Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Samim tim kada se coveku registruje ili prikolica ili kamion ili auto drzava profitira a samom zabranom se trudi NE DA OLAKSA ZIVOT NJENOM COVEKU NEGO DA MU ZAGORCA ZIVOT BEZ POTREBE A SEBE LISAVA PROFITA.To je zato sto nasu drzavu ne vode domacini i ljudi koji bacaju akcenat na ekonomiju i smanjenje nepotrebne administracije koja nas ubi Sada bi bilo najbolje da zabrani na putevima automobile starije od 10 godina i da natera celu naciju da posegne za kreditima i da kupuje nove automobile i traktore.Ja bih voleo ako bi mogao neki pripadnik vladajuce stranke da mi objasni STA JE OVO I STA SE OVO RADI i u kom pravcu idemo ovo je KAO DA SE SURVAMO PREMA PROVALIJI U PREPUNOM AUTOBUSU A NEMA VOZACA
 
Pa sta bi vi hteli naravno da treba da se zabrani motorno vozilo starije od 10-15g da se krece drumovima ako nismo sposobni da imamo nov auto sta ce nam.Ovde je stavljen akcenat na celokupnu bezbednoist svih ucesnika u saobracaju zamisli sta moze da uradi vozac vozila starijeg od 10g koje nije po eu standardima ili traktor ili kombajn koji bi vec davnih dana trebao biti recikliran.Samo kod nas moze da se vozi i uvozi belosvetski krs i da se divlja po i ovako razvaljenim putevima pa kad se nesto dogodi uvek nam neko drugi kriv.Vidite koliko je to pametno odradjeno i kako mozete da kazete da drzava ne misli na nas gologuziju kad nam zabrane ove nase krsine stare po 10,15,a boga mi i 20,30godina da vozimo ici cemo peske i biciklima manje ce bidi zagadjen vazduh zatvaranjem svih vecih fabrika doveli smo ekologiju blizu savrsenstva jos samo ove nase krsine da sklonimo sa drumova i posto je setnja i voznja biciklom jedna od glavnih kardiovaskularnih terapija bicemo mnogo jaci i duze cemo moci da rintamo.Manje ce nam biti potrebni doktori internisti,kardiolozi,endokrinolozi i oni ce slobodno moci da idu u Nemacku,Austriju,i druge nezdrave drzave da rade,a nama ce se u zdravoj i ekoloskoj sredini zivotni i radni vek produziti. Drzava ce imati manje ulaganja u zdravstvo,putnu infrastrukturu,auto indrustriju i poljoprivredu i kao sto svevisnji nas av rece bicemo najpozeljnija zemlja za nekih 20-30g.za zivljenje.

- - - - - - - - - -

Da i da dodam da cemo pored najpozeljnije drzave za zivot biti i nasi proizvodi ce biti najtrazeniji jer ce biti 100% organski i ekoloski!
 
Ne znam da li si ironican ili ne, a verujem da jesi. Ja malopre registrovao auto. Toyota avensis 2001. god. Otisao bez ikakve veze i zaista je trajala procedura oko 45min, i zaista su gledali sve. Nisu mogli da nadju ni jednu zamerku za auto star 17 godina. Samim tim ovaj auto ne ugrozava saobracaj, ali putevi ugrozavaju njega, kao i gorivo koje ga pokrece.
 
Ne ugrozava saobracaj onaj od 10-15 god...vec onaj od 18god sto je juce polozio pa mu tata kupio auto 1.9,2.0 a jos chipovan da ide ko avetinja...
Sve ostalo im je slabo i sve su krsevi,a kad bude nedaj boze nesto napravio onda se vata za glavu...
 
Danas po drugi put nisam prošao na tehničkom pregledu za traktor.Prvi put,razlog je bio što je ćelava jedna prednja guma i što je razbijeno svetlo za tablice!!!Sanirano u roku 2 dana.Danas je problem što u saobraćajnoj dozvoli piše da traktor ima jedno sedište a u stvari ima i pomoćno sedište.Tako im i piše u specifikaciji...tako da moram uraditi homologaciju koja košta 10.000 din...eto kako zbog neke budale na tehničkom pregledu ili kucaljke u sup-u,rikneš lovu ni kriv ni dužan.
 
Sad se iznervira samo sto sam procitao post. Pa skini pomocno dok prodje tehnicki pa posle vrati!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ne može,jer da ga nema morao bih ga staviti jer tako piše u specifikaciji.
Inače,kod nas trenutno tehnički pregled za traktor i prikolicu može da radi samo AMSS jer niko drugi nema zaustavnu pistu od 70 m. koja im je potrebna prilikom provere kočnica...jbt. ko da avion registrujem.
 
Ako vec pise da treba dva sedista da ima onda samo treba saobracajna nova u koju ce da se ubaci taj podatak. Ne razumem kakva homologacija ako imas fabricko sediste i oni znaju da treba da ga imas?
 
Ne razumem ni ja,tj.razumem,traži se razlog da ti. uzmu pare.Ne može tek tako da se ispravi,nego mora neki tamo lik da utvrrrdiii da je to tako,i da platiš ni manje ni više nego 10.000 din...
 
Ja samo znam da vec registrovane traktore necu ni voziti na tehnicki, pa kad me zaustave bolje da se s njima raspravljam nego da skidam sve sa traktora i placam pitaj boga sta jer je njima dosadno
 
Poslednja izmena:
Danas po drugi put nisam prošao na tehničkom pregledu za traktor.Prvi put,razlog je bio što je ćelava jedna prednja guma i što je razbijeno svetlo za tablice!!!Sanirano u roku 2 dana.Danas je problem što u saobraćajnoj dozvoli piše da traktor ima jedno sedište a u stvari ima i pomoćno sedište.Tako im i piše u specifikaciji...tako da moram uraditi homologaciju koja košta 10.000 din...eto kako zbog neke budale na tehničkom pregledu ili kucaljke u sup-u,rikneš lovu ni kriv ni dužan.

Ne treba ti homologacija za fabricko sedite jer je kao fabricki ugradnjeno vec homologovano.Kontaktiraj proizvodjaca da ti da neku pismenu potvrdu da je sediste fabricko a to ce uraditi po oznakama na istom i sa tim papirom pravac na tehnicki, homologacija nema rok trajanja i niko nema prava da trazi dodatnu homologaciju,dakle kontaktiraj proizvodjaca i uzivaj :cool:

A sranje je napravio sluzbenik koji je u saobracajnu upisao da ima jedno mesto za sedenje i svakako ces morati novu saobracajnu da vadis.

Ali kakva crna homologacija za fabricku ugradnju :haha:
 
Pitao sam ih,da dobijem potvrdu od ovlašćenog distributera,kaže ne može.Pitam jel može da tražim iz Engleske potvrdu,kaže ne može.
 
Au, koja luda kuca. Kod mene na Zetoru u staroj saobracajnoj je pisalo da ima dva mesta za sedenje a ustvari je imao samo vozacevo sediste. Kada sam ga registrovao na nove table cimali su me sto nemam drugo sediste.
 
Pitao sam ih,da dobijem potvrdu od ovlašćenog distributera,kaže ne može.Pitam jel može da tražim iz Engleske potvrdu,kaže ne može.

Da izvines sviraju kur*u, ako ti proizvodjac izda potvrdu da je to on ugradio i da ima homologaciju ne postoji tehnicki koji tako nesto sme da odbije jer je kao takvo proizvedeno i legalno uvezeno u Srbiju dakle nije ovo skola za pacice male pa sta je nekad moglo sad ne moze.

Dakle nabavi ti potvrdu od proizvodjaca i uzivaj.
 
Da izvines sviraju kur*u, ... dakle nije ovo skola za pacice male pa sta je nekad moglo sad ne moze.
Ako nije... zašto onda ne mogu da koristim kamionku kojoj sam uradio sve što je traženo i registrovao je na zelene table?
Dalje:
Postoji li statistika koja obrađuje koliko je saobraćajki izazvano npr. autima koji nemaju bočne ukrasne lajsne (kao moj reno 4)?
Ili koliko je učešće u saobraćajkama traktora sa modifikovanim haubama (kao one iz Padine)?
I šta će sad oni?
Ja mislim da oni nas ... u zdrav mozak.
A sve da zaboravimo na jad u kojem smo . Gde oni misle da mi živimo?

Mislim da su preterali.
Dobre kočnice, dobre gume i dobra signalizacija.
Ostalo ne treba da bude njihova briga.
 
To uopste nije toliko strog zakon koliko su tumacenja losa i koliko pojedinci na tehnickim pregledima oce da zajebavaju. Recimo to za bocnu lajsnu na kolima ukoliko hvali nije nikakav problem, ali kad naletis na nekog nedokazanog onda moze da te zeza. Skoro sam gledao neku fronteru ima onaj bul bar i pragove, cevuljine neke opasne i uglavnom je registrovao covek po novom. Dok kod nekih ni fabricki krovni nosaci ne prolaze.
 
Nazad
Vrh