Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

i ove godine ostaju da vaze stare saobracajne dozvole i tablice ,kod traktora koji ne menjaju vlasnika , dovoljno je uraditi tehnicki pregled i polisu i biti ispravan na putu
 
evo ovde sam lepo napisao

aman ljudi ko je ovde lud svako VOZILO mora biti registrovano i to je OK ali plug,kosačica,presa,prskalica ( pa čak i vučena ) rasturivač itd NISU vozila več IZMENJLJIVE VUČENE MAŠINE i ne primenjuju se odredbe pravilnika koji se odnose na tehničke uslove uređaja, sklopova i opreme i tehničke normative.

PRAVILNIK
O PODELI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA I TEHNIČKIM USLOVIMA ZA VOZILA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA




Član 14
Vrsta S - izmenjive vučene mašine
Vrsta S1 - jeste izmenjiva vučena mašina namenjena za poljoprivredu ili šumarstvo čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 3,5 t.
Vrsta S2 - jeste izmenjiva vučena mašina namenjena za poljoprivredu ili šumarstvo čija najveća dozvoljena masa prelazi 3,5 t.
Svaka vrsta izmenjive vučene mašine može imati dodatnu oznaku "a" ili "b", prema najvećoj konstruktivnoj brzini, s tim što oznaka "a" ide uz izmenjivu vučenu mašinu čija je najveća konstruktivna brzina manja ili jednaka 40 km/h, a oznaka "b" ide uz izmenjivu vučenu mašinu čija je najveća konstruktivna brzina iznad 40 km/h.
Za vrste vozila iz ovog člana ne primenjuju se odredbe ovog pravilnika koji se odnose na tehničke uslove uređaja, sklopova i opreme i tehničke normative.
 
Da,ok.... Pročitao sam,ali sam mislio da ima konkretnije objašnjeno šta su to izmenjive vučene mašine.... Spisak takoreći. Kao što si ti naveo da se nemora reg. plug,kosačica,presa itd.... Pa sam hteo da vidim gde to piše šta sve potpada pod tu grupu tj gde je kraj tom spisku. Ako tako nešto postoji...... Ja se izvinjavam možda zvučim čudno ili smešno ali mi nije jasno gde spada npr rasturivač za stajsko djubrivo i dal se on mora ili ne mora registrovati. Prijatelja su oderali baš zbog neregistrovanog rasturivača. Isto tako i onaj čovek,čini mi se iz Kikinde,što je platio kaznu za presu,ne mogu sad da pronadjem link na brzinu,tu je negde na forumu,,a ti recimo navodiš da se ne mora registrovati. Pa npr kazne za ne reg.tanjirače itd,itd. Sory ali nije mi jasno.
 
imam trajnu registraciju na traktoru ali nisam isao na tehnicki par godina u nazad .da li mogu sa tom registracijom odraditi polisu i tehnicki?
misli da je registrovan 2010 kad sam ga kupio onda je uradjen i prepis na moje.
 
moze
a crno na belo nema nigde
i ovaj pravilnik sto je gore pomenut jos nije usvojen i ne primenjuje se
tako da je sve :sta:

taj pravilnik je usvojen


PRAVILNIK

O PODELI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA I TEHNIČKIM USLOVIMA ZA VOZILA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA

("Sl. glasnik RS", br. 40/2012, 102/2012, 19/2013 i 41/2013)

evo link celog pravilnika pa pročitajte a od drugog poglavlja počinje podela vozila :ppozdrav:

http://www.paragraf.rs/propisi/prav...ovima_za_vozila_u_saobracaju_na_putevima.html
 
A onda ljudi kako da mi regi.presu,berace kukuruza,kombajne i druge masine koje su promenile nekoliko vlasnika ili uvezene a za njih nemamo papire.
 
Evo kako mogu registrovati kombajn koji sam kupio od coveka,koji je taj kombajn uvezo iz Hrvatske i za taj kombajn imam samo carinsku deklaraciju i kupoprodajni ugovor.A sada mi traze i racun od prvog vlasnika.
 
Zato ti i traže račun.... Nzm koja bi sad bila procedura(zbog već odradjenog uvoza i carine) i dal bi uopšte mogao da ga prvo tamo registruješ (da pronadješ vlasnika i da ga tamo reg sa dva svedoka jer tamo može) pa onda ovde.... Ako uspeš,pa i ako ne uspeš, zamolio bih te da nas ovde obavestiš,ili makar mene na pp jer me zanima ishod.
 
Da,ok.... Pročitao sam,ali sam mislio da ima konkretnije objašnjeno šta su to izmenjive vučene mašine.... Spisak takoreći. Kao što si ti naveo da se nemora reg. plug,kosačica,presa itd.... Pa sam hteo da vidim gde to piše šta sve potpada pod tu grupu tj gde je kraj tom spisku. Ako tako nešto postoji...... Ja se izvinjavam možda zvučim čudno ili smešno ali mi nije jasno gde spada npr rasturivač za stajsko djubrivo i dal se on mora ili ne mora registrovati. Prijatelja su oderali baš zbog neregistrovanog rasturivača. Isto tako i onaj čovek,čini mi se iz Kikinde,što je platio kaznu za presu,ne mogu sad da pronadjem link na brzinu,tu je negde na forumu,,a ti recimo navodiš da se ne mora registrovati. Pa npr kazne za ne reg.tanjirače itd,itd. Sory ali nije mi jasno.
izmenljive vucene masine mogu biti vucene tanjirace, prese , prikolice svih namena, odnosno sve sto traktori vuku a ne nose ( plugovi ,drljace ,tanjirace...)
 
Poslednja izmena:
Slažem se Novice ali ajd ti to objasni sudiji. Inače tvrdnja da u Subotici presudjuju u korist paora nije baš skroz tačna! Sad sam neki dan pričao sa prijateljem koga su kaznili zbog neregistrovanog rasturivača stajskog djubriva (zmajevka "djubretara" što bi kod nas rekli,dvoosovinka-neznam model). A drugog kolegu su kaznili zbog jednoosovinke takodje djubretare. Pljušte i ovde kazne,što na licu mesta što na sudu ali zavisi na kakvog sudiju naletiš i na koju nogu je ustao....
 
Ovo je po meni samo da uniste male proizvodjace da oni veliki gazduju.Kako da registrujemo kad su neke masine promenile nekoliko vlasnika(mislim na prikljucne)a od racuna ni traga.A sto se tice sudija kada odete kod njih oni nam kazu;mi moramo da radimo po zakonu i gledacemo da to bude nesto minimalno a kada stigne kazna onda se vidi to minimalno_Opet seljak placa sve i neznam dokle ce to da traje.
 
Nazad
Vrh