Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ma što je najčudnije, nije Dunav nego Autoprofesional ( kod Saleta). Zvao sam danas u Agrovojvodini gde sam i kupio traktor, oni mi kažu da to još uvek ne važi za nova vozila, već samo za polovna ( kod Saleta sam video dopis kojim mi maše gde piše "korišćena" vozila u naslovu , za koji se on uhvatio kao pijan za plot. Takođe sam zvao predstavništvo Forda u Nišu ( sasvim slučajno jer tu znam neke ljude) i pitam da li se nova vozila pre registracije voze na neki atest, oni mi kažu samo polovna, nova da treba oni bi ti uradili, ne bi svako vozio ponaosob. Ja ponovo zvao na tehnički, i taj radnik mi tvrdi da mu je neki profesor sa Mašinskog fakulteta u Nišu, koji bi trebalo da radi taj atest, rekao da mora da se radi zato što je traktor uvežen sa carinskom deklaracijom. E tek tada sam puko, jer znam ( to mi je priroda posla kojim se takođe bavim) da svaka roba koja se uveze bila ona nova ili polovna mora da ima carinsku deklaraciju. To je propratni papir za carinjenje i bez njega ne može ništa da uđe u zemlju, i to nije nikakakav dokaz da je to polovno auto. Na kraju ću ići u drugi grad, pošto u Svrljigu ne mogu da registrujem pošteno kupljen NOV traktor.
 
Proslog meseca je bilo na RTS-u da se priprema nova uredba o reg. polj. masina i prikljucaka koji do sada nisu reg. zbog ne posedovanj tj. izgubljene dokumentacije. Obecali su da ce uredba biti objavljena do kraja ovog meseca pa je to jos jedna prilika da se registruje ono sto nije jer su kazne za ne postovanje propisa zaista velike. Mislim da cemo na ovu uredbu sacekati dok ne prodje sezona god. odmora i da ce trajati kraci vremenski period kao sto je bilo i ranije. Ko prvi sazna kada je objave neka postavi obavestenje na forum, nekome ce koristiti.
 
Imam i japroblema s registracijom Rakovice. Traktor je kupio deda 1988. god. i nikad nije registrovan, a posle njegove smrti racuni zagubljeni. Sad je predmet nasledstva, ali ja bi ga otkupio od ostalih "naslednika" jer da mogu oni bi i sopstvenu baku prodali. Samo ih pare interesuju, a mene da nekako registrujem Rajku da smem sa njom u saobracaj. Bilo bi dobro kad bi nesto tako pustili, ko sazna nesto nek javi, ima :ppozdrav: od mene.
Evo kako je to covek sam resio:haha::haha::haha:
https://www.youtube.com/watch?v=iTZZ8yJRnSg
 
Auuu al bi to bilo dobro kad bi pustili..... Al sve mi se čini da neće.... Lično,ako čujem da se nešto dešava,javljam svima i u ovoj i u drugoj temi.
Jel',Pero,a u kojoj emisiji je to spominjano? Pitam da znam koju emisiju da pratim.... Inače ovu vest treba objaviti i u ovoj temi: http://poljoinfo.com/showthread.php...mehanizacije-bez-potrebne-dokumentacije/page7


U emisiji SAT Mirko Alvirovic je sugerisao da ima dosta ne registrovanih polj. vozila i radnih masina u saobracaju i da bi trebalo omoguciti ljudima da ih registruju jer bi posle obavljenog tehn. pregleda i registracije bila bezbednija za sve ucesnike u saobracaju. NJegov sagovornik iz MUP-a se slozio i rekao da se vec radi na tome i da ce predlog biti gotov do kraja ovog meseca. Cekamo i videcemo kada ce se to realizovati.
 
Pomislio sam da je SAT,i baš mi je drago da je ta emisija u pitanju. Da je negde u vestima ili dnevniku objavljeno samo bih odmanuo rukom.
 
Evo sta je o ovome rekao ministar policije Nebojsa Stefanovic jos 31.7. citat -Očigledno je da imamo dva problema koja se tiču registracije pojedinih priključnih vozila i drugih vozila koja se koriste u poljoprivredi, a koja su važna za poljoprivredne proizvođače, jer oni realno nemaju nova, druga. Jedan problem je problem vlasništva. Jedan deo poljoprivrednih proizvođača nije mogao, jer su to stara vozila, kupljena pre više desetina godina. Teško je bilo da pruže materijalne dokaze o vlasništvu.
Uputio sam, odnosno uputiću tokom sutrašnjeg dana Vladi jedan predlog uredbe, koja će omogućiti vlasnicima ovih vozila da ih registruju i da ih kao takva stave u saobraćaj. To je jedan deo rešenja ovog problema.
Drugi deo problema, o čemu smo danas raspravljali na radnom telu, koje treba da koordinira bezbednost saobraćaja u Republici Srbiji, su uslovi koji su predviđeni Pravilnikom o registraciji takve vrste vozila. Kada bi se uzela u obzir, recimo, koncentracija određenih materija u izduvnim gasovima ili kočioni sistem itd, te mašine, odnosno priključna vozila, nikada ne bi mogle da budu registrovane. Na takav način onemogućavamo njihovo korišćenje. To je u rukama saobraćajne policije. Saobraćajna policija bi onda kažnjavala te ljude na putevima, a oni moraju da koriste ta vozila, jer nemaju druga.
Doneli smo zaključak da Ministarstvo saobraćaja u saradnji sa MUP do kraja avgusta predloži izmene Pravilnika, koji će omogućiti korišćenje ovih mašina, a da ne ugrozimo bezbednost saobraćaja. Dakle, da najveći broj poljoprivrednih proizvođača može da registruje i da zakonito koristi ova vozila. Ova prva uredba će biti već sutra upućena Vladi, a na nekoj od narednih sednica Vlade, nadam se do kraja avgusta, će biti usvojena. Do kraja avgusta će biti donete izmene ovog pravilnika sa stručnim ljudima, koji će omogućiti da ovo bude rešeno. Mislim da na ovo što ste predložili, isto tako možemo da računamo da do septembra imamo jednu drugačiju situaciju.
 
Danas otac registrovao (odnosno juce) Massey i dvoosovinku... 15200din sve ukupno.
cam02389.jpg
 
da li ima nekih novosti za registraciju starih traktora? i zanima me da li neko zna moze li se registrovati rucno pravljena prikolica ako se uradi a-test?
 
Nazad
Vrh