Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Kolegi istekao tehnički i prilikom kontrole skinuli mu tablicu sa prikolice.Čisto sumnjam da nepostoji kaznena odredba.
Nije jos doneseno da mora raditi tehnicki, tj. samo kod zamene tablica mora a kad istekne i dalje je rupa u zakonu. Skinuta mu je tablica verovatno zato sto je verovatno imao spojenu instalaciju koja ne radi, vazdusnu ili elektr.
 
Члан 268. ЗОБС (ово је само део овог члана)

Власници трактора, радних машина, прикључних возила за трактор и мотокултиватора, дужни су да након издавања регистрационе налепнице, сваке године обаве редовни технички преглед, о чему се издаје потврда о техничкој исправности.

Кад управља возилом возач мора имати код себе саобраћајну дозволу, односно потврду о техничкој исправности трактора, прикључних возила за трактор, радних машина и мотокултиватора и дужан је да је покаже на захтев овлашћеног лица.


- - - - - - - - - -

Ово је новина од прошле године, тако да су и мени остали трактори и приколице без техничког.
Иако је налепница, односно регистрација трајна.
 
Verovatno će biti da zastititni ram mora da bude atestiran i da isti proizvodi samo jedna firma koja je, sasvim slucajno, bliska vlasti... ::lose::

Nedostatkom rama ugrožavam isključivo svoju bezbednost tako da ne vidim razlog da on bude obavezan
 
nije jos doneseno da mora raditi tehnicki, tj. Samo kod zamene tablica mora a kad istekne i dalje je rupa u zakonu. Skinuta mu je tablica verovatno zato sto je verovatno imao spojenu instalaciju koja ne radi, vazdusnu ili elektr.
трактор мора имати извршен технички преглед и осигурање, ако хоће по пс- у да учествује у саобраћају......без регистровања у полицији пошто има трајно налепницу ако је то у питању и таблице ће му вратити када донесе доказ о отклоњеној неисправности.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Ali je i više nego neophodno ako učestvuješ u saobraćaju....
Ako nisi osigurao npr. traktor, bilo kakvu štetu ako napraviš, samom sebi i(li) drugima, snosiš troškove u potpunosti....
Svake godine osiguram traktor, oko jedne crvene je, i miran sam,stvarno nije skupo, a ne d'o Bog da zatreba...
Evo ti primera, svake godine sam osiguravao krave, baš te godine kada su mi ih ukrali NISAM, i eto, da jesam, imao bih novaca više nego da sam ih prodao..Jedna je bila osigurana u ono vreme na neverovatnih 2.200 eura....
 
Trebalo bi da imamo zbirne tarife osiguranja: 2traktora, 3 prikolice, vucena tanjiraca i magare = xyz novaca plati gazdinstvo i resen problem za godinu dana. Ovako 10 papira i nikad ne znas koji je koji.
 
Ne mora. Mora samo na registraciji a pošto traktor ima trajnu na obnovi teh. ne mora.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam shvatio iz razgovora sa agentom Osiguranja, s kojim sarađujem dugi niz godina, ne moraš, odnosno, niko te ne prisiljava da osiguraš vozila koje koristiš u poljoprivredi...
Znači, konkretno, ako vozila koristiš isključivo za obavljanje poljoprivrednih radova, na relaciji kuća-salaš-bačija-njiva-voćnjak, i ne ideš u saobraćaj, drumom-putem namenjenim za saobraćaj motornih vozila, ne treba da osiguraš, osim, pri prvoj registraciji, ili promeni vlasnika, odnosno tablica....
Meni je tako objašnjeno, odnosno, tako sam shvatio...
 
Mislim da je obavavezno osiguranje za poljoprivrednu mehanizaciju koja ucestvuje u saobracaju.Bar ja osiguravam traktor i jedan primerak polise nosim u SUP.Od prosle godine tako radim i za prikolicu
 
Dobrodol je u pravu. Osiguranje je obavezno pri svakoj registraciji, a pošto se traktor registruje jedanput znači samo na prvoj registraciji je obavezno...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
да те потсетим на зобс од 2010. године и атарске путеве су сврстали у некатегорисане путеве који потпадају под закон и морају се учесници придржавати одредби закона о саобраћају, то је на папиру, али у пракси је и даље остало да ко вози само атаром му нетреба фактички ништа од тих законских пикантерија.
да наведем један пример који се десио на атарском путу....чешање два прикључна возила тј. приколице, која су вукли трактори, толико су возачи запели да је овај други крив (неће свако своју штету да надокнади) да су на крају случај пријавили надлежној пс.....људи (неко их неће тако назвати) саобраћајци изашли у атар и утврдили да возачи нису испунили услове за учествовање у саобраћају, нису били пијани али зато нису ни трактори ни приколице били регистровани (технички и осигурање) мада су имали нове таблице са трајном регистрацијом.......шта мислиш како се завршило?

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Kod nas se radi tehnički svakog proleća gde se dobije kartončić sa udarenim murom(pečatom).Osiguranje nije obavezno uz tehnički tj.možeš samo tehnički ili tehnički plus osiguranje.Saobraćajci kod nas nisu tako rigorozni pa prolazimo tako a dokle će to zaista da traje ostaje da vidimo.
 
Nazad
Vrh