Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Trebalo bi da je par stotina dinara, ako nisu nešto i tu zakukuljili...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da ce to biti kao i sa putnickim vozilima dobices papir sa kojim ne mozes preci preko grane na kojem pise da vazenje saobracajne je jos dve godine da te zaustavi nasa policija!Trenutno se to bezvredno produzenje ne placa jedino ako ides preko granice onda moras da menjas saobracajnu!
 
Ja sam pre 20-tak dana registrovao prikolicu, tablica,saobracajna i polisa 3300 dinara,a tehnicki za istu 3000 din. Strasno koja otimacina,imao je 5 minuta posla oko nje i skljocnuo 5-6 slika i gotovo.
 
Imam 6 vozila koja idu u saobrcaj i tehnicki su mi ispravne i ne palniram im placati da bi mi dali njihov beli papiric,isplativije je pocastiti policajca i teraj dalje.
 
Kakva su pravila i iskustva sa tehnickih pregleda ko je radio za pomocna sedista u kabini traktora? Da li moraju da imaju sigurnosni pojas, da li i njih slikaju?
 
Imam 6 vozila koja idu u saobrcaj i tehnicki su mi ispravne i ne palniram im placati da bi mi dali njihov beli papiric,isplativije je pocastiti policajca i teraj dalje.
Ti nisi tehnicki ispravan ako ne prodjes tehnicki pregled i nemas dokaz. To je dobro dok se narodna milicija ne navikne pa pocnu dolaziti svaki dan

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nema više narodne milicije (tada se znalo reda), sada je samo policija (u službi "vlasti") ::sramota::...

- - - - - - - - - -

Čujem od nekih, da dosta njih vozi vozila (ne poljoprivredna, i ne u mom kraju, jer smo takvi kaki smo) kojima je istekla registracija pre više godina, jeftinije im je da plate kada ih zaustave, nego da registruju. A mi koji smo pošteni, budale, uvek najeb...
 
Manji problem kod kazne je novčani iznos. Ja sam iskusio. Evo imam zabranu 3 meseca za traktor i 6 poena :(

btw Sreo sam u gradu tog policajca što mi je pisao prijavu. Dečak vozi strašan krš od automobila. Branik razlupan, od maglenke ostala samo rupa... Baš me zanima ko će da ga kazni. Realno, on nema ispravne uređaje za osvetljavanje puta. To se tako zove. O kočnicama i luftovima na trapu mogu samo da nagađam.

Ovi kojima ističe saobraćajna verovatno će dobiti papir za još dve godine, kao za auto, osim ako na tablici ima ČĆŠĐŽWY...
 
Manji problem kod kazne je novčani iznos. Ja sam iskusio. Evo imam zabranu 3 meseca za traktor i 6 poena :(

btw Sreo sam u gradu tog policajca što mi je pisao prijavu. Dečak vozi strašan krš od automobila. Branik razlupan, od maglenke ostala samo rupa... Baš me zanima ko će da ga kazni. Realno, on nema ispravne uređaje za osvetljavanje puta. To se tako zove. O kočnicama i luftovima na trapu mogu samo da nagađam.

Ovi kojima ističe saobraćajna verovatno će dobiti papir za još dve godine, kao za auto, osim ako na tablici ima ČĆŠĐŽWY...
Ja uradio tehnicki za traktor i prikolicu, 3000din i 2500 dinara +osiguranje 4500 dinara za traktor od 85ks.Sto se tice slova na tablici, kod mene ima tih slova ali posto je trajna registracija kazu nema veze. Bila guzva na tehnickom, puno zakazanih traktora. Ljudi rade tehnicki jer je milicija pocela da kontrolise.
 
I dalje se raspitujem oko tehničkih uslova za registraciju traktora i kaže mi jedna gospođa na tehničkom da treba da imam sijalicu za tablicu,trougao i retrovizor.Pitam ja gde da stavim retrovizor kad nema kabine, a ona sleže ramenima ali zna da i to treba.
 
Danas čujem da traktor ne može imati izmešten akumulator napolje izvan maske a ispred hladnjaka (npr 577 st. tip) kao što mahom svi izmeste kod IMT-a, stepenica za ulazak u traktor mora biti fabrička..... I tako slične perverzije. Jbt znači bolje je da udišem ona isparenja od akumulatora i da se strmopizdim kad izlazim iz traktora nego da prepravim nešto što ne valja?
 
Nije za temu ali da kažem.
Odvukao auto prikolicu na tehnički pregled. Sve je u redu ali ne može da pređe tehnički pregled jer nema Maglenku. Država je donela neki novi propis sve prikolice registrovane prvi put posle 1.1.2011 ( prikolica je 1990godište išla na treću tablu uvek, a ono kada se prelazio na nove tablice upisali da je to i datum prve registracije svima u saobraćajne ) moraju da imaju ugrađenu maglenku i naravno da bude spojena tako da kada se upali maglenka na autu tad da sija i na prikolici. Banana država što bi se reklo.
 
Ne bi me čudilo da kad bi rekli da lampa za maglu mora da bude atestirana,a ugradnja isključivo da se izvrši u ovlašćenom servisu.
 
I još jedan šlag na tortu,a to je da kad kupiš ram sa dobijenom potvrdom da je atestiran i sa pločicom,tu nije kraj. Za montažu tog rama(probušiti po jednu rupu na blatobranu i zavrnuti šaraf i dole na trubi zavrnuti dobijenu metalnu plačicu sa šarafima, e onda treba imati i atest za ugradnju - da je ugradnja izvršena po svim tehničkim propisima.Majko moja,znači teraju čoveka da odustane od registracije i da ide u sivu zonu.
 
Sad sam se vratio sa neuspesnog teh.preglda,jer u staroj saobracajnoj za IMT 539 nije upisana radna zapremina motora.
 
Nazad
Vrh