Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Mozda je malo glupo pitanje ako je vec registrovana i u saobracajnoj pise trajna sto bi je opet registrovao?
 
Registracija je trajna,ali ti treba tehnički pregled i polisa osiguranja svake godine da bi bio po PS-u.:ppozdrav:
 
da kao placas osiguranje svake godite i to je to za poljo masine. ma sve je to bzvz. mene zezali za trougao sto mi nije dosao uz traktor..jbg onda se nerviras i dodje ti da odes..
 
Ma sve je ovo zanimljivo sa tehnickim pregledima sve dogod se nebudemo pobunili. Naravno da mehanizacija mora da bude ispravna ali dali neko garantuje i posle ovako strogog tehnickog pregleda da ce mehanizacija biti ispravna tokom cele godine koliko traje registracija. I, sta je sledece, dali ce traktori koji neispunjavaju euro 4 standard moci da se registruju. Zakon o vozilima starijim od 15 godina im nije prosao, zar mi treba da cutimo. Zar mi poljoprivrednici treba da pratimo standarde EU samo po pitanju zakona a sve ostalo (regresirano seme, gorivo, vestak, subvencije, da nemamo zagarantovane cene poljoprivrednih proizvoda da tu pratimo Srpske standarde a ne EU)
 
Poslednja izmena:
vecina nece ni hteti da registruje traktore, jos ko ima bez kabine po pravilu mora da stavi one arnjeve samo i normalno da se atestira sve to.. meni kazu na tehnickom ljudi dok se ne pobunimo svi zajedno ovako ce biti..
 
Poslednja izmena:
Znas kad cemo se pobuniti svi zajedno? Kad nas ostane 1 sam.
Sto nebi blokirali i sve sad trazili, cutimo dosta dugo, trpimo ko da smo tek ispili se na svet, nekim tamo koji pojma o poslu nemaju. Ako nista drugo niko ne trwba da placa ni jednu kaznu i samo fa objavljujemo na drustvenim mrezama kako smo upisani i to je to. Pa u zatvor u zatvor, da vidimo di ce nas sve.
 
Ako ne bude moglo da se registruje voziću ne registrovano.Koje su to budalaštine.Prvo može da se registruje pa nakon par godina ne može.Voleo bi ja kao i velika većina da vozim novo ali ne mogu pa vozim ovo što imam.
 
A tablice na traktoru na 1,5m od zemlje sto su propisali ?
Mislim da su se ti koji su pisali zakone te, ili naduvali pa pisali i smisljali sta sve da sankcionisu. Ili su retardirani. Vise mislim da je ovo drugo.

U Francuskoj, ej Francuskoj. Do 2011 kombajni se nisu ni registrovali. Posle 2011 ako si kupio kombajn, morao si da registrujes. Ali ako si kupio kombajn 2010, nisu te primorali da registrujes, jer tada taj zakon nije postojao. Prikolice u celom gazdinstvu imaju istu reg oznaku. Znaci 20 prikolica, 20 tablica, ista registracija.

Ali Beograd na vodi i tako ti drzavni projekti moraju da se finansiraju odnekud.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma sve je ovo zanimljivo sa tehnickim pregledima sve dogod se nebudemo pobunili. Naravno da mehanizacija mora da bude ispravna ali dali neko garantuje i posle ovako strogog tehnickog pregleda da ce mehanizacija biti ispravna tokom cele godine koliko traje registracija.
Tačno tako! Koji tehnički može da garantuje ispravnost tj da neće otpasti točak npr,kao meni juče.... Prso rukavac i ode točak sa glavčinom komplet. Sva sreća pa se desilo na atarskom putu....
 
Hteli su da zabrane vozila sa desnim volano, pa onda da se to prepravi, pa na kraju pustili nas koji smo već registrovani da idemo dalje, a samo zabranili dalju registraciju novih. Slično i sa mopedima, ko je registrovao po starom, vozi i dalje.
Jednostavno, nemože država da ti dozvoli registraciju nekog vozila, lepo to naplati, pa onda posle nekog vremena da se predomisli, i da to poništi. To tako ne ide, treba samo malo podići glas ili poslati dopis, i ukazati nadležnima da to nesme tako, pa čak ni zakonu.
Druga je stvar što oni traže rupe u tim njihovim zakonima, kako bi nam oteli što više novca, jer jedino još nama mogu nešto i da uzmu.
Silne "investitore" ne smeju da diraju, sirotinji više nemaju šta da uzmu, mladi beže iz Srbije glavom bez obzira, a ni migrantima se nešto baš ne ostaje u ovoj banani, i koga da deru, samo one koji još uvek imaju neku dedovinu...
 
Bitno je da imamo evropske zakone koje usvajamo, dodvoravamo se i koje moramo postovati, a nije bitno to sto nemamo evropske subvencije kako bismo mogli da razmisljasljamo da obnovimo nasu mehanizaciju.
Pa mi smo i sa 100e po hektaru imali najnize subvencije u Evropi, a onda su te iste smanjene jos 3x. A onda jos ovakvi zakoni/pravilnici da se donesu....
 
njima je vazno kad ih pitamo zbog cega sad tolika promena u zakonu, a oni na to odg pa moramo da pratimo i radimo sve po evropskom standardu..
 
Danas u saobracaju auto nemackih tablica, delom varen/zardjan lim i oguljena farba ispod zadnjih svetala.
Nemacki tehnicki ovo propusta? i ovo je po EU standardima??????????

1e9euo.jpg
 
Nazad
Vrh