Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Odi ga jexi opet ću biti TERORISTA na drumu!!!!
Kao i do sad sto reče drug Jovan Perišić: NIKADA SE PROMENITI NEĆU!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pih, omašio sam.... A baš me zanima jer evo za par dana treba da registrujem auto sa oriđi kukom i još uvek nisam siguran da li će me pustiti ili ne.... Na jednom autu sam morao potpuno sve da skinem i mislim da sam se zahebo. Sad je tako uslikan i nema šanse da dokažem da nisam naknadno ugradio kuku. Lud zbunjen normalan.
 
I ja sam morao da skinem moju. Morao sam da skinem čak i stop svetla. I branik,naravno.
Sad u ovoj emisiji sam čuo da ima veze i kad je prvi put registrovan auto. Ali,najveći apsurd (po mom mišljenju) je to da automobili stariji od 31.12. 1989.,prolaze tehnički pregled sa bilo kakvom kukom i bez ikakvog papira o njoj. A ovi noviji ne mogu tek tako da prodju.
 
Čekam da se nešto promeni po pitanju atestiranog zaštitnog rama za traktor pa da i ja registrujem moga fergusona. U protivnom i dalje sam u hajducima, a to ne volim. Da ne prođem kao Mrako Kraljević na Rovinama. Da me ne upeca onaj na mopedu što ide po atarskim putevima.
 
Obaveza da se ima ram je odložena (mislim na dve godine).
Kao što sam i očekivao, ništa konkretno nisu rekli ni u ovoj emisiji. Ovo sa kukama je čista otimačina para jer:
1) Zašto da ovlašćeni diler izdaje saglasnost za svako pojedinačno vozilo? Ako npr jedan Passat može da ima kuku, zašto ne mogu i svi ostali nego mora svako posebno da pita i plati?
2) Takozvano ispitivanje vozila je samo vizuelni pregled (kao i atest za plin). Ako već ugrađivač daje izjavu da je ugradio, zašto on ne bi bio garant da je sve ugrađeno kako treba nego se mora ići u AMSS pa posle na tehnički ?
3) Ne postoji šansa da se kuka ugradi naopako ili na bilo koji način pogrešno. Svaka je tipski pravljena za određeni model vozila i šta tu ima da se ispituje...
4) Koliko nezgoda se desilo zato što je nekome pukla kuka ? Pre će se prikolica otkačiti zbog loše šape, a njih niko ne proverava.
I još puno drugih razloga, nego već sam se iznervirao.

Čujem da stare tablice na traktorima ne važe od prvog aprila i da to nije aprilska šala.
 
Mene samo zanima jedna stvar što se tiče te kuke. U novembru sad već prošle godine smo prvi put registrovali kola u Srbiji. Igrom slučaja kola su imala kuku koja nema nikakav papir (atest ili neku potvrdu), a koliko mi se čini da nema ni pločicu ali moram pogledati prvom prilikom. Pri pregledu auta AMSS je u potvrdu uveo i postojanje kuke. Na tehničkom pregledu kuku sam morao da skinem sa nosača i nju su posebno slikali, jednom pored kola i jednom u bunkeru. Dao sam im papir AMSSa i nije bilo nikakvih problema. Komšinica radi u SUPu na registraciji i pri preuzimanju saobraćajne sam pitao da li dobijam neku potvrdu da imam atestiranu kuku, na šta sam dobio odgovor da to ne piše nigde sem u tom papiru od AMSSa. Jedan primerak je ostao kod njih, a drugi kod mene. U slučaju da me zaustavi policija sa prikolicom, ja nemam nikakav papir da dokažem da je kuka atestirana sem da oni zovu SUP i da ovi dole traže taj moj papir od AMSS. Kako sad funkcioniše ko nema papir AMSSa, a ima atest i te potvrde, da li i ti papiri ostaju u SUPu? Ako ne ostaje onda jedino da bude bas neki baksuz od policajca koji će da pošalje na vanredni tehnički kako bi dokazao da kuka nije atestirana. Ne znam jedino kako funkcionišu slike sa tehničkog, ima li sup uvid u njih?
Ujak je morao da skine Euro kuku sa pločicom, jer kuka nema znak VW. Namerava da je vrati, jer kako kaže kad nemam ja šta da pokažem saobraćajcima nema ni on.
 
Novi momenti, ludilo se nastavlja...
Znate već za moju situaciju sa neregistrovanom prikolicom. Intenzivno tragam da kupim neku i bio sam danas na tehničkom da se raspitam šta mora da se ima od papira itd. Za one koje su bile registrovane kažu da treba samo stara saobraćajna i živ vlasnik (ili rešenje o nasledstvu). Ako nije bila registrovana, a ima papir o poreklu, mora na utvrđivanje tehničkih karakteristika.
Ali to nije sve, u mom gradu ni jedan od dva tehnička više ne radi traktore i prikolice. Jedni ne smeju jer nemaju ravnu pistu dužine 70m sa savremenim kolovoznim zastorom, a drugi ne rade jer im je u kvaru neki uređaj. Pretpostavljam merač usporenja.
Čak i ako kupim prikolicu, a ponuda je nikakva, moraću da je vozim bar 30km na tehnički u drugi grad. Još veći problem je što prikolica ne može na tehnički bez traktora...

Na kraju ima da kupim novu i da je registrujem bez tehničkog :osmeh:
 
Jednom TERORISTA NA DRUMU, UVEK TERORISTA NA DRUMU
acf94a994e35d7eac626313754673d15.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja bih nju RAKETOM dovukao kući
Tako sam i balirku vukao golfom

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zvao danas telefonom AMS u S.Mitrovici da pitam za registraciju traktora bez zaštitnog rama i atesta. Zaposleni na teh,pregledu je malo prelistavao neke papire a onda mi reče da ako je traktor prvi put registrovan pre aprila 2014 godine, ne mora da ima atestiran ram i da ta obaveza počinje tek od 1.1.2021 godine. Komplet cena sa novim tablicama izađe blizu 10 hiljada.Još ću to proveriti kasnije kod drugog tehn.pregleda jer su mi nekako svi nesigurni i tuc-muc.
 
Luka nzm. Prolazio sam kroz to selo par puta ali nisam stajao da vidim da li uopšte piše cena.... Ako si zainteresovan mogu pokušati iskopati broj telefona.
 
Nazad
Vrh