Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Juce sam uradio tehnicki,a danas registrovao Imt577... Imam nove tablice i saobracajnu od prosle godine....

Tehnicki pregled: 1300
Usluga registracije: 945
PDV na to : 342

Polisa osig. 2623
Nalepnica NBS: 215
Za zastitu zivot. sred. 837
Rep.adm. taksa: 2230
Nalepnica MUP 185
Kom. taksa 220
Drumarina 120
Troskovi reg. 350

Svega:9025 din.

U Sup-u dobio trajnu nalepnicu i receno mi je na od sad samo polisa i tehnicki...

10xu5cm.jpg
 
Poslednja izmena:
" Tehnicki pregled: 1300
Usluga registracije: 945
PDV na to : 342 "

ajde pojasni mi malo
sta je usluga i pdv
kod mene je tehnicki pregled 1500 din i to je to

---------- Poruka napisana u 10:37 ---------- Prethodna poruka je at 10:31 ----------

kod nas u sremu svi koji imaju i nove i stare tablice treba da odrade tehnicku ispravnos i da dobiju karton
a tek kad izadje pravilnik o registraciji bice da tehnicki pregledi umesto kartoncica izdaju reg nalepnicu na kojoj ce pisati datum dokle vazi tehnicka ispravnost
znaci nalepnica treba da zameni karton
 
Uslugu popunjavanja uplatnica naplacuju 945 dinara,a na tehnicki pregled i tu uslugu zaracunavaju porez.Pravilnik je izasao cim su poceli kod nas tako da rade.Receno mi je u Sup-u da smo mi koji smo morali prosle godine da uzmemo nove tablice kolateralna steta uvodjenja pa ponistavanja zakona o registraciji.Jer da je ostalo po starom,svako bi morao da registruje ove godine na nove tablice i da plati sve one budalastine iz spiska koji sam naveo.Ja sam mislio da cu ove godine otici samo na tehnicki,ali mi gospoda u Policiji rekla:NEEEEE....moras sve ponovo da platis sve osim tablica i saobracajne dozvole i tek onda dobijas trajnu nalepnicu.Dobio sam i ja karton za tehnicki,ali ce svi kao i ja morati da dobiju nalepnicu koju vise nece menjati.

Nalepnice se ne izdaju od roka tehnickog pregleda jer ko bi znao kada ces ti otici na tehicki,nego na njoj pise trajno,a karton je tu da se upise datum...
Interesantno je da kada sam otisao u sup i odneo papire,brko na salteru je kod sebe na stolu imao moju nalepnicu sa brojem tablica.Nisu oni blesavi,znaju da sam trebao u januaru doci registrovati i nalepnica je bila tu pod rukom.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam traktor pre nekoliko godina,ali ga nisam prevodio do sad.Zanima me koliko kosta prevod i zavisi li od cene navedene u ugovoru ili oni imaju svoju tablicu za izracunavanje vrednosti traktora.U pitanju je 539 .I zna li se sad jel obavezno osiguranje sto se tice policije.
 
prilikom prevodjenja potreban ti je samo ugovor potpisan od strane i kupca i prodavca i da bude overen
poreza nema
treba i odjaviti vozilo u supu starog vlasnika
i onda ide tehnicki + polisa + takse ( saob. - tablice - nalepnica- drumarina- admin- ekoloska )
 
jesi dobio i nove tablice? ili se tablice menjaju tek sledece godine? sta traze sve na tehnickom pregledu da bude ispravno na traktoru?
 
Da li na IMT 533 traktorima postoji utisnut broj šasije, još negdje osim na onoj pločici ispod volana?
Takođe, gdje na prikolici jednoosovinki, nosivosti 3000kg, treba da bude utisnut broj šasije?
 
Ja sam registrovao 21.01.2012 i dobio sam nalepnicu za godinu dana....mamu im*****. Sad dogodine moram ponovo registrovati traktor.
 
A sta je bilo za ono da ce moci da se registruje bez papira? Sa dva svedoka. Za masine starije od 15 godina. Zna li se nesto o tome? Pricalo se jedno vreme.
 
danas uradio tehnicki dva traktora i dve prikolice cena 4000 din za sve,i rekli mi da mogu da vozim na stare tablice do 31.12.2012
 
Mi smo registrovali sve traktore i prikolice i nove tablice normalno i trajne nalepnice, kad se mora mora se, imam informaciju da u Kisaču su nekoliko paora platili kaznu od 25 000 din zbog starih tablica e sad jer info tacna ne garantujem.
 
ja registrovo traktor 9700, i dobio trajnu nalepnicu.iso na 3 tehnicka niko nezna celokupne podatke.
i na 4 odem covek to sabra iz momenta kaka ispravnost samo daj pare i papire,nisam traktor ni tero.
 
Nazad
Vrh