Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Kamionske prikolice mogu da se registruju na zelene table ali treba da se uradi atest tj promena oblika i nameme karoserije sa prikljucno na poljoprivredno prikljucno a atest kosta u zavisnosti koja je marka vozila od 20 pa cak i do 50000 din ( cela procedura )
 
Čitao sam negde na forumu da to više ne može, pa me interesuje da li ima nekih promena...
 
ja sam danas zvao agenciju za registraciju ali oni su rekli da takvih informacija nema i da je to laz sad ne znam ko koga ovde j**e... izvinite na izrazu
 
Nije laž,jednostavno ne znaju,uostalom ovde jasno piše:

Nove izmene u Pravilniku o registraciji vozila!!!



19.jpg

Poslednje izmene Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila objavljene u Sl.Glasniku 108/2014 koje su stupile na snagu 18.10.2014 OMOGUĆAVAJU REGISTRACIJU Traktora, priključnih vozila za traktor, motokultivatora i radnih mašina namenjenih za radove u poljoprivredi , bez računa, carinske deklaracije, bez prethodne stare saobraćajne dozvole i dokaza o vlasništvu i poreklu..Rok je do 30.12.2015!!!, Uslovi su sledeći:


  1. Da je vozilo starije od 5 godina
  2. Da je vlasnik u zakonitom i savesnom posedu vozila najmanje 5 godina
  3. Dokaz o bavljenju poljoprivrednom proizvodnjom
  4. izjava data pod moralnom, materijalnom i krivičnom odgovornošću potvrđena potpisima dva svedoka i overenim kod nadležnog državnog organa na okolnosti kupovine i posedovanja vozila
  5. Potvrda o tehničkoj ispravnosti vozila koja sadrži tehničke podatke o vozilu iz dokumentacije proizvođača ili priznatih kataloga za vozilo (ne sme biti starija od 30 dana)
  6. polisa obaveznog osiguranja od autoodgovornosti
  7. dokaz o uplati propisanih troškova za izdavanje saobraćajne dozvole, reg.tablica i reg.nalepnice
  8. Lična karta imaoca ako je fizičko lice a za pravna lica dokaz o upisu u APR
 
ja sam sad gledao na dobroj zemlji zena iz mup-a potvrdila da je promenjen pravilnik i vazi do kraja 2015god.
 
danas me zvao prijatelj iz agencije za registraciju i zaista je dozvoljena registracija traktora sa dva svedoka,visina registracije i dalje zavisi od starosti i jacine masine i registruje se svake god,recimo za traktor oko 50 konja prva reg. je oko 10 000 hiljada
 
ja sam danas opet isao u agenciju i rekli su mi da za 539 izlazi oko 7-8 hiljada sa novim tablicama, i ne registruje se svake godine ako imas poljoprivredno gazdinstvo. radi se samo tehnicki pregled jednom godisnje.
 
Kako je navedeno u predhodnom snimku ( NOVO, A NEUPOTREBLJIVO ) tako sam i ja prošao sa pokušajem registracije voćarske prikolice . Sve što prelazi nosivost 750 kg spada u teške a ne u lake prikolice i potrebrebno je posedovanje VAZDUŠNIH KOČNICA . Čak su mi napomenuli da se ista mora prijaviti za izlazak ljudi sa MAŠINSKOG FAKULTETA NOVI SAD *( zbog ukucavanja broja ) pošto je reč o samogradnji
 
ja sam bio na tehnickom i pito da registrujem pravljenu prikolicu samogradnju,TO NEMA POJMA-samo fabricke dolaze u obzir.
 
Vec 9 godina vucem cisternu za osoku bez problema dosada nije bio problem i juce me casti milicija sa prijavom posto je doslo do rasprave koja je trajala duze od pola sata.Dobih prijavu za nenosenje dokumenata,uradjen je alko test hteli su da me caste za prednje coravo svetlo ali su oladili i zavrsilo se na ovome haos sta rade toliko ima po gradu divljaka za volanima,narko dilera,lopova dosli u selo da jure mestane.Rekli su mi sve sta se vuce a ima tockove mora se registrovati nebitno sta je prikolica,radna masina...
Pitanje dali je neko registrovao cisternu za osoku i dali se to moze registrovati.Uglavnom je koristim u selu i ataru na glavni put nikad neidem jer je i selo odvojeno od puta.
 
Nazad
Vrh