Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ajd brzo, da ne trazim, ako neko moze da napise... Sta treba od obavezne opreme za traktor, i koliko traje tehnicki?
 
Jel neko kacao nove table,ne mogu da napisem tablice kolike su.Zanima me gde da okacim zadnju na 539.Na krilo ne moze od stopaljke,ako stavim ispod skoro dodiruje tocak
 
koja sreca da se ovi iz ministarstva nisu setili da i traktor ima tockove ! - sad bi na tehnicki pregled nosili i rezervni tocak tj. dva. :)
 
Ružne i prevelike nove tablice. Ja stavio na 558 na sedište jer nemam kabinu. Mislio da proširim onu ploču na krilu gde treba da ide ali opet bi smetalo zbog veličine, ni da je oustam unutra ni napolje preko točka. A napred pokrila više od pola maske na traktoru. Sad će malo smanjivati protok svežeg vazduha u hladnjak pa moramo pripaziti na temperaturu u većim naporima leti kad je i inače vrućina.
 
pa kao da registrujemo avion pa da se vidi sa 2 kilometra...vidim ni kod suseda nije bolja situacija...
i stare su bile povelike ali sa ovim preteraše
10x30 bi bilo sasvim dovoljno,čisto da se "obeleži" traktor
 
Ja u Hrvatskoj sam prije nekih 2 tjedna tjerao na Tehnički pregled 2 traktora...znači samo godišnji tehnički, ništa nije išlo nanovo, izašlo me nekih 1350 kn, znači manje od 200€

Evo i mašina spremnih za tehnički :osmeh:

Slika2037.jpg

Slika2042.jpg
 
Kolega, od kad to tvoj 539 ima sve sajbe na kabini?!? Znam da su stakla bila porazbijana kad sam zadnji puta vidio sliku tvog 539...
 
Kolega Bobo, ma 539 je sređen sad ko novi iz trgovine:osmeh:

Još lani smo stavili sve šajbe koje su bile razbijene, sredio sam instalacije, evo prošli tjedan je bio kod majstora na kalanju, sređeno je kvačilo i sređen je spoj na zvonu, za sad ni kapi ulja pod njime, nadam se da bude i ostalo. Poštelani su ventili i tako to, sad radi ko urica.
 
u ponedeljak sam registrovao traktor,znaci odjava i kupopradajni ugovor,njihova overa oko 1800,00 din. i u agenciji sa sve tehnickim oko 7200,00,ukupno 9000,00 dinara,neke taxe su ukinute pa je sad malo jevtinije,dobio nove tablice i potvrdu,a saobracajnu za 15 dana,registracija je trajna !
 
Da li neko može da mi kaže šta je od dokumentacije potrebno za registraciju novog traktora, prva registracija?
 
[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD]POSTUPAK REGISTRACIJE NOVIH TRAKTORA JE SLEDEĆI :

TRAKTOR SA ZELENIM TABLICAMA
UKOLIKO SE KREĆE SAMO PO OBRADIVIM POVRŠINAMA (NJIVI) PLAĆA:

  • Republičku administrativnu taksu
  • Saobraćajnu i tablice

TRAKTOR SA BELIM TABLICAMA
UKOLIKO SE UKLJUČUJE U SAOBRAĆAJ PLAĆA:

  • Republičku administrativnu taksu
  • Saobraćajnu i tablice
  • Javne puteve


NAPOMENA:Komunalna taksa i porez na upotrebu motornog vozila se ne plaćaju. Polisa autoodgovornosti se obračunava po tarifi za vučno vozilo.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Ako nekome budem mogao da pomognem mojim primerom.

Malopre sam registrovao traktor koji sam kupio pre 10ak dana.

Zetor 5711 40kw tj 55ks iz 1976.

Kupoprodajni ugovor (overa): 1000 din
Tehnicki pregled: 1500 din
_____________________________________
2500 din

Registarske tablice: 569 din
Saobracajne tablice nalepnica : 1212 din
Saobracajna dozvola: 673 din
Nalepnice za unutrasnju upotrebu: 215 din
Polisa osiguranja: 1815 din
__________________________________________
4484 din
+ overa i tehnicki 2500 din
__________________________________________
6984 din

Rekose mi da je prilikom promene vlasnika i saobrajne potrebno i osiguranje koje sam platio, a kasnije nije potrebno vec se uzima ako treba i kome treba.
 
takse koje su ukinute pri registraciji
1-administrativna taksa
2-naknada za upotrebu puteva
3-ekološka taksa
 
Nazad
Vrh