Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Koliko znam masine koje su nekad bile registrovane ne mogu se registrovati na 2 svedoka.
Ali zemlja Srbija,sve je stvar dogovora.
 
Da, vec je registrovan, ali na starim tablama i nije na moje ime. Ako se secam nema poreza na prenos za mehanizaciju tako da onda ostaje da se plati overa ugovora plus registracija.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li neko zna(ili moze da pogleda), na ovim novim saobracajnim dozvolama za traktorsku prikolicu, pod kojom oznakom se nalazi broj sasije i godina proizvodnje?

Sumnjam da je br sasije pod E
 
Šta je potrebno za prepis traktora sa jednog člana porodice na drugog a traktor nije registrovan odnosno jeste na starim tablicama ?
 
Odradjena registracija na 2 svedoka:
1. Zmaj 132 troskovi:
-tehnicki pregled 3000din
-polisa 6232
+ ostali troskovi saobracajne dozvole, nalepnice i par tablica
Ukupno 13500dinara sa tehnickim pregledom

2. Presa (balirka) New Holland 366
-tehnicki pregled 1500din
-polisa 884
+ostali troskovi saobracajne dozvole, nalepnice i 1 tablica
Ukupno 6000 sa tehnickim pregledom

KOMBAJN SE REGISTRUJE SVAKE GODINE :haha: A BALIRKA JE NA TRAJNU REGISTRACIJU :ppozdrav:

2us9bac.jpg
[/IMG]
 
Sve sto je na tockove ce morati da se registruje, mozda od nove godine nam prirede taj zakon, nista nije nemoguce.
 
Sve sto je na tockove ce morati da se registruje, mozda od nove godine nam prirede taj zakon, nista nije nemoguce.

Mislim da nam je taj zakon vec priredjen. Nisam siguran ali koliko sam razumeo da mora da se registruje svako vuceno vozilo. Pritom svako vuceno vozilo cija ukupna masa prelazi 750kg mora da ima kocioni sistem. Znaci moramo ugradjivati kocnice na tanjirace, berace...
 
Od kada se to prese registruju?
Tomo prese se moraju registrovati po novom zakonu i to je dozvoljeno samo do 31.12.2015 posle toga ne znam kako ce se registrovati(mislim na dva svedoka) verovatno ce se traziti carinski list i ostalo sve. Evo jednog zanimljivog snimka koji vredi pogledati, naravno da ce i vas zbuniti kakva smo mi banana drzava sto se tice zakona:
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/Srbija+danas/1494969/Kažnjen+poljoprivrednik.html
 
Mislim da nam je taj zakon vec priredjen. Nisam siguran ali koliko sam razumeo da mora da se registruje svako vuceno vozilo. Pritom svako vuceno vozilo cija ukupna masa prelazi 750kg mora da ima kocioni sistem. Znaci moramo ugradjivati kocnice na tanjirace, berace...
Izgleda da niste u pravu sto se tice kocnica.Evo @ivan43 je registrovao presu,(ona ima vise od 750 kg) a nije ugradio kocnice.
Bar ne kaze da ih je ugradio :osmeh:
 
Izgleda da niste u pravu sto se tice kocnica.Evo @ivan43 je registrovao presu,(ona ima vise od 750 kg) a nije ugradio kocnice.
Bar ne kaze da ih je ugradio :osmeh:

Nista nije ugradjivano, mada sam na tehnickom pregledu cuo da vozila koja nemaju izmenjivu masu tj.tezinu kao sto su prese, vucni beraci, za teske tanjirace nisam siguran ne moraju da imaju kocnice iako su teze od granice, ali sve ostalo sto ima izmenjivu masu prikolice, cisterne...a teze je od 750kg mora da ima kocnice.
 
kolege da li neko zna,da li jos uvek fabrika,zmaj izdaje potvrdu o preklu robe,znam da je to pre moglo,pisao je neko o tome u starijim postovima,posto mi na tehnickom traze,papir iz zmaja sa tehnickim karakterstikama za kombajn,kazu bez toga ne moze da se uradi tehnicki,a samim tim nema nista ni od registracije..
 
kolege da li neko zna,da li jos uvek fabrika,zmaj izdaje potvrdu o preklu robe,znam da je to pre moglo,pisao je neko o tome u starijim postovima,posto mi na tehnickom traze,papir iz zmaja sa tehnickim karakterstikama za kombajn,kazu bez toga ne moze da se uradi tehnicki,a samim tim nema nista ni od registracije..
Moj kolega ih zvao pre jedno mesec dana.Izdaju, ali mu trazili neki broj sa librice.On libricu nema i mislim da Je odustao.
 
Nazad
Vrh