Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

registrovo pre desetak dana imt 533 tehnicki i osiguranje 3360 dinara
 
Kod nas za rusa 82 oko 9000,a za zmajevku 7t oko 7000 sa sve novim tablicama.Kazu da imamo fore do nove godine....
 
komsija ima problem ima prikolicu sa tablicom ali nema saobracajnu .prikolica se ne vodi na njega
kako da resi taj problem
 
@ Petar 123

Petre, ja sam imao sličan slučaj, naime kupio sam prikolicu koja je bila registrovana i imala je saobraćajnu na ime bivšeg vlasnika, a ja sam u žetvi izgubio sva dokumenta, pa i tu saobraćajnu. Pravi vlasnik je morao da objavi gubljenje saobraćajne, izdao mu se duplikat i tek onda sam mogao prevoditi.

Moj ti je savet da taj komšija koji nema saobraćajnu potraži vlasnika prikolice na koga je registrovana i od njega uzme saobraćajnu i punomoć, a ako je zagubljena, samo vlasnik može tražiti izdavanje duplikata, uglavnom sledi mu trčkaranje po šalterima i gubljenje ::novac::.

Pozdrav od Mirka iz Kule.
 
Ja još uvek imam na bele tablice-da li mogu da im kažem da sam izgubio saobraćajnu,
 
Moj ćalac je registrovao zmajevke i platio 7.900din. komad sa sve tehničkim.... ma bagatela, s obzirom na to da grb ne valja i da ćemo pri sl. reg. verovatno morati uzimati opet nove tablice, naravno sve o našem trošku..... Ma peru pare, prospu foru kao otštampali su tablice sa greškom,(a otštampali su ih sa greškom namerno) pa sad dok ih ne potroše a onda nove idu... koje opet moraš da platiš... Svaka im čast.
 
ali ima jedan problem on je tu prikolicu kupio pre jedno 20 godina :)
i Boga pitaj dal je vlasnik ziv ...
 
Petar123 je napisao(la):
ali ima jedan problem on je tu prikolicu kupio pre jedno 20 godina :)
i Boga pitaj dal je vlasnik ziv ...

E onda je naderao...

Mislim ako je vlasnik umro... aj da ne pišem sad možda je čovek živ ::namigivanje::
 
Petar123 je napisao(la):
ali ima jedan problem on je tu prikolicu kupio pre jedno 20 godina :)
i Boga pitaj dal je vlasnik ziv ...
ako vlasnik nije ziv,onda se mora pokrenuti,barem se kod nas tako kaze, ostavinska rasprava t.j sudski postupak u kome se komplet vlasnistvo pokojnika nekome ostavlja(pretpostavljam da prikolica nije navedena prilikom podele-zaboravili su za nju) i prikolica se prepisuje-prevodi na nekog od naslednika koji kasnije prepisuje na fakticki pravog vlasnika. ovo vazi ukoliko ne postoji testament u kojem bi trebalo da pise ko sta nasledjuje. nista nije ne resivo ukoliko postoji saobracajna. problem je kad nemas saobracajnu ili komplet dokumentaciju onda tesko da se moze nesto registrovati.
 
Dacu im karu na zaru :haha:
To nece kod nas da zazivi nikada i da vidim toga koji ce da stane pred traktor da me zaustavi mater im j...m.Nemojte da padate na gluposti bar se vi mozete ujediniti,vi u vojvodini,drljace na put pa da vidis.Kod nas to nikada nece da zazivi.Mi nismo ni atestirali gas u autu,niko nesme ni da pita dal je atestiran i dal ga imas.A kako da registrujem klasa kombaja sa benzincom na koji je ubacen plin ::svaka cast::.Pa kad dodju struju da gase puskama ih teramo sta je sa vama ljudi dokle mislite tako da slusate sve sto drzava iliti lopovi zakeraju.Ja cu da ::traktor:: a oni neka samo ::spreman na sve:: (pozdravljaju)
 
jel.... a kako da ih postavimo na prikolice i traktore !? po novim zakonu nesme se tablica bušiti,ni na bilo koji nacin ostetiti :haha: :haha: :haha:
 
Ja to nisam znao ali i da sam znao isto bih postupio. Posto ne verujem ni ramovima za tablice na kolima, tablice sam probusio na po 2 mesta da ja to propisno osiguram... :D
 
Bilo je u satu da ljudi buše tablice i šreafe na kolima zbog krađe i zbog gubljenja onaj ministar policije ili šta je rekao da nije problem ako su tablice probušene samo da se vidi u celosti.
 
kod nas je registracija 1200 din a osiguranje 2700 za traktore a 600 za prikolice i kao vaze jos ove godine zelene tablice.i to ti jos lik dodje kuci i udari pecet uzme 1200 i to je kao registrovano. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
agrobiznismen je napisao(la):
kod nas je registracija 1200 din a osiguranje 2700 za traktore a 600 za prikolice i kao vaze jos ove godine zelene tablice.i to ti jos lik dodje kuci i udari pecet uzme 1200 i to je kao registrovano. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Nema šanse, nešto ti tu nisi dobro čuo, proveri još jednom....
 
Neregistracija traktora još nije zakonski kažnjiva ali mi obični smrtnici to ne znamo.Još nije donet pravilnik
 
pa sto bi izmisljao komsija mi odradio tako ,zvao i mene da
mcbaycow je napisao(la):
agrobiznismen je napisao(la):
kod nas je registracija 1200 din a osiguranje 2700 za traktore a 600 za prikolice i kao vaze jos ove godine zelene tablice.i to ti jos lik dodje kuci i udari pecet uzme 1200 i to je kao registrovano. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Nema šanse, nešto ti tu nisi dobro čuo, proveri još jednom....
pa komsija mi odradio tako danas mi pricao i jos kaze da mogu i ja da uradim to ako hocu
 
Malopre sam se raspitao na tehničkom oko registracija prikolica.Plaća se samo tehnički i osiguranje što mu dođe 1500 tehnički i osiguranje u zavisnosti od nosivosti od 360 do maksimalnih 960 dinara.Nije strašno s obzirom da su neki pisali da ide 1000 dinara po toni nosivosti.
 
Nazad
Vrh