Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

S
Samo treba ici sto dalje iz Srbije....

A što mi da idemo:sta:Neka idu ovi debili što nas j.. ,njih je manje:sjasi:
Pre neki dan idem sa njive sa prskalicom ,kad u debeloj ladovini nova škoda i sve po prpisu mahne mi rukom i ja stanem.Dokumenta,kaže,pođite samnmom do kuće ne nosim dokumenta na njivu ako baš hoćete,kažem ja.Škoda već radi zbog klime (ladi koleginicu)sede i stvarno zamnom pravo u dvorište.Tu se već malo iznerviram(komšije gledaju šta će policija)pitam jesam li napravio neki prekršaj,ne jel me poznaješ ,kaže ne.E sad dodro pogledaj šta sve ovde ima kad si već došo,a onda pogledaj kolika je kazna kada trezan vozač ispravnog m.v.zbog gubitka kontrole udari u vozilo koje je parkirano pored puta i nikog ne povredi(materijalna šteta),jer sledeći put kada me bez razloga budeš zautavljao na ovakav način a ja NE BUDEM U ŽURBI to će se desiti:zli:
Nemoj tako da se ponašaš pred koleginicom (rasprava je trajala 30 minta i kola nisu gasili)i odoše iz dvorišta.
Posle par dana opet u drugoj ladovini stoji a ja kolima usporim baš da me konstatuje,ali okrenuo glavu na drugu stranu.
Hoću da kažem ako se guziš nije čudno da budeš j...
 
Ако та његова колегиница и даље буде седела у ауту када ти бубнеш у њега, неће бити само материјална штета.
Код нас за сад, све иде нормално на техничком, осим што кад сликају, на око све мора да буде по пс-у. Једино их једно време ебала писта од 70 метара што је нису имали, а сада ће их та иста писта доста успоравати, јер мора да најаве излазак на терен и чекају одобрење за излазак(ако сам га добро разумео).
Овај задњи пасус (од претходног поста) важи и за тебе

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da se ispravim u mom slučaju.Ne traži mi se homologacija nego ''utvrđivanje tehničnkih karakteristika''..isti q. al ajd,da budem precizan.
Kontaktirao sam ovlašćenog prodavca,da mi izda potvrdu,da probam ponovo sa njom,kaže može,cena 12.000 din+pdv.
 
Ajde mi sad objasnite zasto se svi nervirate kada vam milicija dodje u kucu ili vas doprati?Pa bolje da me milicija prati kuci nego ne daj boze popovi ili hitna pomoc.Ako te zaustave sta ima da se raspravljate sa njima posle vam svi krivi kada vas uhvate na zub nece licno taj policajac ali oce njegove kolege.Ima kod nas jedan kamiondzija mnogo kurcevit i tako hteo kolima da zgazi policajca jer ga je zaustavljao navodno bez razloga i sad trpi takav zulum da ni u poljski WC u dnu dvoriste ne sme da ide bez licne karte,a kamoli na ulicu da izadje.Zato lepo kulturno dobar dan i dovidjenja nista kurcenje sto ne jurite lopove,kriminalce i teroriste vec nas traktoriste "Lepa rec i gvozdena vrata otvara!".
 
druze sve je to lepo, al sto da mi trpimo njihovo 'kurcenje' kad nismo ni krivi ni duzni? sta, oni imaju pravo da rade sta zele a nas ko j*be
 
Ajde mi sad objasnite zasto se svi nervirate kada vam milicija dodje u kucu ili vas doprati?Pa bolje da me milicija prati kuci nego ne daj boze popovi ili hitna pomoc.Ako te zaustave sta ima da se raspravljate sa njima posle vam svi krivi kada vas uhvate na zub nece licno taj policajac ali oce njegove kolege.Ima kod nas jedan kamiondzija mnogo kurcevit i tako hteo kolima da zgazi policajca jer ga je zaustavljao navodno bez razloga i sad trpi takav zulum da ni u poljski WC u dnu dvoriste ne sme da ide bez licne karte,a kamoli na ulicu da izadje.Zato lepo kulturno dobar dan i dovidjenja nista kurcenje sto ne jurite lopove,kriminalce i teroriste vec nas traktoriste "Lepa rec i gvozdena vrata otvara!".
Eto lepo je napisano u dva posta ,jedan lepo objasnio kako treba zube pokazati a drugi kako se treba sagnuti jer tako manje boli,ja sam za prvi post,mene jedared zaustavio ja zaborvi pojas u ulicama,a svratio po neki kur u vet ambulantu,vraćao se predao janjce,i tu me u tim ulicama startuje pandur,i uvati se za pojas,ajd do kola ja sav drndav čizme nikakve,pantalone cepane,duks sa kapuljaču kineski pu prašine kapa bože sačuvaj(bila zima) a on me pita čime se bavim (ja sav nikakav,a prikolica puna brabonjaka)ja poludeo pa **greška jedan mislim sa ja ali odgovorih lepo i kulturno::muzičar,sviram kurcu:: e tu se on uvredi poče vikati nešto kao tu se ne sme psovati ,ja se osvrnuh nigde nikog i počeo sam se smejati konju (nikog ne psujem lično _-nikog ne vređam) dade da potpišem zapisnik otkinu ,ja se zahvalim i do viđenja.
Jebi si mater svoju.
 
Kao da oni neznaju da smo u takvim masinama jer moramo, a ne sto volimo, kad bi sve ispostovao sto traze mogao bi zube o klin i fa zivim od vazduha, a o prosirenju gazdinstva i porodice ni da pomislim.

- - - - - - - - - -

Nego, jel cuo neko nesto o tim pp aparatima, oce trebati to?
 
Evo ovako. Danas bio kog kolege Mindjušara, i između ostalog dotakli se teme registracije poljoprivrednih mašina. On mi reče da je sve registrovao pre jedno desetak dana i to sve bez ikakvih problema. Na Case traktoru ima prednju hidrauliku i teg koji nisu fabrički, na starom torpedu nema vrata, a na drugom torpedu sve živo izmenjeno koji je radio Ivan iz padine i sve je to prošlo bez ikakvih problema. Proverili broj šasije, broj motora, slikali, i to je to... Jedino šta mora je to da se zakaže tehnički pregled i mora da ima reflektujući trokut sa odsečenim krajevima, sve ostalo prolazi. Kamionska prikolica sa jednim točkovima (u originalu bili dupli) i nadogradnjom, manje prikolice sa ručno pravljenim stranicama i rinfuzom i šiberima sve je odrađen tehnički bez problema... Moje mišljenje, od ove godine je krenulo slikanje vozila a pre toga niko nije znao kako je to vozilo izgledalo, sada se pojaviš sa registrovanim vozilom na kojem odgovaraju svi brojevi i hoćeš da produžiš tehnički, nema niko pravo da te zajebava zašto je ovo ovako a nije onako ili ovo stoji tu a ne tamo i da zbog toga ne možeš odraditi tehnički... Tako da NE DAJTE DA VAS ZAVARAVAJU! Ja sutra zovem da zakažem tehnički pregled za moj 577 koji je radio Ivan pa kad završim javljam i lično svoje utiske.... Aj zdravo!
 
A na vecino kamionki da bi bili jedni tockovi mora da se menja ili osovina ili glavcina. Mozda oni neznaju kako je izgledali i mozda se prvi put slika, ali eto nek nrko dodje sa original 577 onom oklopnjacom kabinom dan pre tebe, i oni nauce kako ozgleda i onda se ne uklapa sa t ojim, pisem ovo samo primera radi, to isto mislim i na prikolice i sve ostalo. Komsija juce hteo reg.kombajn reko mu ovaj da dotera, a do tamo imamo 15 km. I sad cemo svi izgleda se vozikat tamo vamo i dok se sa zmajem ne dokotrljam ima da naletis na andjele plave i eo ti...
 
Pitao sam ga baš na tu temu, kaže nije od marta bio na forumu. Ne stiže... Dodje kući pogleda prognozu i to je to... Valjda će uspeti u skorije vreme malo da svrne ovamo...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Danas mi je traktor bez po' muke prosao tehnicki pregled, uredna elektro instalacija,trokut,oba retrovizora...npr nema onu nalepnicu 30km/h, nisu tegovi originalni i jos par sitnica...ali prodje iz prve.
 
Ako je traktor skoro tj pre par godina trajno registrovan, sa novom tablicom, saobracanjom i nalepnicom, da li mora da se radi tehnicki svake godine?
Na tehnickom mi rekose da i ovako mogu da vozim, ali da odgovaram ako se bilo sta na putu desi.
To mi nema logike obzirom da meni recimo mozda kocnice sada nisu ispravne, iako su bile pre godinu, dve, tri..
 
Svake godine moras da radis tehnicki,policija ako te zaustavi i nemas tehnicki placas kaznu i ides na vanredni.Polisu ne moras da imas ali ako ti se desi neka saobracajka i nisi kriv neces moci da naplatis stetu i jos ces morati da obestetis ostale ucesnike nezgode.
 
Svake godine moras da radis tehnicki,policija ako te zaustavi i nemas tehnicki placas kaznu i ides na vanredni.Polisu ne moras da imas ali ako ti se desi neka saobracajka i nisi kriv neces moci da naplatis stetu i jos ces morati da obestetis ostale ucesnike nezgode.
Mislim da nisi dobro rekao. Ako ti nemaš polisu a nisi kriv, tebi štetu isplaćuje njegovo osiguranje a njega to ništa ne košta jer ima osiguranje. Ako si ti kriv a nemaš polisu onda sve iz svog dzepa plaćaš...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Meni na mom traktoru istice tehnicki za 15 dana,ali ne mogu vise da uradim tehnicki dok ne kupim kabinu ili atestiran ram za traktor i zato sada po vrucini teram drva za zimu da iskoristim dok ne istekne.
 
Ovo bukvalno znaci da ko je registrovao kamionku do 12.02.2013. moze da odahne i da ce njegova moci bez problema da se registruje i dalje, a posle tog datuma moze samo da je vozi po ataru.
 
Nazad
Vrh