Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Meni na mom traktoru istice tehnicki za 15 dana,ali ne mogu vise da uradim tehnicki dok ne kupim kabinu ili atestiran ram za traktor i zato sada po vrucini teram drva za zimu da iskoristim dok ne istekne.
Istu muku mučim.Gledao jednu firmu iz BG ima pogon kod Mladenovca i prave zaštitni ram i imaju atest koji daju uz njega.Dosta su skupi,od 200-300 e u zavisnosti da li je sa preklapanjem ili ne i da li hoćeš i kačket ili samo golišavi ram.
 
To sto oni zovu atest to je zapravo homologacija, a tebi treba uverenje o ispitivanju koje izdaje agencija. Kao za plin ako si video. Tek sa tim može registracija.
 
Na to sam i mislio.Beoagrar iz Male Vrbice ima uverenje broj.... od Agencije za bezbednost saobraćaja Beograd, broj 335-00-02839/2015-05 od 01.03.2015.g, da taj tip rama "pruža jednak nivo zaštite kao što je predviđeno EEC direktivom 2009/75/EC.
Samo mi to u skraćenoj verziji obično kažemo -atest.Šta tu još treba na traktoru 539 da se doda od delova da se namontira ovakva kabina koja u sebi izjedna već ima ove blatobrane,kao na ovim oglasima i koja je to onda ukupna visina od zemlje do vrha kabine?
 
Nije na snazi vise da traktor stariji od mislim 89te ako fabricki nije imao kabinu ni nemora imati? Tako je bilo do sad, znam da mi vec par godina gledaju godiste na vladimircu zbog kabine.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Traktori stariji od 1983 godine ne moraju imati kabinu. Noviji od ovog datuma moraju imati ili kabinu ili "sesircic". Tako je bilo pre godinu, dve dana provereno.
 
Evo ovako. Danas bio kog kolege Mindjušara, i između ostalog dotakli se teme registracije poljoprivrednih mašina. On mi reče da je sve registrovao pre jedno desetak dana i to sve bez ikakvih problema. Na Case traktoru ima prednju hidrauliku i teg koji nisu fabrički, na starom torpedu nema vrata, a na drugom torpedu sve živo izmenjeno koji je radio Ivan iz padine i sve je to prošlo bez ikakvih problema. Proverili broj šasije, broj motora, slikali, i to je to... Jedino šta mora je to da se zakaže tehnički pregled i mora da ima reflektujući trokut sa odsečenim krajevima, sve ostalo prolazi. Kamionska prikolica sa jednim točkovima (u originalu bili dupli) i nadogradnjom, manje prikolice sa ručno pravljenim stranicama i rinfuzom i šiberima sve je odrađen tehnički bez problema... Moje mišljenje, od ove godine je krenulo slikanje vozila a pre toga niko nije znao kako je to vozilo izgledalo, sada se pojaviš sa registrovanim vozilom na kojem odgovaraju svi brojevi i hoćeš da produžiš tehnički, nema niko pravo da te zajebava zašto je ovo ovako a nije onako ili ovo stoji tu a ne tamo i da zbog toga ne možeš odraditi tehnički... Tako da NE DAJTE DA VAS ZAVARAVAJU! Ja sutra zovem da zakažem tehnički pregled za moj 577 koji je radio Ivan pa kad završim javljam i lično svoje utiske.... Aj zdravo!
Bio na tehničkom. Pored one 2 stvari što sam napisao da su obavezne ima i treća, a to je koliko si dobar sa gazdom ili koliko imaš sreće... Moj 577 nije prošao zbog prepravki...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ako ne uspem da odradim tehnički ovako, radićemo atest... Gledao sam na sajtu agencije za bezbednost saobraćaja da ako je prepravke na vozilu izvšilo fizičko lice onda treba da napišeš izjavu da su prepravke radjene u lične svrhe i da si sa tim prepravkama povećao bezbednost vozila, i sa tom izjavom možeš odraditi atest...
 
Sa ovim izmenama zakona država pravi samo sebi štetu, jer će mnogi odustati da rade tehnički i da registruju zbog banalnih gluposti.
Sve bi se to lako rešilo da ima sloge medju nama!
 
Nazad
Vrh