Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ajde vidi ja sam sebi kupio jednu za izvlačenje stajnjaka iz ovcarnika šut zemlju otpad bas je zgodna sa 539 se nebojis blata i kaljuge stisne ga toliko da pocne da se dize prednji kraj iako su ćelave gume nazad na traktoru
A sad treba kolegi da moja bude manja seoska prostitutka


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Tehnički za traktore i prikolice kod nas u opštini Pećinci 3.000 dinara.Jedna novost za sve registrovano na izjavu svedoka je to da će ubuduće morati da se priloži kopija izjave koju kod sebe nema niko već su svi predali u sup a najverovatnije će se naplaćivati izdavanje iste.Koje ludilo.
 
Vise mi se isplati da castim narodnu miliciju svaki put kad ne zaustave nego da radim tehnicki za sva vozila. A gde su jos trouglovi, lele brate

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Tehnički za traktore i prikolice kod nas u opštini Pećinci 3.000 dinara.Jedna novost za sve registrovano na izjavu svedoka je to da će ubuduće morati da se priloži kopija izjave koju kod sebe nema niko već su svi predali u sup a najverovatnije će se naplaćivati izdavanje iste.Koje ludilo.
Ovo zadnje što je registrovano na izjavu izdate su nove tablice, tako da nevidim potrebu za dokazivanje prilikom tehničkog pregleda. Jedino kod kamionskih prikolica koje su registrovane na zelene table tražiće se ATEST (kopija)o promeni namene šasije, bez tog dokaza neće se moći uraditi tehnički.
 
To mi je juče rekao dečko koji radi na tehničkom pregledu tj.stigao im je dopis.Član je foruma pa će se možda i javiti da nam malo podrobnije objasni.
 
Što ne kažeš Matiću, neka se javi koji je pa da ga pitamo konkretno,vidiš da imamo neke dileme oko registracije traktora a ti ćutiš.
 
Dobri dan dobri ljudi
evo informacije iz prve ruke
da bi se uradio tehnički na vozilu potrebno je svako vozilo proveriti kroz bazu podataka ABS-a
baza sadrži sva vozila koja su prvi put registrovana posle 19.04 2014 -te a dat. proizvodnje im je stariji
jedino traktori i prikolice koji su registrovani na izjave ne postoje u bazi a dat. prve registacije im je dat. kad je overena izjava
pa zbog toga mora da se priloži kopija overe kao dokaz o datumu prve registracije i zašto vozilo ne postoji u bazi ABS-a
kod ostalih vozila koja nisu u bazi prilaže se JCI
 
Tebe smo čekali novice.Da li se može registrovati traktor 86 godište bez kabine na kome se nalazi zaštitni ram bez atesta (domaća radinost)? Ako može da li treba skidati ovaj ram ili može i sa njim da se ide na tehnički,naročito jer se na njemu nalazi instalirana rotacia.
Sem trougla pozadi,i ispravne svetl.signalizacije šta je još neophodno da se ima?Kako se proveravaju kočnice? Traktor ima stare zelene tablice a sad hoću nove da uradim.Nisam bio 7-8 godina ne teh. pregledu..
 
Da li je i na prikolicama potrban onaj veliki trougao? Na jesnom tehnickom gde svake godine radimo su rekli da trebaju oni mali(katadiopteri) a na deugom mi rekli da na prikolice ide kao i na traktor, onaj od pola kvadrata. I gde treba da se stavi taj, rekli su na levom blatobranu?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Potreban je kao i beli okrugli katadiopteri napred i trouglasti crveni nazad.Znak za spora vozila(trougao)namestio sam na sredinu prikolice a viđam da su ga neki namontirali na levu stranu pa šta je tu pravilno nemam pojma jer na kombajnima i traktorima takođe stoji na sredini.
 
Uz simaco trougao se dobije flajer na kom pise:

Traktori moraju posedovati sledeću signalizaciju:

- oborena svetla
- poziciona svetla
- stop svetla
- katadioptere
- pokazivače pravca
- svetla za osvetljenje zadnje registarske tablice
- tablu za označavanje sporih vozila (trokut)
- žuto rotaciono svetlo

Na osnovu Zakona o bezbednosti u saobraćaju i "Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju" čl. 66 stav 3 i 4: Oznake sporih vozila su obavezne za vozila čija brzina ne prelazi 30KM/h, kao i vozila vrsta T,C,R,S,K1,K5,K6, a moraju biti homologovane* prema jednoobraznim tehničkim uslovima i postavljene prema standardu SRPS.Z.S2.856 (Službeni list SFRJ 27/89) i SRPS.Z.S2.856/1 (Službeni list SCG br. 36/04, stav 3).

Tabla za označavanje sporih vozila postavlja se uvek na zadnju stranu sporog vozila i to tako da je vrh zasečenog trougla okrenut na gore, a osnovica paralelna sa površinom kolovoza.
Tabla se postavlja centralno, tako da je na polovini širine zadnje strane vozila.
Tabla mora biti vidno istaknuta i u celosti vidljiva za vozače koji se kreću iza sporog vozila.
Tabla za označavanje sporog vozila ne sme zaklanjati uređaje za davanje svetlosnih znakova na vozilu.
Na skupu vozila tabla se postavlja na zadnjoj strani zadnjeg vozila (stav 4).


*homologovano = u saglasnosti sa nečim
 
Tehnički za traktore i prikolice kod nas u opštini Pećinci 3.000 dinara.Jedna novost za sve registrovano na izjavu svedoka je to da će ubuduće morati da se priloži kopija izjave koju kod sebe nema niko već su svi predali u sup a najverovatnije će se naplaćivati izdavanje iste.Koje ludilo.
Ovo je luda drzava...kod nas traktori od 3500 pa navise...telehenderi od 7500 pa navise...za kombajne ne smem ni da pitam...sta ima tu toliko da kosta...deracina i bezobrazluk!

- - - - - - - - - -

Ovo zadnje što je registrovano na izjavu izdate su nove tablice, tako da nevidim potrebu za dokazivanje prilikom tehničkog pregleda. Jedino kod kamionskih prikolica koje su registrovane na zelene table tražiće se ATEST (kopija)o promeni namene šasije, bez tog dokaza neće se moći uraditi tehnički.
Registrovali smo kamionke pre par godina,uzeli nam po 500 eura za komad...i opet im malo?!!!!
 
Najgore od svega toga je najava zamene starih tablica za nove i tu nema eskiviranja nego moraš a cena za jedan traktor kreće od 9.000 dinara a toliko će biti i za prikolicu pa ko ima više traktora,prikolica pa i kombajn sa starim tablicama ima pošteno da se otvori.
 
Nisam u toku Marko...zamena onih starih ili novih,ovih poslednjih?I onda kad mi neko kaze"lako je vama,vi imate sve svoje"...
 
Nazad
Vrh