Kakva je situacija za dalje, prica li se ista?
 
Kod nas u Apatinu ne moze da se registruje. Do 31.12 je moglo.

Sent from my LG G3 using Tapatalk
 
Pritanje za kolege iz BiH. Htio bi da registrujem traktor imt 533, papiri su uredni,traktor je preveden na mene. Sta sve treba po nasem zakonu da traktor ima od opreme da bi prosao na tehnickom pregledu? Znam jedino da je registracija trajna i da se produzava godisnje. Interesuje me i to da li na svoj zahtjev mogu dobiti male tablice jer sam vidjao na nekim traktorima i koliko sve to kosta?
 
Moraš na tehnički pregled on je 55km+tablice i vlasnička 50+osiguranje oko 35.Treba ti jedino rotacija a ni to ako znaš a vjerovatno da nekog na tehničkom.Table su standardne za traktore i nam biranja,jedna velčine kao za auto i druga kocka oko 30x30 zelena slova i brojevi.

- - - - - - - - - -

I taj kupoprodajni ugovor kao i da je odjavljen.Nije više trajna nego svake godine se registruje.Bilo je jedno vrijeme pa im je zafalilo para.
 
Moraš na tehnički pregled on je 55km+tablice i vlasnička 50+osiguranje oko 35.Treba ti jedino rotacija a ni to ako znaš a vjerovatno da nekog na tehničkom.Table su standardne za traktore i nam biranja,jedna velčine kao za auto i druga kocka oko 30x30 zelena slova i brojevi.

- - - - - - - - - -

I taj kupoprodajni ugovor kao i da je odjavljen.Nije više trajna nego svake godine se registruje.Bilo je jedno vrijeme pa im je zafalilo para.
Hvala druze. Imam ja sve to, pa cu sad jedan dan obaviti da nemam problema sa policijom. :D
 
Ja sam registrovo traktor prije 10ak dana. Registracija se racuna po kilovatima ko i za auto. Mene za 560 tj 42 kilovata izaslo sa novim tablama sto je kolega napiso, novom saobracajnom, novom vlasnickom i tehnickim pregledom kostalo 240 konvertibilnih maraka. Traktor nisam gonio na tehnicki i to je kostalo 20KM na kafu. I za tih 20KM su mi upisali kabinu u saobracajnu. U titinoj saobracajnoj je pisalo cestovni a sad u novoj pise sa kabinom. U novu saobracajnu se upisuje sa kabinom i bez kabine. Ako upisu bez kabine a ti kasnije stavis kabinu traze ti atest kabine koji kosta 300 i nesto maraka. Tako da dobro razmisli sta ces i kako ces. Traktor je registrovat trajno a ti po zelji mozes osigurati na godinu dana. Prvi put kad registrujes moras osigurati jer nece drugacije da registruju, kasnije je tebi na volju da radis sta hoces.

PS: Isto tako ako ti upisu sa kabinom i ti je skines opet je problem kod saobracajne policije.

Cijene sto sam zapamtio
tehnicki 50
saobracajna 5
vlasnicka 5
polisa zavisi od kuce do kuce
table dal 10 ili 20 nisam siguran
stiker 5
 
Imam ja kabinu, tu nece biti nikakvih problema. U Srbiji i Hrvatskoj je dosta stroziji zakon gdje traze da imas pp aparat, kutiju prve pomoci, svjetloodbojni prsluk, cak sam negdje procitao da moras imati i lopaticu ili asovcic u kabini. Iako kod nas to ne treba, ja bi stavio ali kabina je premala za sve to. A kako je tek onima koji je nemaju.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Juče je u mome selu bila (i prošla) ovogodišnja akcija lokalnog Tehničkog pregleda iz Iriga, cena 600 dinara, ostaje samo naredne sedmice da produžim Osiguranje, i to je to...
 
Jel se menjalo u medjuvremenu nesto ili se kobajn i dalje reg.svake godine kao radna masina?
 
kakva je procedura pri kupovini traktora koji je zalozen kao deo garancije u uzimanju nekog kredita?Znaci hocu da kupim traktor.Traktor je legalan i registrovan.Hocu li pri prevodu ili negde naici na to dali je zalozen kao garancija?Hoce li se to pojaviti pri prevosu ili plaćanju poreza?
 
Jesi li siguran da se takav traktor moze prepisati ako je "opterecen" kreditom?

Mislim da nema sanse to legalno prepisati...
 
Traktor nije kupljen na kredit.Na traktor je upisana neka vrsta zaloge ili hipotekeu korist banke za podizanje kredita za nesto drugo.Znaci ako se kredit ne isplati banka uzima traktor kao naplatu.
 
Sve je to u redu. Mozes kupiti traktor bez problema.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Koliko ja znam neće se pojaviti nigde osim u APR-u. Drugo je ako hoćeš nekako da se osiguraš pa se to unese u ugovor, ali to mora advokat.
 
Nazad
Vrh