Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

sada na tehničkom pregledu možeš i da registruješ auto bez odlaska u sup:ppozdrav:
 
trazio sam u temi ali nisam nasao pa da pitam jel zna neko kakav je postupak za registraciju trakotra ako se kupi na licitacijama od zadruga,da li je moguce i u kom slucaju,pitam naravno ako traktor nije nikad registrovan:ppozdrav:
 
Trebalo bi da imaju orginal račun i u to slučaju se može registrovati bez ikakvih problema.
 
Ne od fabrike nego od firme gde si ga kupio_Oni vracaju tablice i daju ti saobracajnu ponistenu i ti sa racunom,papirom sa tehnickog pregleda i zahtevom registrujes traktor na svoje ime.



Sad vidim da nisam lepo procitao post,ovo je u slucaju kad je traktor bio vec registrovan,a kad nije nikad neznam proceduru.Izvinjavam se.
 
Koliko sam ja shvatio traktor nikad nije bio registrovan i u to slučaju samo orginalni račun koji nemora biti samo od fabrike, zavisi gde je kupljen.
 
naime ovo pitam za drugara on ima racun sve uredan sa pecatom i sa cifrom za koju je kupljen placen pdv itd,ne znam tacno ali staru saobracajnu nema,zato sto ne znam dal je taj traktor ikad bio i registrovan pa ne znam dal je moguce samo sa tim racunom uraditi registraciju???

mica 967 lepo si shvatio traktor nikad nije bio registrovan a racun od zadruge gde je kupljen postoji i on je uredan
 
da bi se registrovalo bilo koje vozilo pa i traktor neophodno je imati jedan od ova tri dokumenta
1.fakturu ( račun ) ako je kupljeno novo ili nikada nije bilo registrovano od kupovine
2.carinsku deklaraciju ukoliko je vozilo uvezeno
3.saobračajnu
u posebnim slučajevima ako se vozilo kupuje na licitaciji ( savezne uprave carina ) onda oni daju potvrdu za registraciju jer je vozilo bilo oduzeto
 
kolega ovo mi je sve jasno samo jedno pitanje da li racun mora biti iskljucivo od fabrike kad je kupljen ili moze od zaduge gde je izlicitiran pod uslovom da traktor nikad nije bio registrovan :sta::ppozdrav:
 
račun mora biti od proizvođača da bih uradio tehnički pregled a u supu će tražiti i kupoprodajni ugovor sa zadrugom da bi ti dokazao kako si došao u posed tog traktora
 
kupoprodajni ugovor sa zadrugom je lako uraditi ali racun od prozivodjaca nema vec od same zadruge koja mu je prodala traktor,samim tim mislim da regsitracija nece biti moguca ali icice svakako do agencije pa mozda se i nesta uradi,uglavnom hvala svim kolegama za pomoc:ppozdrav:
 
Da li je moguce registrovati auto na poljoprivredno gazdinstvo? Naime ovo pitam jer sam pre par dana video auto sa zelenim tablicama,, iste velicine kao i obicne tablice za auto, samo zelene. I da li ima tu koja olaksica?
 
Mozes,registruje se vecinom Lada njiva za to.Izbaci se zadnja klupa,stavise mrezica,kao teretno vozilo,ali da bude bas zelene table,za to prvi put cujem.
 
Mozes,registruje se vecinom Lada njiva za to.Izbaci se zadnja klupa,stavise mrezica,kao teretno vozilo,ali da bude bas zelene table,za to prvi put cujem.
Video sam u Novom sadu takve tablice, pa mi je to bilo jedino logicno za pomisliti. A za taj prepravak na teretno vozilo to znam, s tim da onda auto mora na atest, i vodi se kao teretno, a ne putnicko.
 
nemože se više putničko vozilo atestirati i registrovati kao teretno to je ukinuto još prošle godine jer su masovno počeli da velike džipove registruju kao teretne i šta se time dobilo vozilo registrovano na dva mesta za sedenje ? i kada te zaustavi policija sa petoro u autu kazna ti je tolika da ono što si uštedeo pri registraciji daš za kaznu.a da lada niva ima zelene tablice stvarno niti sam video niti čuo a proveriću u ponedeljak šta kaže zakon pa javljam :ppozdrav:
 
Jel ima neko od clanova foruma da je iz S. Pazove iz ulice "Brace Ferdi" ili da je blizu, da mi moze reci za nekog covjeka da li je uopste ziv ? U pitanju je prevod i registracija traktora, tj masina je ovdje prodata, pa me zanima vlasnik, jer ako ne daj boze covjek nije medju zivima, to dodatno komplikuje stvari.
 
da li je moguce registrovati kombajn koji nije nikad registrovan,nema papire,kupljen pre rata ali je racun i sve ostalo izgorilo sa 1 vlasnikom u ratu....ja cu biti najverovatnije 5 vlasnik i sve se tako prebacuje samo se ima kupoprodajni ugovor,da nije ukraden ili tako nesto...e sad ja pokusavam da nekako izganjam te papire nekako da uspem da registujem...ovo se pitanje prvenstevno odnosi na clanove iz RS ako znaju nesto detaljnije od mene...
 
Nazad
Vrh