Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Е Боки ова ти је ка у Његуша

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Danas me policija zaustavi sa cisternom za osoku i pita zasto cisterna nije registrovana.Ja mu kazem da ne moze da se registruje jer nemam papire od nje kupio je polovnu.Kada sam dosao kuci nazovem amss i covek mi kaze da se cisterna za osoku ne registruje da tako pise u zakonu kao i vucene tanjirace,kolica za heder,vucena prskalica itd.Kakva je situacija u drugim selima jel se kod vas registruje?
 
meni nov traktor nisu hteli za puste na tehnicnom jer nisam imao trougao sa katadiopterima. svasta nesto novo u zakonu
 
Ja sam dva puta odtao bez dozvole i dobio 6 poena bas zbog te cisterne... onda smo kupili novu i registrovali...
 
Auuuuuuuu...sta sve novo nakarikase za obnovu registracija traktora i prikolica...milina,ko u Nemackoj da zivimo...a o deracini necu ni da pisem...
 
Pa meni je sudija rekla da sam TERORISTA NA DRUMU
nisam imao dokumenta, traktor I 3 prikolice nemaju tehnicki Ni osiguranje, vozio sam bosonog bez majice sto nesme mada za majicu nisam znao da nesme bez nje, imao sam svetla I kocnice!!!


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Koliko znam,u papučama i bez majice nikad nije smelo da se vozi.

Šta je sad to novo potrebno za registraciju traktora i prikolica?
 
Jednog lika u selu zaustavi policija i kada su videli traktor počnu vikati: Pa jesi ti normalan?! Na šta liči ovaj traktor? Kako takav ideš u saobraćaj? Nemaš ni svetla,ni rotaciju,vidi kabinu! Gde su ti vrata,stakla? Kaže lik: Znam,znam... Al' motor je dobar! :)
Ne znam da li je istina ali poznavajući ga... verovatno jeste.
 
Koliko znam,u papučama i bez majice nikad nije smelo da se vozi.

Šta je sad to novo potrebno za registraciju traktora i prikolica?
Ne znam bas sve u detalje,ali koliko sam cuo...
Sare sve iste na osovinama,klocne i pp aparat su obavezni...levi i desni retrovizor,cistac za blato,sajla...i ima jos kojekakvih izmisljotina,ali nemam volje da ih se prisecam...uglavnom ceo list papira peripetija da uzmu pare...80% ljudi ni u ludilu ne moze ispuniti ove zahteve...a biti poljoprivrednik u ovoj drzavi sve vise postaje luksuz,koliko god to glupo zvucalo.
 
Nisam bio u papucama vec bos
cela veka leti vozim bos, I motor I auto
A to za sare na gumama I ostalo to je glupost, pa retko ko ce preci tehnicki

Pozicija kocnice rotacija I VATRA

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas niko ne gleda ni dali imas tablice na traktoru na prikolicama jos manje,tehnicki i osiguranje niko ne radi.
Vecina nas vozi na stare tablice,nove samo na masinama koje su skoro kupljene ili nasledjene pa prilikom prevoda morale da se zamene
 
Ovde su mnogi morali da prodaju ili rashoduju, prikolice I traktore za koje nisu mogli dokazati poreklo, ja sam jednu ZVIJEZDA NASICE kiper morao da prodam u bescenje nikad nije bila registrovana,
Kocnice na prikolicama su obavezna stvar, svetla I rotacije, svetla na sejacicama,balirci,beracu kukuruza, rasipacu djubriva, kemperici,
Sa kombajna se odkacuju adapteri I vuku na prikolicama,
Kazu da nista sire od 275cm nesmes vuci, I nista vislje od 420cm

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice svetla neki imaju a neki nemaju,ti kojima nerade ili ih nemaju stvarno ne voze nocu,danju ih niko ne dira.To ti je sto se tice traktora i prikolica a na prskalicama,rasipacima i sejalicama nema niko(ako neko i ima ne koristi),na beracima mozda pet posto
Adapteri se otkace samo prilikom zamene ili naravno nekog kvara
 
Nazad
Vrh