Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ja sam platio registraciju za 539 7700 din
 
Pre nekih mesec dana resili mi da registrujemo belorusa 1221.3 .Kada sam ga preuzeo dobio sam svu potrebnu papirologiju,ali kada sam otisao u agenciju oni mi kazu da treba jos negi ugovori i mi nazovemo Agropanonku i oni nama to posalju faxom.Odemo do supa kad od jednom sluzbenica nadje neki papir i kaze mi da je kopija i da mora da ima original pecat i obrazlozenje gde se nalazi original.I ja tada zbog jednog pecata morao sam da idem za novi sad .Kada sam tamo ljudima ispricao sta mi treba i o cemu se radi ,oni svi iz kancelarije se zacudili i pomalo se nasmejali.Dobijem ja to za nekih 5 min a putovao sam 2 sata do tamo.Kazu mi da sam prvi koji je zbog toga vracen.Ja posle pravac u sup kod te iste zene . Ona je to samo onako pogledala i posle sve je bilo u redu.
Registracija je bila ja mislim sve ukupno oko 9500 dinara,a ako racunam gorivo sto mi je ova isterala izasla me je vise
 
Ja sam registrovao prosle godine imt 542,kostalo me 9500 dinara,tad nije bila nalepnica trajno,sad proletos platio 4800 dinara polisu,tehnicki,jos neke takse i novu nalepnicu na kojoj sad pise trajno. U februaru treba da odem na tehnicki i polisu da produzim,to ce me izaci kako sam se raspitivao 3350 dinara,i ne treba da idem u sup.
 
Jeli zna neko o registraciji, bez papira, sa dva svedoka, rekoše da će ponovo to pustiti al ???????
 
Zar to nije aktivno?
Opet, to je varijanta kada nemas nikakve papire od traktora, a kod tebe je duze vreme. Opet, ti brojevi motora i sasije se moraju proveriti u sup-u, jer u suprotnom, svasta bi moglo da se radi.
 
Masa ljudi ima po koju masinu koju ne moze da registruje. I trebalo bi da imaju vise razumevanja za takve ljude. U supu ne mogu da imaju podatke za neki traktor, ako je on npr bio registrovan u nekoj zemlji sfrj pre rata,onda dosao ovde, vlasnik ga prodao, pa drugi vlasnik i tako dalje.
A recimo desi se i da je neki traktor kupljen i nikada nije izasao na asfalt, uvek radio u krugu (dosta cest slucaj s zadrugama), a racun o kupovini zagubljen. Diler koji je prodao traktor zatvorio radnju jos pre 10 godina, ne moze se naci kopija racuna. Opet u supu nemaju podataka. Ne moze se registrovati.
 
Zato je ziveti u Makedoniji milina,tamo ne pitaju za tablice,papire...imas svetla nocu teraj,niko te nece dira. Jbga tamo vise postuju poljoprivrednike nego u ovoj lopovskoj drzavi
 
Dolovac,ja u selu sam skoro jedini koji ima sva svetla i na traktoru i prikolici. Nikad nocu nisam isao bez svetala. ja sam rekao da su lopovi zato sto mora da se registuje svake godine po novom,sto ja svakako necu uraditi. Imam regularne tablice,papire,miran sam. Citaj sta pisem pa prozivaj
 
ljudi ima sad na internetu otvoreni parlament i mozemo da postavimo pitanje skupstini ja sam vec poslao pitanje jednom poslaniku u vezi registracije traktora bez dokumenata ,predlazem i ostalima da posalju pitanje u vezi toga da nas ima sto vise mozda ce pre resiti nas problem. a ovako se ulazi na sajt : u google kucas otvoreni parlament ,pa onda izaberes opciju u sluzbi naroda pa kliknes na poslanici i izaberes nekoga iz koje god oces stranke i posaljes mu pitanje
 
I ja sam uradio isto poslao pitanje i sada cekam odgovor,mada bih ovu poslanicu mogao da pitam jos mnogo toga, 82-go godiste.
 
imam u ponudi novu Fakovu prikolicu 3 ili 3.5 T .covek dobio u delovima od fabrike za neki dug,nema br sasije ali je nova sto bi rekli canc. Cuo sam da do 31.12 moze da se izvrsi atest po nekom statarom zakonu a da ce posle biti dosta komplikovanije. Zna li neko nesto o tome? Atest bi za nju bio 11000 a sve sa registracijom 27000 din.
 
Vlada B.B to je ništa što se tiče papirologije.Kod nas na šalteru radi čovek za koga je Mica ubica mala beba. :haha:
 
Ja moje kombajne uvezene iz francuske ne mogu nikako da registrujem kod mene,iako imam svu potrebnu dokumentaciju,ma sve bas sve,ali ovoj mojoj mici ubici fali jedino tablice registracije iz francuske,i kako ja to mogu da nadjem,nema nista.
 
Kod nas u Sup-u sta god da sam registrovao uvek su me vracali barem 2 puta,te ti fali neki pecat,pa neka potvrda....stalno im nesto fali,pa ne valja overa ugovora to mora da overi sud....Kada sam registrovao prikolice papire sam jedva sredio i prikupio.Tada sam isao u sud sa prodavcima 3 puta.pa nekako zavrsio.Prodao kola pa sam se i tu zezao 3 dana, te neka taksa pa porez pa svasta....Sva sreca prikolice sam zavrsio od jednom. Za kombi sam isao 2 puta ,ovaj sto je pravio profakture pogresio mesto stanovanja...za auto prikolicu sam isto isao 2 puta,u papirima nije bila potvrda ko je ukucavao brojeve sasije.....Ovde kod nas je strasno ili je bar za mene tako
 
Svuda je isto.Registraciju auta mogu da obavim za dan ako poranim i budem prvi na tehničkom pregledu i ako mi ne udari registraciju na 18 meseci(kao što je bilo jednom pre par godina :haha: ) pa moram i sutradan da idem da ispravim.
 
U palanci je najgore,em cekanje satima em uvek izmisle nesto... Zato najvise volim BG opstine,auto i motor mi se godinama na BG vodili(i dalje vode),odem kad ocu(rade do 20h i subotom do 13h) zavrsim sve za max 15min.
 
Nazad
Vrh