Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Јавиће се члан, само да га региструје....тј. прође технички
ca36482b3036508c1c664246b2a6f63c.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Tek sad sam video sliku ,sa zakasnjenjem javljam se ::spreman na sve::
 
Лелееее ја већ и заборавио да сам ово фоткао

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Postovane kolege u petak 9.11. Skupstina Srbije bi trebala da usvoji Zakon o izmenama i dopunama zakona o bezbednosti saobracaja.Pregledajuci predlog zakona na Internetu,nadjoh neke izmene koje se odnose i na nas.Dakle to glasi ovako:

lan 264.
Redovni tehnički pregledi su godišnji i šestomesečni.
Redovnom godišnjem tehničkom pregledu vozilo se podvrgava pre upisa u jedinstveni registar vozila, odnosno izdavanja registracione nalepnice. Ovaj tehnički pregled se može izvršiti do 30 dana pre podnošenja zahteva za upis u jedinstveni registar vozila, odnosno zahteva za izdavanje registracione nalepnice.
Izuzetno od odredaba stava 2. ovog člana, vozilo proizvedeno u godini pre, odnosno u godini kada se registruje, podvrgava se sledećem redovnom godišnjem tehničkom pregledu najkasnije nakon dve godine od dana prve registracije u Republici Srbiji, a priključna vozila za traktor namenjena za obavljanje radova ne podležu redovnom godišnjem tehničkom pregledu. IZUZETNO OD ODREDABA STAVA 2. OVOG ČLANA, NOVOPROIZVEDENO VOZILO (VOZILO KOJE JE PROIZVEDENO U GODINI KOJA PRETHODI DATUMU PRVE REGISTRACIJE, ODNOSNO U GODINI KADA SE PRVI PUT REGISTRUJE), KOJE JE PRVI PUT REGISTROVANO U REPUBLICI SRBIJI, PRVOM REDOVNOM GODIŠNJEM TEHNIČKOM PREGLEDU PODVRGAVA SE NAJKASNIJE NAKON DVE GODINE OD DANA PRVE REGISTRACIJE. PRIKLJUČNA VOZILA ZA TRAKTOR, NAMENJENA ZA OBAVLJANJE RADOVA, NE PODLEŽU REDOVNOM GODIŠNJEM TEHNIČKOM PREGLEDU.

Ako ovo dobro razumem,novi traktori i traktorske prikolice idu najkasnije na tehnicki pregled dve godine od izdavanja reg. nalepnice.A nulti tehnicki se ne radi.Obzirom,koliko su digli cene tehnickog pregleda (za traktorsku prikolicu od 3 do 10t nosivosti,pregledi su cak 10 hiljada dinara!) ovo je ipak neka usteda za ljude koji su se ponovili...Drzava casti....:haha::haha::haha::haha: ,al samo ako si tajkun ili bar tajkuncic u svom zaseoku....:haha:.


Član 111.
Vozilo koje se upotrebljava prilikom izvođenja radova, odnosno aktivnosti na putu, a naročito za gradnju, održavanje puteva, električnih, poštanskih i drugih uređaja i instalacija, pružanje pomoći na putu, za odnošenje oštećenih, neispravnih i na nedozvoljenom mestu parkiranih vozila, kao i za održavanje komunalnog reda, mora da ima uključeno žuto rotaciono ili trepćuće svetlo, dok se ti radovi, odnosno aktivnosti, obavljaju na kolovozu ili u blizini kolovoza.
U saobraćaju na putu, uključeno žuto rotaciono ili trepćuće svetlo mora da ima:
1) vozilo koje prelazi propisane dimenzije, odnosno vozilo na kome teret prekoračuje dozvoljene dimenzije i vozilo koje prati takav prevoz kada je to određeno u dozvoli za vanredni prevoz,
2) traktor noću, kao i u uslovima smanjene vidljivosti,
3) radna mašina noću i u uslovima smanjene vidljivosti.,
4) VOZILA PRIVATNOG OBEZBEĐENJA, KADA VRŠE POSLOVE PRATNJE I OBEZBEĐENJA TRANSPORTA NOVCA I VREDNOSNIH POŠILJAKA.
Žuto trepćuće ili rotaciono svetlo može da se upotrebljava na vozilu kao upozorenje za prinudno zaustavljeno vozilo, saobraćajnu nezgodu, priredbu na putu ili drugu prepreku na putu.
Vozač koji se susretne sa vozilom na kome su uključena žuta rotaciona ili trepćuća svetla, dužan je da poveća opreznost i prilagodi brzinu i način kretanja svog vozila.
Upotreba žutog rotacionog ili trepćućeg svetla dozvoljena je samo u slučajevima predviđenim ovim zakonom.





Ovo se odnosi na rotaciju,rotaciju ne mora imati traktor ukoliko nije noc i nije smanjena vidljivost na putu.
 
Grešiš. Mora je imati i na zahtev drugara u plavom da je uključiš ista mora da radi.


Pa to se podrazumeva.Kao prva pomoc,druga signalizacija,itd.Ali,ako dodje do udesa traktora na kome nije postavljena rotacija u uslovima pune vidljivosti,sa drugim vozilom,nece se uzeti u otezavajucu okolnost vozacu traktora jer nije imao rotaciju,kao sto bi mu se uzelo da vozi pod dejstvom alkohola,bez obzira ko je nesrecu izazvao.
 
Siniša mislim da nisi u pravu ako se ovo primenjuje doslovno kako je napisano(a zakon je upravo to),znači ako je noć ili magla a nemaš rotaciju nesmeš da se nalaziš na putu.Isto je i sa zimskim gumama.:ppozdrav:
 
Možda i jeste tako ali ako se dobro sećam radno(a) svetlo mora biti ugradjeno i na zahtev policajca da ga upališ, mora biti ispravno. Pa ako treba radno onda treba i rotaciono. Ok,možda i nisam u pravu. Ustvari najviše zavisi od toga koji plavac će te zaustaviti.... Onaj koji zna ili onaj koji ne zna šta treba a šta ne treba da imamo na traktoru. Mene je jedan zaustavio usred bela dana i pita zašto nisam uključio rotaciju? Reko zato što ne treba. Kaže a ko mi to reko? Vaš glavni i odgovorni kad smo imali zajednički sastanak sa policijom u vezi novog zakona,rekoh mu. Tu se on uzgrebe i počne da mi traži prsluk,prvu pomoć,svetla da pregleda.... Srećom sve sam imao i sve mi je radilo ali kaže pisaće prijavu za rotaciju jer je bar njih 20 tako kaznio. Piši,kažem ja njemu. I kad je video da sam zapenio,vratio mi podatke i kaže ubuduće koristi rotaciju. Dođem kući i onda se setim da zovnem policiju i pitam ko je u pravu. Dežurni mi se javio i nije znao da mi kaže da li treba ili ne treba koristiti rotaciju danju kada traktor+oruđe (u mom slučaju traktor+ dve prikolice) nije van gabarita.
 
Rotacija nikad nije bila obavezna u uslovima dobre vidljivosti, osim kad je magla i mrak. Dnevna setva su obavezna za sve.
 
Rotacija se ukljucuje kad je smanjena vidljivost (noć, magla) i/ili ako je vozilo van gabarita. Jesam li u pravu? A ako se ne varam, ako se vuče npr. berač onda rotacija treba da je na njemu a inace na traktoru na najvišoj/ najisturenijoj tački.
 
тако је друже Драшко......у преводу, ротација ти не треба једино дању при доброј видљивости, када је трактор соло без иједног прикључка или вуче приколице, у сваком другом виду треба ротација.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Važe još do kraja godine,od sledeće neće više važiti. S 'proleća će se sve morati ponovo registrovati na nove table.
 
Da sve što je na starim tablama moraće da se ponovo registruje na nove,kako će to izgledati nemam pojma ali još jedno na žalost veliko sranje...
 
Јел зелене старе таблице важе оне са звездицом?Као и старе саобраћајне пише трајно јбг...

Važe.
Pre dve nedelje me zaustavljala policija i za traktor nisu ništa rekli ali za neregistrovanu prikolicu su mi pisali prijavu. Biće mi to prvi prekršaj u vozačkoj karijeri od 14 godina i par stotina hiljada pređenih kilometara. :(
 
Nije tajna ali još uvek nisam dobio poziv za suđenje.
Zakon kaže 20 do 40 hiljada, 6 poena i zabrana upravljanja traktorom (ne sećam se koliko).

Inače uhvatili su me tako što me prijavio komšija s kojim sam u lošim odnosima. Zaustavili su me iz vozila u pokretu, pitali jel si ti taj i taj. Reko jesam. E onda čekaj da se okrenemo.... I tako. Sreli su bar 5 traktora pre nego što su naišli na mene. I dok su me kontrolisali, prolazili su očigledno neispravniji od mene. Ali ne, bitno da su ispunili želju svog doušnika :D Idemo dalje ;)

ps.: Kupujem registrovanu traktorsku prikolicu od 4t, jednoosovinku.
 
Nije tajna ali još uvek nisam dobio poziv za suđenje.
Zakon kaže 20 do 40 hiljada, 6 poena i zabrana upravljanja traktorom (ne sećam se koliko).

Inače uhvatili su me tako što me prijavio komšija s kojim sam u lošim odnosima. Zaustavili su me iz vozila u pokretu, pitali jel si ti taj i taj. Reko jesam. E onda čekaj da se okrenemo.... I tako. Sreli su bar 5 traktora pre nego što su naišli na mene. I dok su me kontrolisali, prolazili su očigledno neispravniji od mene. Ali ne, bitno da su ispunili želju svog doušnika :D Idemo dalje ;)

ps.: Kupujem registrovanu traktorsku prikolicu od 4t, jednoosovinku.


Kad su takve stvari u pitanju nikada ne mozes biti siguran ko je te prijavio.A i panduri su cudno postupili,bez obzira ako si prijavljen,mogli su te preppznati po broju tablica traktora.A ne da te pitaju,jesi li ti taj i taj.

Polovne jednoosovinke sa papirima nisu bas ni jeftine,pogotovo ako su u iole dobrom stanju.Bolje ti je da ides na novu pa da konkurises za povracaj,ako budu subvencionisali prikolice 2019.Dobio bi novu po ceni polovne.
 
Ja uopšte nemam dilemu oko toga ko je prijavio. Čim su mi rekli, odmah sam znao jer samo s tim "čovekom" smo u zavadi već skoro 20 godina. On ne radi ništa i samo piše prijave ili zove telefonom policiju. Najviše protiv moje porodice ali ni ostale komšije nisu pošteđene iako se od njega svi sklanjaju. Ukratko, ne daj Bože nikome da takvog kavgadžiju ima u blizini.

Što se kupovine tiče, slično sam i ja razmišljao. Ovih dana gledam oglase. Ponuda polovnih je gotovo nikakva. Čak sam bliži odluci da uzmem novu pa makar i ne dobio subvenciju. Inat je čudo :)

Za 14 godina ni jedan jedini prekršaj nisam imao. Sva vozila su mi relativno mlada, potpuno ispravna, nove gume itd. Jedino ta prikolica nije registrovana jer dokumentacija je zagubljena, a prvi smo vlasnici. Bukvalno jednom ili dva puta godišnje izađe na asfalt. Ja ne sporim da sam kriv ali način na koji sam uhvaćen je jako bolan i izaziva ogorčenost. Svaki dan gledam gomilu traktorista koji se nesmetano voze glavnim ulicama, čak i po mraku neosvetljeni...
 
Nazad
Vrh