Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Danas, sam pricao sa covekom da li iz AMS ili sa Fakulteta preko kojeg je kolega pre par godina registrovao par prikolica. Konkretno, pitanje je bilo za dve traktorske prikolice Pobeda i Tam komionska iz 60 i neke obe bez broja na sasiji.Otprilike odgovor je bio nema sanse, a na pitanje da li u perspektivi ima izgleda za tako nesto, odgovor je bio da od nove godine stupa jos rigorozniji zakon.
 
znaci ja lepo da bacim prikolice a za traktor kupim lepo nove papire :D p.s a sta je sa prikolicama za automobil jel one mogu da prodju a test?
 
znaci ja lepo da bacim prikolice a za traktor kupim lepo nove papire :D p.s a sta je sa prikolicama za automobil jel one mogu da prodju a test?


Trebali ste prije misliti o tome. Sad kad je voda dosla do grla a i preko glave, sad ste se sjetili registrirati strojeve koje koristite 10 i vise godina...

Pred ulazak u EU nama su dali da registriramo uz jednog svjedoka sve sto ima tockove i signalizaciju (ako tako zelimo). Tako sam i ja registrirao kombajn kao prvi vlasnik a kombajn od mene stariji 4 godine, tako sam ujaku ja bio svjedok za njegove dvije imt prikolice a svaka od mene starija 5-6 godina i umalo bio vlastitom ocu svjedok za 539 kojem je djed zagubio papire koje ni poslije njegove smrti nismo uspjeli pronaci ali nije bilo potrebe ;) Registrirali ljudi traktore i prikolice bez papira, sa zagubljenim papirima...

Samo je bilo bitno da vozilo NIKAD nije bilo registrirano u nasoj drzavi i samo teraj.

Sad kako cujem da nema sanse da registriras da osobno sidje Sveti Petar s neba i da ti bude svjedok... Dok je islo, moglo se registrirati a ko nije do tad odradio, nitko mu drugi nije kriv nego on sam...
 
Pisao sam u ovoj temi ja mislim, možda pre pola godine ili nešto više. Uvek može da se registruje prikolica kao ručna izrada. Ali to podrazumeva da se razlikuje od fabričke. Ne možete doterati Dubravu sa drvenim trulim stranicama da je registrujete kao vaš ručni rad. Znači, mora da ima nove stranice, da je sveže ofarbana, da ima svu ispravnu signalizaciju, ručnu kočnicu - možda i vazdušne (za to nisam siguran), možda da bude i malo produžena, i sva ta skalamerija mora da prođe atest kod njih koji košta ja mislim do 20 000 dinara. Sve ovo pišem jer sam se interesovao za jednu šasiju bez papira i kad sam se preračunao, jeftinije je uzeti prikolicu u ok stanju sa papirima nego izvoditi takve vratolomije.
 
kao prvo koristim traktor 2god pre toga je stajao 10-15 god u garazi nije bilo potrebe da se koristi ali sad doslo takvo vreme da mora i to kao dopuna, nemam neko veliko zemljiste ali mi je potrebna reg jer zivim u gradu a selo je daleko 8km
 
Tako je i ujak moj pricao za te prikolice svoje... Sta ce mi registracija, dzabe dajem novce, godinama ih teram ovako pa nista... I jedva sam ga nagovorio da registrira obadvije posto je od obadvije zagubio racune a nikad ih nije ni registrirao. Pitao sam ga sta ce biti kad jednog dana umre, sta ce djeci ostati? kome da prodaju (dosta uredne) prikolice bez papira ili nekog dokaza o vlasnistvu? Registriraj ju prve godine i poslije kad dobijes papir, odjavi ju i boli te briga. Tako je i mislio napraviti pa kad je vidio koliko je kod nas u biti povoljno registrirati prikolicu do 3t nosivosti, lupao se u glavu sto to prije nije napravio.

Kolegi se pijani vozac automobila zabio u prikolicu koja nije bila registrirana pa je dobio finu globu, vise nego sto prikolica vrijedi pa ti vozi neregistriran i neosiguran stroj... Da je kojim slucajem ovaj iz auta poginuo, bez obzira sto je ovaj bio pijan, kolega bi nosio krivicu na sebi sto je vozio tehnicki neispravno vozilo po drzavnoj cesti.

Riba: Sam kazes da traktor koristis dvije godine, eto bilo je dvije godine prilike da se to rijesi "mirnim putem" a sad ce te vjerovatno cekati natezanje i nemogucnost registracije...
 
Koristim dve god i te dve god pokusavam da registrujem ali svakog dana dobijam isti odgovor sacekajte jos malo najavili su da ce ponovo pustiti registracije sa dva svedoka i tako u krug... Danas sam nasao resenje kako da registrujem traktor jeste da ce izaci skuplje ali barem necu imati problema sa policijom, a prikolicu cu prodati posto zasto i uzeti drugu sa papirima. Sad jedino neznam da li prikljucno orudje mora da se registruje? (plug, tanjiraca, drljaca itd)
 
Od danas pa do 14 novembra mogu da se registruju poljo masine i traktori uz izjavu tri svedoka.Provereno u SUPu Varvarin.Toliko od mene.
 
Ovu vest, da će traktori moći da se registruju uz izjavu svedoka sam i ja čuo u Šapcu. Objavljeno je u Službenom glasniku i koliko sam čuo ne važi za prikolice.

Pravilnik o dopuni Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila („Sl. glasnik RS“, br. 108/2014), primenjuje se od 18. oktobra 2014. god. Ovim izmenama rešen je problem nastao usled nedostajanja potrebne dokumentacije za traktore starije proizvodnje (koja se ranije nije zahtevala) i omogućena je registracija istih.
 
A koja je cena registracije prikolice, to sa tri svedoka?

- - - - - - - - - -

Prema izmeni pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila dozvoljena je registracija: traktora, priključnih vozila za traktor (prikolice), radnih mašina namenjenih za radove u poljoprivredi i motokultivatora, koji su stariji od pet godina. Ova prava mogu ostvariti lica koja nemaju odgovarajuću dokumentaciju a poseduju neku od ovih stvari duže od pet godina. Osnov za registraciju je izjava potvrđena izjavom dva svedoka i ovrena kod nadležnog organa. Ovo pravo mogu ostvariti fizička i pravna lica koja se bave poljoprivrednom proizvodnjom. Uz zahtev za registraciju prilaže se: 1. dokaz o bavljenju poljoprivrednom proizvodnjom, 2. izjavu, potvrđenu potpisima dva svedoka, overenu kod nadležnog organa, 3. potvrdu o tehničkoj ispravnosti (tehnički pregled), 4. polisu obaveznog osiguranja, 5. dokaz o uplati propisanih troškova registracije i 6. dokaz o identitetu imaoca vozila (lična karta, odnosno upis u registar pravnih lica). Registracija po osovu izjave svedoka se može ostvariti do 30. decembra 2015. godine. - See more at: http://www.ozon.rs/vesti/2014/novine-za-registraciju-vozila/#sthash.Sm4Dt4A3.dpuf


Nije tri svedoka nego dva, i traje do 31.12.2015
 
E nisam verovao da ce to pustiti, sigurno su ispunili kvotu kazni koje su naplatili ljudima!
U svakom slucaju lepa vest!
Nego, ovaj dokaz da se bavim poljoprivredom, gde se to uzima-tamo gde smo registrovali gazdinstva ili im je fotokopija kartice dovoljan dokaz?
 
Sve je to ok, al ja imam prikolicu pobedu 5t na kojoj nema nikakvog broja. Dzaba svedoka.
 
Nazad
Vrh