Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Jel tacno da je promenjen datum za registraciju uz dva svedoka...? zvao sam tehnicki pregled i kazu da je promenjen rok,i da je moglo do kraja 2014 da se tako registruje a ne do 2015,i da sada ne mogu registrovati uz dva svedoka...?
 
Ne verujem da su to uradili. Ako je tako, ispade da je za registraciju bilo malo vise od mesec dana i opet nista nije uradjeno. Mnogo masina je ostalo ne registrovano
 
Jel tacno da je promenjen datum za registraciju uz dva svedoka...? zvao sam tehnicki pregled i kazu da je promenjen rok,i da je moglo do kraja 2014 da se tako registruje a ne do 2015,i da sada ne mogu registrovati uz dva svedoka...?

Mislim da nije tako (nisam cuo da je bila promena...), i da moze do kraja 2015 - kako su rekli.
 
Sve masine ce ostati i dalje neregistrovane zato sto ovaj zakon sa dva svedoka obuhvata samo vozila-traktore i prikolice koji nemaju poreklo,tacnije koji nisu u registru MUP-a Republike Srbije,preciznije sve sto je nekad posedovalo ili jos uvek poseduje tablice i saobracajnu koja je izdata na teritoriji Rep.Srbije nemoze da se registruje uz pomoc dva svedoka.
 
Sve masine ce ostati i dalje neregistrovane zato sto ovaj zakon sa dva svedoka obuhvata samo vozila-traktore i prikolice koji nemaju poreklo,tacnije koji nisu u registru MUP-a Republike Srbije,preciznije sve sto je nekad posedovalo ili jos uvek poseduje tablice i saobracajnu koja je izdata na teritoriji Rep.Srbije nemoze da se registruje uz pomoc dva svedoka.

Vala bas... Kad "padne sistem", pa mozes da prodjes... :osmeh:
 
Primer:Traktor koji ima tablice i saobracajnu a vlasnik je umro pre 20 godina ili mozda juce nemoze da se regustruje na dva svedoka.

Ovim zakonom je obuhvaceno samo oko 10% traktora i prikolica,tu spadaju masine koje nikad nisu registrovane ili su stigle iz bivsih republika SFRJ.

- - - - - - - - - -

Vala bas... Kad "padne sistem", pa mozes da prodjes... :osmeh:
Nemozes,kad padne sistem uzmu ti papire i kazu dodji sutra,a sutra ti vrate papire i kazu ovo nemoze da se registruje ovim zakonom.Probao drugar i ostao bez 10000din.Tacnije budala,znao je da traktor ima registraciju u Srbiji.
Traktori koji su stigli iz bivsih SFRJ se nahnadno proveravaju jel ima potraga i moguce je kasnije oduzimanje predmetnog vozila.
 
Kod nas u sup trenutno stanje sto se tice SFRJ kazu carina pito sam pre 15 dana ,a ni carina ne moze legalno jer je vozilo pri ulasku u drzavu moralo biti prijavljeno za carinjenje ... situacija lud,zbunjen,nenormalan...
 
Sve masine ce ostati i dalje neregistrovane zato sto ovaj zakon sa dva svedoka obuhvata samo vozila-traktore i prikolice koji nemaju poreklo,tacnije koji nisu u registru MUP-a Republike Srbije,preciznije sve sto je nekad posedovalo ili jos uvek poseduje tablice i saobracajnu koja je izdata na teritoriji Rep.Srbije nemoze da se registruje uz pomoc dva svedoka.

Baš sam danas o ovome pričao. Jednom drugu su vratili 4 traktora a drugom jedan jer su bili registrovani nekada. Čak i u slučajevima kad oni u MUP-u ne mogu da nađu nikakve podatke o mašini kod sebe.
 
Sve masine ce ostati i dalje neregistrovane zato sto ovaj zakon sa dva svedoka obuhvata samo vozila-traktore i prikolice koji nemaju poreklo,tacnije koji nisu u registru MUP-a Republike Srbije,preciznije sve sto je nekad posedovalo ili jos uvek poseduje tablice i saobracajnu koja je izdata na teritoriji Rep.Srbije nemoze da se registruje uz pomoc dva svedoka.

U ovom slucaju,kakva je situacija sa masinama (konkretno prikolicom) ako joj se ne moze ocitati broj sasije?da li se ona moze registrovati tako sto ce se oterati na ukucavanje?
 
Meni je rečeno da se mora raditi PUS na svakoj mašini koja nema brojeve ili isti ne mogu da se očitaju zbog oštećenja.
 
Da li se onda Zmajevka koja je kupljena na licitaciji moze na ovaj nacin registrovati?ima brojeve,ali ako moze tako gledao bih da ih skinem,ostetim ili da ceo taj profil zamenim drugim.
Ne znam da li je nekada bila registrovana...
 
Meni je rečeno da se mora raditi PUS na svakoj mašini koja nema brojeve ili isti ne mogu da se očitaju zbog oštećenja.

A šta je PUS, verovatno novo utišnjavanje brojeva i gde se to radi i koliko košta? Ja imam 2 prikolice pobedine koje su u original izdanju bile silažne, ali su prepravljene na nose zrno i na njima nigde nema broj šasije a hteo bi da ih registrujem?
 
PUS se radi u AMSS.Košta blizu 15.000 ali ne znam da li izlaze na teren ili mora kod njih da se vozi određena mašina.
 
A da li moram da imam kočnice na njima, mislim da su u originalu imali neke naletne al to neradi više, nosivosti su 4 tone?
 
Mene zanima kakva bi bila procedura u ovom slucaju.Posto zivim relativno bilizu granice sa BiH kad bih tamo kupio traktor i vlasnik ga samo pretera preko mosta,da li bih ga mogao registrovati ovde kod nas sa dva svedoka. Na taj nacin bih ustedeo da platim carinu,
 
Nazad
Vrh