Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Nema tu sta da se tumači, ako je fabrika ugradila onda je i homologovano dakle ne moze ni jedan zakon to da promeni, ako proizvodjac da svoju saglasno da je to tako proizvedeno i da je homologovano to je amin.

Jedino sto tehnicki moze je da ospori homologaciju tako sto ce da udje u spor sa proizvodjacem i da dokazuje kako je neko sa naseg Masinskog recimo pametniji od inženjera iz te fabrike :osmeh:

Napravljen je propust pri upisivanju u saobracajnu i to je jedino sto treba da se ispravi jer nista nije naknadno dodato vec je tako proizvedeno cak imaju i oni taj podatak ali su nepismeni da prpcitaju homologaciju koja je vec na tom delu nego prave zavrzlame od 100e.

Dakle potvrda od proizvodjaca je amin i nema tu nikakve rasprave ili dokazivanja bilo cega.
 
Najgore je jer je zakon sirov nije definisan i dat je ljudima koji tek nemaju pojma.Nekada su tehnicke preglede radili strucni ljudi sad to radi i kurta i murta, kod nas na 5 ili 6 tehnickih koliko ih ima znam da je samo jedan covek skolovan i ima 4 stepen saobracajnog tehnicara i +je instruktor za sva motorna vozila,a ostali su skupljeni s'brda,s'dola i bitno je da raspoznaju levi od desnog zmigavca i sta je dugo i kratko svetlo,a o mehanici pojma nemaju sto bi trebao da bude jedan od uslova da mozes da radis na tehnickom pregledu.I onda takvi zaguljeni ti odredjuju sta sme,a sta ne sme i vecina sad gleda da kod tog lika ide na tehnicki pregled jer covek zna sta se trazi i sta moze,a sta ne i ne maltretira previse ljude.
 
Pa sta bi vi hteli naravno da treba da se zabrani motorno vozilo starije od 10-15g da se krece drumovima ako nismo sposobni da imamo nov auto sta ce nam.Ovde je stavljen akcenat na celokupnu bezbednoist svih ucesnika u saobracaju zamisli sta moze da uradi vozac vozila starijeg od 10g koje nije po eu standardima ili traktor ili kombajn koji bi vec davnih dana trebao biti recikliran.Samo kod nas moze da se vozi i uvozi belosvetski krs i da se divlja po i ovako razvaljenim putevima pa kad se nesto dogodi uvek nam neko drugi kriv.Vidite koliko je to pametno odradjeno i kako mozete da kazete da drzava ne misli na nas gologuziju kad nam zabrane ove nase krsine stare po 10,15,a boga mi i 20,30godina da vozimo ici cemo peske i biciklima manje ce bidi zagadjen vazduh zatvaranjem svih vecih fabrika doveli smo ekologiju blizu savrsenstva jos samo ove nase krsine da sklonimo sa drumova i posto je setnja i voznja biciklom jedna od glavnih kardiovaskularnih terapija bicemo mnogo jaci i duze cemo moci da rintamo.Manje ce nam biti potrebni doktori internisti,kardiolozi,endokrinolozi i oni ce slobodno moci da idu u Nemacku,Austriju,i druge nezdrave drzave da rade,a nama ce se u zdravoj i ekoloskoj sredini zivotni i radni vek produziti. Drzava ce imati manje ulaganja u zdravstvo,putnu infrastrukturu,auto indrustriju i poljoprivredu i kao sto svevisnji nas av rece bicemo najpozeljnija zemlja za nekih 20-30g.za zivljenje.

- - - - - - - - - -

Da i da dodam da cemo pored najpozeljnije drzave za zivot biti i nasi proizvodi ce biti najtrazeniji jer ce biti 100% organski i ekoloski!


Moram da se nadovezem na ovaj tvoj tekst o usaglasavanju i pridruzivanju EU. Onda ce oni iznad nas da voze samo crni mercedes i da ...
 
Sramota sta nam rade i dokle ce ljudska glupost da ide, samo smisljaju kako da uzmu pare za svaku sitnicu...

Moraju da se skidaju siberi sa prikolica (Zmaj Loznica Tehnostroj Kikinda Dubrava itd) - razlog nije fabricki, nema u katalozima smatra se prepravka na vozilima. Kazu siber je "fabricki" poceo da se ugradjuje na patos oko 1998godine, sve sto je starije od toga, ne moze da ga ima...
Moraju da se skidaju merdevine ko ima za ulazak u prikolicu i arnjevi i cirada ako nije fabricki takodje smartaj prepravkom.
Mora da se imaju zavesice na tockovima nazad. Trougao za spora vozila. Lampe ne smeju da budu izbledele i napuknute....
Gume moraju da budu iste sare na osovinama....

Dokle ce ovo ici bice da se vidi...

Drugar koji radi na tehnickom kaze, kada ljudi cuju sta sve treba, samo se okrenu i odu, ni ne pokusavaju da registruju.... Opao im je promet drasticno.

Traktorske kabine koje su "budzene" vise ne prolaze tehnicki.... Ne moze ni da kabina od rakovice bude na IMT-u to se dosta vidjalo...

Kada bi teoretski svako sada hteo da kupi po 2 prikolice, moralo bi da se ceka 2 godine da stignu da naprave.... Koliko bi prikolica trebalo....


A sto se Kamionski prikolica tice kaze sada vrede samo na Kile... Ili ako neko ima salas pa da ih koristi samo po zemljanim putavima. Nema produzetka registracije tj.tehnickog i osiguranja.....

Sramota....

Samo treba ici sto dalje iz Srbije....
 
Koje ludilo od zakona.Ljudi 99% seoskih prikolica i traktora ne ispunjava uslove.Prvo može da se registruje kamionska prikolica na zelene table pa posle ne može.Atest uredno plaćen i sada možeš da baciš prikolicu ili da je daš na kg jer kao takvu ne možeš da je koristiš.
 
Pa u EU je dozvoljeno vući traktorom i kade sa podvozom i niko ih ne dira.
Bas to sam hteo napiati. Cak mislim da su te kade na teretne, a ne poljoprivredne table. To sa prepravljenim kamionkama je glupo. Ispada da masinski inzenjeri i agencija za bezbednost saobracaja demantuju sami sebe time sto osporavaju regularnost vozila za koje su pre par godina potvrdili da ispunjavaju sve uslove da budu vucena od strane traktora. Koliko vidim jebe lud zbunjenog.
A i ove nase tablice od pola kvadrata lima. Nemas gde da ih turis na traktor a da ne smetaju. Ili smanjuju protok vazduha na hladnjaku ili negde strce
 
Terajte na drugi tehnički! Ljudi pa registrovao sam tri prikolice po novom i nema ništa od tih zahebancija. Jedino sam morao skinuti daske sa stranice prikolica jer kažu: tako utičeš na gabarite tj nosivost koja nije fabrički predviđena... Na tehnostrojki nemam blatobrane-nisu ni tražili.
Kamionske prikolice koje su uredno atestirane i taj atest-uverenje posedujete,će moći i dalje da se registruju. Ko nema uverenje,taj je produv'o. Pa ne može država prvo da dozvoli atest pa posle da se predomisli... Terajte na drugi tehnički.
 
Atestom joj je promenjena namena u poljoprivrednu prikolicu.Ja sam atest odradio 2010 godine i kada se samo setim koliko su me cimali dok nisam dobio uput na atest pa dok nisu ljudi iz AMSS CMV izašli na teren pa uplata i slanje iste faksom i sto čuda ali sve je to vredelo i na kraju nije mnogo ni koštalo.
 
Evo na brzinu našo jedan snimak a ima ih mnogo gde iz susedne EU piče traktori+kamionske prikolice i to troosovinske u drumski saobraćaj.

 
Nazad
Vrh