Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Je l ima neki rok,do kad traje zamena starih za nove tablice?
 
E,super,taman pred setvu :osmeh:
Ali,dobro imaćemo jeftinije gorivo pa nam taj dodatni trošak za tablice neće predstavljati problem :svinja: :osmeh:
 
Verovatno da prolazi i klasična zadnja lampa koja ujedno osvetli i tablicu. A ako ne prolazi onda treba ugraditi kao što je npr na autima. Posebna lampa koja je iznad table (ove nove nikako ne mogu biti tablice s obzirom na gabarite).
 
Ali,dobro imaćemo jeftinije gorivo pa nam taj dodatni trošak za tablice neće predstavljati problem :svinja: :osmeh:
Данас чујем да се порезници супротстављају овоме: 1. због тога што у буџету нема места за тако нешто чак ни у буџетским резервама а 2. зато што нема података за ову годину (до краја априла) па је технички неизводљиво. Евентуално да користе податке за 2018. па у том случају да одобре до 20 хектара а и то им је много. Обзиром да Вучић нема уставна овлашћења за обећано - све је могуће.
Него, видех да хрватски сељаци потписују петицију да се трактори, приколице... региструју на 3 године, као у неким земљама ЕУ, а образложење је да на путевима проведу у току године, ефективно месец дана. У полицији (надлежни) су им обећали да ће размотрити њихов предлог у "домаћинском духу".
Какву ми петицију да покренемо на ову тему?
 
Tebe smo čekali novice.Da li se može registrovati traktor 86 godište bez kabine na kome se nalazi zaštitni ram bez atesta (domaća radinost)? Ako može da li treba skidati ovaj ram ili može i sa njim da se ide na tehnički,naročito jer se na njemu nalazi instalirana rotacia.
Sem trougla pozadi,i ispravne svetl.signalizacije šta je još neophodno da se ima?Kako se proveravaju kočnice? Traktor ima stare zelene tablice a sad hoću nove da uradim.Nisam bio 7-8 godina ne teh. pregledu..
traktor 86-o god mora da ima kabinu ili zaštitni ram,ako ima kabinu ona mora da ima svoj broj i pločiću i to je dovoljno za registraciju, ako ima ram potreban je atest o izradi i atest o ugradnji tog rama
 
Strašno si me razočarao Novice i to starijeg čoveka,a opet puno hvala.Neko je ovde pomenuo da se ovaj uslov pomera za 01.01.2021.godinu pa se ja mučenik ponadao.
 
Danas kod nas poceli tehnicki pregledi za traktore,prikolice i kombajne. Cena 2500 din traktor ,2500 din prikolica i 4500 din kombajn. Traktorima da je ispravna instalacija ,da ima brisac ,rotaciju i trougao,prikolice instalacija,trougao ,gume po osovini da su iste. E da stare tablice vaze do 26.03.2019.
 
Danas kod nas poceli tehnicki pregledi za traktore,prikolice i kombajne. Cena 2500 din traktor ,2500 din prikolica i 4500 din kombajn. Traktorima da je ispravna instalacija ,da ima brisac ,rotaciju i trougao,prikolice instalacija,trougao ,gume po osovini da su iste. E da stare tablice vaze do 26.03.2019.

U jbt,kod nas za prikolicu 4500 din,sa osiguranjem i novom tablom i saobracajnom izadje blizu 8000 din. S tim da obavezno i kocnice moraju biti kompletne (cilindri moraju da rade).
 
Juče sam se raspitivao u stanici saobraćajne policije u SM kod osobe koja prati ovu tematiku.Pokazao mi i štampao stranu Odluke gde kaže da za traktore koji su proizvedeni i prvi put registrovani u periodu od 01.01.1983.g zaključno sa 03.05. 2013. godine ne mora da imaju atestiranu kabinu i ram i to sve do 01.01.2022.godine kada će i oni morati da imaju atest.
Sad još da to isto utvrdim i kod tehnićkog pregleda pa da polako spremam traktor za tehnički,posle desetak godina ne teranja na pregled.Rotaciju imam na ramu (bez atesta), trougao ću da kupim,svetla da se srede a moraju se i kočnice pogledati.Brine me ona sijalica za tablicu ako budu i to zakerali.Gde nju nakačiti kod 539 a da je iznad tablice sadašnje, a naročito nove koja je veća i drukčijeg oblika?
 
Danas sam slučajno pogledao u saobraćajne od prikolica i traktora, i vidim da na poleđini u rubrici "H" piše 12.04.2019. Pretpostavljam da je to datum dokle važi registracija. Ja to nisam ni znao jer na nalepnicama piše "TRAJNO", pa sam pretpostavljao da mi je potreban samo tehnički pregled jednom godišnje. Nove su tablice u pitanju, promenio sam ih još 2012. Sad me zanima šta to praktično znači, da li sad treba da menjam opet tablice i još važnije koliko će to da me košta? Ako sad treba da ponovo platim nove tablice isto koliko se plaćaju zamene sa starih na nove, onda sam bio majmun što sam hteo da budem savestan građanin pa tablice odmah promenio kad su izašle nove... :sjasi:
 
A šta ako se ne zamene stare tablice do tog krajnjeg roka? Mašina se vodi kao neregistrovana?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Danas sam slučajno pogledao u saobraćajne od prikolica i traktora, i vidim da na poleđini u rubrici "H" piše 12.04.2019. Pretpostavljam da je to datum dokle važi registracija. Ja to nisam ni znao jer na nalepnicama piše "TRAJNO", pa sam pretpostavljao da mi je potreban samo tehnički pregled jednom godišnje. Nove su tablice u pitanju, promenio sam ih još 2012. Sad me zanima šta to praktično znači, da li sad treba da menjam opet tablice i još važnije koliko će to da me košta? Ako sad treba da ponovo platim nove tablice isto koliko se plaćaju zamene sa starih na nove, onda sam bio majmun što sam hteo da budem savestan građanin pa tablice odmah promenio kad su izašle nove... :sjasi:
Do tada ti važi saobraćajna. Trebalo bi samo nju novu da odradiš a ne celu registraciju...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh