Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

u 80% i nije upisana, i to nije tvoja greska, kod nas se to resava, samo sto negde hoce pare za to.
 
Priloži se potvrda sa tehničkim karakteristikama koju izdaje proizvođač traktora.Milina Božija pogotovo za traktore stranih proizvođača čiji predstavnici taj Coc papir znaju da naplate i preko 20.000 dinara.
 
A za IMT gde nabaviti taj papir,jel ima neko za 539?

Drugar je imao isti taj problem za IMT 577 i ovi iz tehničkog pregleda su pozvali kolege sa FTN-a koji rade ateste za vozila , oni dolaze na kućnu adresu da pregledaju traktor,zatim se izdaje potvrda da je to taj traktor sa radnom zapreminom iz kataloga,i posle toga se upisuje u saobraćajnu.
 
I još jedan šlag na tortu,a to je da kad kupiš ram sa dobijenom potvrdom da je atestiran i sa pločicom,tu nije kraj. Za montažu tog rama(probušiti po jednu rupu na blatobranu i zavrnuti šaraf i dole na trubi zavrnuti dobijenu metalnu plačicu sa šarafima, e onda treba imati i atest za ugradnju - da je ugradnja izvršena po svim tehničkim propisima.Majko moja,znači teraju čoveka da odustane od registracije i da ide u sivu zonu.
Заборавио си један мали детаљ.....сагласност произвођача трактора да рам може да се угради на тај модел

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Manje više istina
Danas sam vozio komšijine 539_558_dubravu 3,5t
Prošlo sve
Signalizacija ih NE ZANIMA
558 je imao radni far na kabini skidao sam ga i vratio posle tehničkog
U subotu teram moje
Vratio kabinu na 560 i malo ga uredio fali zadnje staklo prebaciću sa 539
6af25d179404c73bc4ae74990f8e4d38.jpg
67036360c5b304fb8280bd92fbe05436.jpg
7b2da222d4a0afc722cc2ac913862059.jpg
152533995aed13361380615d4bb21ed8.jpg
29fedda0f4d69ac2fd610eef6cda6ae9.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ako ova sedmica koja je extra ne prolazi tehnicki, onda 90% traktora iz mog kraja ne prolazi. Sta smetaju radni farovi koji se koriste samo na njivi? Stepenik isto. To sto nema kocnica ili sto trap seta ko Lazareva subota je nebitna stvar jer se ne vidi na slikama a i kad su kocnice ili luft u volanu uticale na bezbednost.
I sad kako su IMT i IMR ugaseni, ko d ti izda potvrdu o saglasnosti za ugradnju zastitnog rama. Znaci moras odmah da kupujes kabinu.
Problem je i taj da razlicititi pregledi razlicito tumace pravilnik pa tako neki odbijaju a neki pustaju vozila sa matiralim lakom.
 
Prenosim sliku koju su objavili na forumu tehničkih pregleda.

x.jpg


Ako ja ovo dobro razumem, onaj koga sada slikaju na tehničkom bez rama ili kabine, moraće za tri godine da ih ugradi i da ide na atest.
 
Znači po ovom kabina na mom 560 je proizvod IMT-a i prolazi
A za ram od utovarivaca videćemo
SRBIJA SE SAGINJATI NEĆE!!!
ĆERAĆEMO SE!!!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Stetocinsku agenciju za bezbednost saobracaja treba ukinuti, posto, kao i 95% vladinih agencija, postoji samo da bi zagorcala zivot gradjanima Srbije.
Promenom nacina tehnickog pregleda apsolutno nista nije postignuto osim sminkanja vozila za slikanje, i dalje bez problema prolaze vozila bez kocnica, losim sponama, neispravnim svetlima itd.
 
Luka ja sam morao da skinem nosače prednjeg utovarivača.Mogao sam da namontiram utovarivač i da mi promene namenu traktora u radnu mašinu što nisam hteo.
 
Stetocinsku agenciju za bezbednost saobracaja treba ukinuti, posto, kao i 95% vladinih agencija, postoji samo da bi zagorcala zivot gradjanima Srbije.
Promenom nacina tehnickog pregleda apsolutno nista nije postignuto osim sminkanja vozila za slikanje, i dalje bez problema prolaze vozila bez kocnica, losim sponama, neispravnim svetlima itd.
to je samo dok neuvedu kamere,a to ce biti ubrzo :ppozdrav:
 
Na 577 i na dve dubrave su mi stare tablice. Bio danas da pitam za registraciju. Kažu sve ukupno 31000 dinara... i ne mogu više da proguraju led svetla, mora da se skida...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh