Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Do 40? Si siguran?
Mrzi me da tražim po netu,ali koliko se sećam traktori su podeljeni u više kategorija... T1,T2.. tako nešto. Svi ovi noviji gare preko 50. Fastrac i do 70...
Ali da je nepotrebna nalepnica,to se slažem.
 
a dobro lupio sam 40 zato sto im je toliko i ograniceno, al kazem da se ni ne ocekuje od njega da ide bog zna koliko, razumem na teretnim vozilima poentu te nalepnice, ovde je nepotrebna skroz.
 
Po ZOBS-u je 40km/h clan 45.To sto sad mogu da razviju 70 ne menja stvar, evo cist primer su ti ova dostava vozila do 3,5t koja su ograničena na 100,a svi do jednog komotno mogu i do 180 da idu, evo mene skoro pretekao Ducato ja isao 130 on prozujao sa dobrih 160 ako ne i vise, a pozadi nalepljeno 100 :osmeh:
 
Takvom sledi kazna ako ga bilo ko nahvata.
Cesto su zalepljene i tri naplepnice pozadi, i na kamionima, i na autobusima recimo za kamion: 70, 80, 90. To znaci da je fabricki bilo u startu dozvoljeno da ide 70km/h, pa je taj vlasnik trazio atest/potvrdu da njegovo vozilo moze da se krece i brze tj da je bezbdeno, i dobio je tada 80km/h pa je trazio i za 90km/h.
 
Kad vec spominjete brzine i kazne imam jedno pitanje. Jel jos mere prosecnu brzinu na autoputevima? Neki drugari vozili brze i kazu da nema merenja.
 
na autoputu mora da se skloni ako je u brzoj traci i auto il sta god blica, ide iza njega i hoce da pretekne, zato i sluze spora i brza traka

a za traktor je sasvim nepotrebna ta nalepnica, pa nije to svemirski brod pa da moze ne znam koliko ici, svima je jasno da ide do 40, ne znam sta ocekuju

Ide k'o svemirski brod sa prikolicom

 
Na kamionu od 18T imamo 70 i 90. Sto znaci da na regionalnim putevima max 70, a na autoputu 90. Na manjim kamionima do 7.5T ima 80 i 100, kao i na teretnim kombi vozilima. Kad ima 3 nalepnica neznam sta znaci treci...
 
Hvala svima koji su uzeli učešće u konverzaciji i na korisnim informacijama, na moje pitanje, ali i dalje (meni) ostaje nedorečeno koja nalepnica (da li 30, 40 ili neka treća) je obavezna (ili nije), ili je u najmanju ruku poželjna, a u slučaju da je odgovor potvrdan, koja je njena pravilna (u skladu s Propisima) pozicija na traktoru ?
Konkretno, mene isključivo zanima moj "slučaj", gde imam traktor koji (verovatno) razvija brzinu do maksimim (AKO) 30 km/h...
Da ne ulazim u (dalju) diskusiju, da li je potrebna ili ne, kupio bih i postavio tu nalepnicu, koja zaista nije skupa, i postavio na traktor, meni ne smeta, zaista, a što neko reče, predstavljaće dodatno pasivno svetlo "u mraku", i povećaće moju "uočljivost" na drumu...
Koju vrednost predlažete (moja odluka je 30), i na koju poziciju na traktoru da je "metnem" ?
(opet) Hvala...:ppozdrav:
 
Nema tebi Dobrodol koristi od ovih forumaša,drži se ti tvojih komšija.Za traktor dozvoljena brzina je 40 km a kada traktor ima zakačenu priključnu mašinu i na njemu se nalazi bar jedan čovek,onda je maksimalna brzina 30 km.
Jel sad sve jasno.To kaže zakon ali ne navodi da se mora kačiti i lepiti nalepnica,jer ako vučeš priključak i na njemu se ne nalazi niko,ideš 40.
 
Takvom sledi kazna ako ga bilo ko nahvata.
Cesto su zalepljene i tri naplepnice pozadi, i na kamionima, i na autobusima recimo za kamion: 70, 80, 90. To znaci da je fabricki bilo u startu dozvoljeno da ide 70km/h, pa je taj vlasnik trazio atest/potvrdu da njegovo vozilo moze da se krece i brze tj da je bezbdeno, i dobio je tada 80km/h pa je trazio i za 90km/h.
ovde se malo lupeta a ti ga pretera.Ako je u Srbiji dozvoljeno 70,neznaci da je toliko i susednoj HR ili HU ili D.Treba te malo izaci iz svog sela i obici EU :ppozdrav:
 
Јавиће се члан, само да га региструје....тј. прође технички
ca36482b3036508c1c664246b2a6f63c.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kolege jeli neko registrovao prikolice sa prepravljenim tockovima one kamionke 22,5?Mislim u skorije vreme jeli jos prave problem za te gume ili su olabavili i ne jbavaju vise za njih?
 
Nadam se da je novinarska buva ili neka sprdnja... Za prikolicu 3-10t nosivosti 10000din?! Sto je puno puno je!!

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh