Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ako ste prvi vlasnici prikolice odete u sup i trazite da vam u arhivi nadju njene podatke i registrujete je opet na nove tablice.Ja sam od traktora izgubio papire i otisao u sup i oni nasli sve u arhivi jedino sto je onaj referent na registrovnju popizdeo jer je morao u podrum da ronda po prasnjavoj arhivi.
 
Ako ste prvi vlasnici prikolice odete u sup i trazite da vam u arhivi nadju njene podatke i registrujete je opet na nove tablice.Ja sam od traktora izgubio papire i otisao u sup i oni nasli sve u arhivi jedino sto je onaj referent na registrovnju popizdeo jer je morao u podrum da ronda po prasnjavoj arhivi.

Jedan od nasih traktora je registrovan 80god i podaci se nalaze u kompjuteru za neverovati
 
Ovo za arhivu vazi ako nisu bile poplave! :) Kod nas prvo nabroje godine kad im plavljen podrum, pa onda daju da uplatis, pa tek onda idu da traze, ali ako ne nadju nikom nista... Ne znam ni sto bi trazili ako mogu da kazu da nema!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Krivica je Dare do tebe i ostalih tvojih komšija.Da imam takvog komšiju,a uhvati me žuta minuta,pojavim se na vratima i bez prisustva svedoka j...em sve živo i mrtvo uz par takvih reči i verbalnih pretnji i u 95% slučajeva sve prestane da se eventualno ponavlja. I zavlada večni mir.Sa takvim zlotvorima se može samo ovako.Tu lepe reči i pokušaj dozivanja pameti skoro nikad nema pozitivnog efekta.
 
Aco, i ja ponekad mislim da je zaista batina iz raja izašla ali ipak situacija nije tako lako rešiva i došlo bi do dodatnih komplikacija. Ostaje nam da ćutimo i trpimo kad već drugačije se ne može, ne sme pa i ne želi. Navikli smo već, nije to od juče.

Što se tiče prikolice, greška je napravljena što ona nikada nije bila registrovana. Da jeste, sad bi bilo možda lakše i verovatno me ne bi čekalo suđenje.
Ali paradoks i nepravda koja me boli je u tome što ću platiti kaznu po prijavi lika koji je neuporedivo veći prestupnik od mene ali da ne širim priču dalje. Nema veze sa temom, a kakve sam sreće, dobiću prijavu što mislim na njega dok ovo pišem :osmeh:
 
Niko se toga nije setio jer prikolica jako retko viđa put. Ni na kraj pameti nije nam bilo da će zbog toga neko da zove policiju.
 
Kako registrovati prikolicu,ako na papiru imas samo broj sasije,bez tehnickinh karakteristika?

Koliko sam video na jednom forumu gde se dopisuju radnici tehničkih pregleda, situacija je ovakva: Treba da ima na prikolici pločica gde piše masa, nosivost itd. Ako nema, onda te šalju na utvrđivanje tehničkih karakteristika. Nešto kao atest, i tamo ti "utvrđuju" podatke koje nemaš. Raspitaj se još negde ali mislim da je ovako.
 
Zmajevka Raso.

A to za utvrdjivanje indentitea kazu moze samo masinski fakultet u ns da uradi.

Meni su sa tehnickog reki da plocica ako je ima nije merodavna. Jer navodno ni jedna agencija ne sme prepisati podatke sa plocice i staviti na ugovor.
 
Šta kaže praksa, koliko se čeka na saobraćajnu pri prvoj registraciji novog traktora na primer...?
 
Pisao sam već da su me zapisali za neregistrovanu prikolicu. Dobio sam poziv za sud. E sad, spreman sam da platim kaznu ali u opisu prekršaja samo stoji da sam vukao prikolicu koja nije upisana u jedinstveni registar vozila. Ne piše ni boja, ni broj šasije, ni broj osovina... baš nikakav podatak kojim bi se prikolica identifikovala. Sad mene zanima, da li je neko imao slični situaciju i da li da im prigovorim da nisu lepo prikupili podatke o vozilu? Samim tim, ni činjenični opis prekršaja nisu dobro napravili. Takođe, stavili su da sam po zanimanju student :D Ne znam odakle im taj podatak.
 
Nazad
Vrh