Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ako ne uspem da odradim tehnički ovako, radićemo atest... Gledao sam na sajtu agencije za bezbednost saobraćaja da ako je prepravke na vozilu izvšilo fizičko lice onda treba da napišeš izjavu da su prepravke radjene u lične svrhe i da si sa tim prepravkama povećao bezbednost vozila, i sa tom izjavom možeš odraditi atest...

Nešto ne verujem da je tako jednostavno. Čak i da jeste, treba ti saglasnost proizvođača koju ne možeš da pribaviš. Daj Bože da uspeš, izveštavaj nas.
 
Registruješ drugog sedmaka,jedna tablica na njemu a drugu tablicu na ovog restajlinga.Samo da ne idu zajedno saobraćaj.
 
Nešto ne verujem da je tako jednostavno. Čak i da jeste, treba ti saglasnost proizvođača koju ne možeš da pribaviš. Daj Bože da uspeš, izveštavaj nas.
Ako fabrika ne postoji može da izda mašinski fakultet saglasnost... U svakom slučaju ko je napisao teraj na drugo mesto mislim da je bio u pravu... Do kraja nedelje ću znati jel prošao tehnički redovno.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jel registracija na dva svedoka vise nije moguca?
Moguce je i dalje,samo kod nas moras da povedes zenu i dva svedoka kod maticara da se registrujete a u nekim zemljama mozes i decka i dva svedoka...
Salim se malo,prosto nisam mogao da se suzdrzim.Registracija vozila na dva svedoka je zavrsena 31.12.2016
 
Poslednja izmena:
Danas dobio informaciju od vrlo upućenog čoveka, ako je datum prve registracije traktora pre 2014 (ima i tačan datum ali nisam zapamtio, znam samo da je 2014) prolazi tehnički bez obzira na bilo kakve izmene na traktoru...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zato što na tehničkom rade neupućeni ljudi... Zakazano za subotu na drugom mestu pa ćemo videti...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ajde ja na mog sedmaka ocu nabacit kabinu od torpeda i oborit masku... samo mi fali da to nece moc da prodje...
 
Svaka promena na vozilu koja odstupa od fabričkog stanja podleže atestu
a da bi uradio atest treba ti saglasnost fabrike i ovlašćena radionica da odradi te promene
kabina na traktoru ili ram mora biti homologovana , odnosno treba da ima pločicu sa podacima od firme koja je tu kabinu izradila i da je namenjena za taj tip vozila
a onaj famozni datum je 19.04.2014 početak izdavanja uverenja
što se tiče prikolica , rinfuz ne bi trebao da utiče na ispravnost pod uslovom da ne izlazi iz gabarita vozila
 
I ako tamo može a ovde ne ko je lud? Tumače pravila kako im se ćefne. Nadam se da ćeš na drugom mestu uspeti.

Odem kod prvog, on kaže moraš da imaš na zadnjoj strani trokut sa odsečenim ivicama. Odem kod drugog, kaže ne mora ništa imaš štop lampe i to je to. Odem kod trećeg, kaže moraš da imaš one male trouglove crvene i na levoj i na desnoj strani... Ajd sad ti budi pametan!!!
 
Svaka promena na vozilu koja odstupa od fabričkog stanja podleže atestu
a da bi uradio atest treba ti saglasnost fabrike i ovlašćena radionica da odradi te promene
kabina na traktoru ili ram mora biti homologovana , odnosno treba da ima pločicu sa podacima od firme koja je tu kabinu izradila i da je namenjena za taj tip vozila
a onaj famozni datum je 19.04.2014 početak izdavanja uverenja
što se tiče prikolica , rinfuz ne bi trebao da utiče na ispravnost pod uslovom da ne izlazi iz gabarita vozila
Pa neka je homologuju, ko im brani sad na torpedu je dobra a zamenis je na drugi onda ne valja kakva su to pros....vanja. ili posto je 82 god. moze bez nje da ide, ma stvarno teraju mak na konac.
 
Odem kod prvog, on kaže moraš da imaš na zadnjoj strani trokut sa odsečenim ivicama. Odem kod drugog, kaže ne mora ništa imaš štop lampe i to je to. Odem kod trećeg, kaže moraš da imaš one male trouglove crvene i na levoj i na desnoj strani... Ajd sad ti budi pametan!!!

Pa ja oteram auto prikolicu na tehnički i kažu mi to ne radimo jer treba poligon za ispitivanje naletne kočnice. Odem kod drugog, on je utera na valjke, ubaci kola u rikverc i snimi dijagram kočenja :D
 
Sad da se proslavi...

d87727cce400f413bfa8ca57c38404bb.jpg
 
Nazad
Vrh