Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Cuti i plati ne cackaj mecku. Verovatno ce te kazniti minimalnom kaznom, a ti podaci koje su policajci naveli u zapisniku tebi ne umanjuju krivicu.
 
Bolje se ne buni mozda se sudija sazali kazi kako radis da bi zavrsio studije i nemoj bas napirlitan ici u sud nego onako malko se obuci prosto i seljacki kazi jbg nemam odakle moram raditi ako me rebnete odose moje studije do djavola nikada ih necu zavrsiti.Jbg glumi kad ti je vec zapisnikom dozvoljeno ja sam imao jednu situaciju gde sam izazvao udes kolima i to direktan sudar zbog divljanja i policajac koji je vrsio uvidjaj tako sacinio zapisnik kada je sudinica procitala pocela da se smeje i pita gde li je ovaj skolu zavsio ili kurs.Epilog ja prosao extra platio kaznu 5 ili 6 crvenih inace sam trebao i bez vozacke da ostanem zbog nasilnicke voznje.
 
haha ovo sa odevanjem ću definitivno da isprobam :osmeh:


[FONT=&quot]Dobije čovjek poziv iz Porezne Uprave. Zovu ga da se osobno[/FONT]
[FONT=&quot]pojavi i da izjavu, jer im se čini da je premali iznos zarade[/FONT]
[FONT=&quot]prijavio na ime poreza.[/FONT]
[FONT=&quot]On prvo ode kod svog knjigovođe te ga upita za savjet, kako se[/FONT]
[FONT=&quot]obući kada ide u Poreznu upravu!...[/FONT]
[FONT=&quot]- "Obuci svoje najstarije odijelo, da izgledaš sirotinjski, tako će se[/FONT]
[FONT=&quot]oni uvjeriti da nemaš novaca,[/FONT]
[FONT=&quot]i da su pogriješili kod razreza poreza! Oni vole misliti kako[/FONT]
[FONT=&quot]gospodare tuđim životima!"[/FONT]
[FONT=&quot]Za svaki slučaj ode i kod svog odvjetnika, pa i njega upita za[/FONT]
[FONT=&quot]savjet za istu stvar.[/FONT]
[FONT=&quot]"Obuci svoje najbolje odijelo, da izgledaš gospodski, tako će oni[/FONT]
[FONT=&quot]pomisliti kako ih ti uvažavaš i cijeniš,[/FONT]
[FONT=&quot]pa će se onda možda smilovati i umanjiti ti porez... Znaš, oni vole[/FONT]
[FONT=&quot]misliti kako su najvažniji na svijetu!"[/FONT]
[FONT=&quot]Čovjek totalno zbunjen, ode konačno i kod svećenika,[/FONT]
[FONT=&quot]pa i njega pita za savjet![/FONT]
[FONT=&quot]"Ispričati ću ti jednu priču!", kaže svećenik.[/FONT]
[FONT=&quot]"Uoči svadbe, mlada upita svoju majku, kakvu spavaćicu je[/FONT]
[FONT=&quot]najbolje obući za prvu bračnu noć.[/FONT]
[FONT=&quot]Majka je posavjetuje da uzme dugačku spavaćicu dugačkih[/FONT]
[FONT=&quot]rukava. Upita ona i svoju stariju sestru,[/FONT]
[FONT=&quot]a ona joj predloži da obuće kratku spavaćicu, nešto vrlo seksi..."[/FONT]
[FONT=&quot]- "Ali oče, pa kakve veze ta priča ima sa mnom?"[/FONT]
[FONT=&quot]- "Ista je kao tvoj slučaj, sine moj...[/FONT]
[FONT=&quot]Štogod da obućeš - bit ćeš jeben!"

[/FONT]:ppozdrav:[FONT=&quot]
Šta da kazem samo srečno..[/FONT]
 
Dare od kada je usvojen novi zakon o BS nijedan (nula)slučaj nije presuđen protiv službenog lica ,takođe žalbu uz 900 din. takse šalješ istom sudiji preko drugostepenog organa tako da je i broj prihvaćenih žalbi nula.Imao sam slučaj gde sam upisan za punu liniju(mlađi pol. koji me nije poznavao pa nije došlo do kompromisa)pa je došlo do suočenja.Policajac se nije tačno sećao situacije pa je bilo malo i komično da bi mi na kraju sudija (sa kojim se poznajem)objasnio da on MORA da uvaži verziju službenog licate da mora da mi odredi min. kaznu koja podrazumeva tri meseca zabrane(zbog čega sam i vodio spor):ppozdrav:
 
Losi ti ti podaci, ja sam dva puta dobio sluzbeni lce, prvi put za crveno svetlo jer su i vestaci dokazali da se dva semafora ne gadjaju i da je sa njegove strane bilo crveno sa moje jos uvek zeleno.

Drugi put puna linija, video me sa kilometar i vise da sam preticao preko pune,tj da sam zavrsio preticanje preko pune po njegovoj proceni sa vise od km udaljenosti, opet vestacenje i vestak utvrdi da je zbog njegovog polozaja nemoguca utvrditi gde sam zavrsio preticanje, onda sudija krene da navodi na njegovu stranu rekoh ok trazim advokata i da se odlozi rociste.Advokat ga pita sta se nalazi pored puta i na osnovu cega je procenio, on kaze na osnovu drveta nekog, a tu je drvored u duzini od 60m i nije mogao da se seti kod kog drveta se zavrsava isprekidana ali zna da sam ja bio kod njega q:osmeh: ja opet zatrazim vestacenje i sluzbeno lice odustane od prijave.
 
Kaznu moras da platis pa kako god da se oblacis. Znaci da te sudija oslobodi to ne postoji. Posto do sad nisi imao prekrsaja dobices minimalnu kaznu bez obzira kako se obuko. Jedino mozes da trazis ako ti je i ta minimalna mnogo da ti je razvucu u vise rata. Tako da mozes da obuces sta hoces, ali bolje se obuci lepo i dostojanstveno udji tamo pred sudiju ko covek.
 
Ma platiću, ne bežim od toga nego mi je krivo zbog načina na koji su me uhvatili. Pisao sam već o tome.
A smatram da su morali da bar neki podatak o prikolici navedu jer šta ako ja imam jednu registrovanu i jednu neregistrovanu. Kako bi dokazali koju sam vozio ?
 
Niko ne komentariše nove cene teh. pregleda...? Za traktore kod nas 4200 a za priključne oko 6000!!!

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Minimala ti je 15 hiljada i 3 meseca zabrane za traktor,jedino je dobro sto sad zabranjuju samo u toj kategoriji na kojoj si nacinio prekrsaj,e sad jedino da trzazis od sudije da ti sto pre posalje da ti ta zabrana istekne u zimi.
 
Ne mora ništa da znači...
Drugar vozio tuđi auto, pijan ko letva, vraćajući se iz NS u Irigu ga savataju negde iza ponoći, i naduvao 2.05, odspavao u PS do sutra popodne, a auto odvezao kući čovek koji nema vozačku dozvolu, nije polagao nikada !!!!
Znači možeš i bez dozvole samo da nisi pijan ili drogiran !!! :sta:
Po Zakonu, trebalo je da ostane 6 meseci bez vozačke, i MINIMALNA kazna 100.000 dinara...
Verovali ili ne, ni ja nisam mogao verovati dok svojim očima ne pročitah Presudu, dobio 3 meseca zabrane i 50.000 dinara kazna i 1.000 dinara sudski troškovi !!!
Sudske troškove odmah da plati a 50.000 u 5 mesečnih rata !!!
Tako da nikakve veze s vezom i zdravim razumom nemaju Zakoni kod nas, čista sreća ili (k)ako naletiš na rapoloženog (ili nadrndanog) Sudiju !!!
 
Minimala ti je 15 hiljada i 3 meseca zabrane za traktor,jedino je dobro sto sad zabranjuju samo u toj kategoriji na kojoj si nacinio prekrsaj,e sad jedino da trzazis od sudije da ti sto pre posalje da ti ta zabrana istekne u zimi.

Hvala za info. Zabrana za traktor mi apsolutno ništa ne znači jer moje dvorište izlazi na atar gde su mi njive :osmeh: Dobro je što zabranjuju kategoriju kojom si napravio prekršaj. Eno na jednom auto forumu piše čovek pre neki dan da je dobio zabranu za B ali da sme da vozi BE tj. auto sa prikolicom. Meni deluje neverovatno ako je to stvarno moguće.
 
Dva dana se vijam za tehnički za auto,stavili smo kuku na punta neku mađarsku i sad više ne može pa sam 2 sata skudao celu kuku,sreća pa nisam morao branik da diram ali kad budem vraćao ću vidim kako ću,jebala ih kuka i av i onaj ko je pisao zakon,tako da su danas štucali i bog ,i isus i majka mu i svi živi i mrtvi ovom od malo pre.
 
Ja sa potpuno ispravnim autom i utegnutim ko pracka nisam mogo da prodjem tehnicki iz prvog puta. Kazu mi da ne mogu da ga slikaju jer je prljav. Da ga malo istusiram u nivou tockova. Ono neka najobicnija prasinica, nije ni blato ni nista. Farba se najnormalnije vidi. Tu preko puta njih perionica i ja ga operem i islikaju ga lepo. Reko posto je tehnicki i rece mi onaj 4000. Reko za te pare da ga operete i mene da slikate i njega da slikate. Posle mi se izvinjava kaze ovi sto prave zakone nemaju pojma jer nisu nikad dosli na tehnicki da vide kakvo je stanje i kako se radi.
 
Ovo je luda kuća ,danas četvrti dan da se **greška oko registracije auta,i jedva sam na sreću upao u tehnički jer je jedan odustao od tehničkog,sada i tehnički se zakazuje.
 
имају обавезу да технички преглед аута врше 30 минута, а вероватно имају више техничких.....док је раније то било куд и камо краће враме, па је испадало типа, сачекаш мало и готово.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh