Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Јел' тим законом регулисана воловска запрега?
 
Kako je sa kamionkama koje su bile registrovane ,oće mogu da se i dalje registruju ili više ne?
 
Na zalost vise nece moci da se registruju Nikako kamionske prikolice sa zelenim tablicama... bez obzira sto je bila na zelenim tablicama, pa cak nece moci ni ko je radio Homologaciju skoro po novom, produzetka registracije vise nema... Znaci automatski im je cena 15-20dinara kila pa koliko je koja teska....

+ sto gde god su stranice nadogradjene to nije fabricki i morao bi atest o nadogradnji, ako bi ta fabrika to dozvolila....ali eto oni ukinuli registracije...

Kod mene u dvoristu je 8 traktorskih prikolica, sve je ispravno fabricki sto bi se reklo, radi, pa ce biti povuci potegni za registraciju sto bi se reklo. Jer ljudi na tehnickom nece da rizikuju da registruju prikolice, ako ima neka mana da se pojavi kada policija zaustavi na putu, da ne dobiju kaznu i ne zatvore im tehnicki pregled....... Jednostavno kazu ne radimo to vise i gotovo. trazi dalje....

Opet ode cena starim Zmajevkama u nebesa...


Ako ne izbiju protesti sada nece nikada....
 
Posto vise ne mogu kamionke na zelene table, izgleda da je jedino (jeftino) resenje FAP 1620. Jedini problem je sto po novom zakonu i on tesko da ce proci tehnicki...
 
Mani se fapa,i tu serendaju u vezi homo...ije kabine,pa novi tip tahografa,pa i kad uspes cim te vide na putu oma te izdvajaju iz kolone,pa im daj mito i korupciju...pa ko ima zmaja ne moze kamion za njim u njivu,a zmaj ne izlazi na kraj,pa stalno kida diferencijal pa trazi od rabe...
Jedan ratar iz beske je vise robe i brze prevezao sa fendtom i kamionkama nego stari fap...al kad kamionke vise ne smemo da vucemo dzaba ga bilo...a bas je to dobra stvar..
 
Nije da podrzavam zakon,ali smatram da gore navedeno signalizacija i kocnice moraju biti ispravni na prikolicama sto zbog svoje bezbednosti sto zbog drugih ucesnika u saobracaju.
 
Nije da podrzavam zakon,ali smatram da gore navedeno signalizacija i kocnice moraju biti ispravni na prikolicama sto zbog svoje bezbednosti sto zbog drugih ucesnika u saobracaju.
To se podrazumeva Dobrincan...prvo od sebe krecem-prvo svoju glavu cuvam,pa onda sve ostale...sve i jedna prikolica mi ima vazdusne kocnice,svetlosnu instalaciju,katadioptere trouglove,gabaritna svetla i one svetlece trake(napred bele,nazad crvene)-kao i reflektujuce table za svaki slucaj,utegnute,ofrabane,registrovane...ali ovo sto zahtevaju sada je zaista ponizavajuce na trenutno stanje u drzavi,agraru,i narodu koji zivi u njoj-a o plateznoj moci ne bi ni pisao...nadam se da neko od "gore" cita ovo i da ce staviti prst na celo i povuci ovaj zakon koji ne kazem da nije dobar,ali je ipak pretenciozan za stanje i uslove pod kojim zivimo i radimo.
 
Dzaba meni sto su mi ispravne kocnice, kompletna instalacija, katadiopteri, trougao za spora vozila, pa cak i te zavesice cu ugraditi nije mi problem, kad imam pomocne stranice na prikolici. Pre tehnickog ih skidam, a posle tehnickog vracam pa kako mi bude, nije mi policija nikad do sada zaustavila, nadam se da nece ni od sad'. Bice veselo u berbi u svakom slucaju.
 
Nisu problem kočnice i signalizacija to se podrazumeva,problem su prikolice koje su 25-30god.gde su vršene neke prepravke dorade jer kao takve odstupaju od fabričke ugradnje i tu je zajebancija,onda kamionske prikolice neće moći da se registruju ,traktore treba prvo restaurirati da bi prošli tehnički i tako obično zajebavanje naroda sa kopijom modela eu, veliki evropejci ,poserem im se u to evropejstvo.
 
a šta da se radi sa izrađenim prikolicama - drvarke ko ce za njih da daje ateste uopšte veliki deo srbije ih ima izuzev vojvodine vi tih prikolica nemate mnogo ako ih uopšte pravite ,za traktore 99 % nebi prošlo tehnicki po novom za izgled ,ima dosta kojima fale podosta delova signalizacije pa i citavih instalacija i koj ceka a bogami i kocnica za moje selo sam siguran da veci deo nebi prošao po novim uslovima
 
Obavezno napisati žalbu ministarstvu unutrašnjih poslova ako budete vraćeni sa tehničkog pregleda ne zbog tehničkih neispravnosti nego nekih drugih gluposti to u sup-u svako ima pravo i može uraditi.
 
Samo bez nervoze, jos malo nas drze na udici a onda ce se pojavi Aca veliki i spase naseg seljaka.....i eto ti novih glasaca i obozavalaca.

Ćetiri sata ćamio ćekajući..kako neću bit neurozan...
Šalu na stranu,rinfuz i kamionske felne pobedjuju...veću glupost nisam čuo...i normalno da smo nervozni ako nas budu jebavali za takve gluposti...
Pa ta usrana kamionska guma je predvidjena vuče veći teret i većom brzinom nego što traktorskoj prikolici treba..pa to bi trebalo da bude plus a ne minus..
 
ljudi jel istina da kamionske prikolice koje su reg na poljopruvredu vise ne mogu da se registruju kao poljoprivredno vozilo?
 
Nazad
Vrh